Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Диети и отслабване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,

Има ли такива сред вас, на които им се появиха някакви проблеми с цикъла след като известно време сте били на диета? И за коя диета става въпрос?
И в каква посока бяха проблемите - липса, намаляване, или обратното - по-обилен цикъл?

При мен стана второто - последния ми цикъл стана много дълъг (3 седм.) и много обилен, и все още се търси причината за това. Иначе аз не съм на строга диета, по-скоро на ограничен режим, понеже не искам да отслабвам прекалено бързо, а постепенно. От 2-3 месеца съм намалила въглехидратните храни, и съм увеличила зеленчуци, млечни, яйца (особено), и месо. Много сериозно съм увеличила и движението.
Цитирай


Мнения: 11
здрасти до колкото знам само при анорексията и болемията се появяват проблеми с цикъла и то не като увеличаване а като намаляване. Би трябвало да се посъветваш с гинеколог ако тенденцията се запази, понякога и атмосферните влияния имат значение. Например миналата година и аз имах същият проблем, аз работя в женски колектив и в месеца когато на мен ми стана така и всички колежки се оплакаха така че, може да не е нещо съществено, но ако е постоянно това вече си е за лекар
Цитирай
Мерси за отговора, ами ще видя следващия месец как е. И аз по принцип знам, че по-скоро има опасност да намалее, ако диетата е по-драстична. (а моята не е строга диета, освен че повече белтъчини ям).
Цитирай

Бургас

Мнения: 51
Здравей anni787,  проблеми с цикъла могат да се проявят поради много фактори. Един от тях може и да е промяна в теглото. При мен се получи точно така. Миналото лято свалих 4-5 кг, без да съм на строга диета, ами работа, движение, плаж и т.н. Резултатът беше, че цикълът ми спря съвсем. След като отидох на гинеколог се оказа, че проблемът е изтъняла лигавица на матката. Сега пия дуфастон и като го спра се надявам всичко да е наред. Явно тялото си има оптимално тегло и ако падне под него почват проблемите. Това наблюдавам не само при мен, но и при мои приятелки. Сега качих 2-3 кг и нещата се нормализираха ( и дуфастонът също помага, разбира се). Така че УМНАТА с диетите.  Peace
Цитирай


Мнения: 44
Здравейте мили дами! От доста време влизам във форума и чета коментарите ви и дискусиите по въпросите, които вълнуват всяка жена. За това реших да се регистрирам, за да мога да сподилям и аз с вас. Въпроса ми е с този прочут ДУФАСТОН, за който има много противоричиви мнения. Да си призная малко съм се наплашила и незнам какво да правя. На 20 години сам и имам нередовна менструация. Днес бях на гинеколог и той ми предписа Дуфастон за 5 дни, 2 пъти по 1. Чувала сам обаче, че има странични ефекти като напълняване и окосмяване. Именно и това много ме притеснява. По принцип сам много слаба- 47 кг., никога не сам пазила диети, ям си нормално, но явно това е и причината за месечните ми закаснения. Сега е трети месец, от както ми го няма, не сам бременна (мисля, че ми е още ранко), не пия и противозачатъчни. Моля ако някой има вазможност, да ме посъветва какво да правя, да пия или не Дуфастон. Вярвам, че ще се отзовете на помощ за съвет. Ще чакам вашите отговори. Предварително благадаря.   bouquet
Цитирай

на поляната с цветя

Мнения: 99
aziatkata аз лично си мисля, че Дуфастона е доста силен и едва ли е подходящ за момиче на твоята възраст newsm78 Съветвам те да се консултираш с още някой лекар и да ти направят изследвания преди да ти изписват такива силни хормонални лекарства. Но въпроса ти е по скоро за Здравния форум. Тук момичетат пишат за диети и борба с килограмите Peace
Цитирай


Мнения: 44
Janeta, благадаря все пак   bouquet
Цитирай

Бургас

Мнения: 51
По мое мнение и от това, което аз разбрах от моята гинеколожка е, че Дуфастонът е възможно най-малкото зло така да се каже. По принцип на листовката му май пишеше, че могат да се проявят странични ефекти, но аз го пия вече 5-ти месец и такива не съм забелязала. Доколкото съм наясно това не са най-силните хормонални лекарства, които могат да се предпишат. Действието за дуфастона е точно противоположно на противозачатъчните хапчета. Той се предписва и за задържане на плода, предотвратяване на аборти и т.н И все пак щом ти го е изписал гинеколог, можеш да си спокойна.  не смятам, че момичета от форума могат да дават съвети дали е редно или не пиенето на конкретно лекарство. Според мен консултацията ти с лекаря е по-важна.  Peace
Цитирай

Пловдив

Мнения: 511
zдравей!според мен трябва да се посъветваш с ендокринолог. има два варианта-късна форма на вродена надбъбречна хиперплазия или синдром на поликистозните яйчници.
иначе по отношение на цикъла-дори първата менструация се появяява когат мастната тъкан на девойката досигне определено нивот.е цикълът зависи не от теглото,защото може това тегло да е мускули, а от количеството мастна тъкан. не е прпоръчително да се отслабв под теглото, при което се е появила първата ви менструация.това е и причината балерини и художествени гимнастички ,с развита мускулна маса и нисък процент на мазнини, да имат късна поява на първата менструация.
Цитирай

Пловдив

Мнения: 511
а и още нещо. дуфастон не те съветвам да пиеш-само ще замъгли причината за нередовен цикъл! успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.