Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета!
Искаше ми се да споделя с някой, какви щуротии ми се въртят из главата напоследък.Първо да кажа малко неща за себе си.Имам поликистозни яйчници, искам да имам дете и опитваме с приятеля ми съвсем от скоро, но не се получава.Знам, че е рано за отчайване, а и по принцип съм голям оптимист, но ето че сега нещо оптимизма ми потъва някъде Confused
Започват да ми се въртят разни страхове из главата, като например за връзката ми  за в бъдеще.Той е малко по-голям от мен и е логично до някъде, че бърза и много иска дете,а аз се страхувам, че може да немога да бъда от полза за тази му мечта Crying or Very sad  Мисля и за себе си- толкова много искам дете, че направо се побърквам.Постоянно си задавам проклетите въпроси: "А ако не се получи?" и "Какво толкова лошо съм направила, че ми се случва това?"
Интересно ми е, какви стръхове смущават хората с моя проблем? И как се успокоявате, когато въпросите и страховете станат твърде много.
Цитирай

Мила Dimi666, и аз съм като теб, а и сигурно още много други момичета. С приятелят ми сме заедно от 3 години, той е на 30, а аз на 25 и още от както се познаваме, той настояваше да работим по въпроса /заради годините си!!!/, но аз тогава бях на 22 и мислех, че е още рано и затова изчаквах. Сега, когато го искаме повече от всичко на света не става нищо. Бебеправим от 8 месеца и реших, че вече е време да се обърнем към специалист. Откриха ми ПКЯ, висок пролактин /след хормоналните изследвания/, полип, възпаление на матката и т.н. Куп неща, които пречат по всякакъв начин да се получи нещо. И аз се отчаях толкова, че исках да потъна в дън земя, чувствах се като нещо не нужно за това, че нищо не става и проблема е в мен. Но онзи ден, по съвет на моя лекар пуснахме една спермограма и познай.... оказа се, че има по-малко от 50% активни сперматозоиди.Сега и двамата се лекувами и в скоро време почваме  luvbed Така, че не е лошо и твоя приятел да си направи една спермограма и да насочите лечението вече в една посока. Не се отчайвай имай надежда като всички нас да видим така желаните  EFP. Само да напомня, че има толкова момичета във форума със много по-сериозни проблеми и се борят с всичка сила за да постигнат мечтата си да имат бебче, а едни ПКЯ са бял кахър. Така, че не се притеснявай, успокой се и отидете при специалист, той вече ще реши какво да назначи. Успех и стискам палци.  Hug
Цитирай
Една сериозна връзка не бива да се разпада заради такъв проблем. Все пак медицината е доста напред и се решават какви ле не проблеми. Но ако имаш притеснения в тази насока, мисля, че един разговор ще ти изясни ситуацията и ако той е плътно до теб нещата ще се успокоят и решат в най-добрата посока. Друг е въпроса да се насочиш към специаликт, при когото да направиш изследвания и да се види какъв е пътя към вашия успех. Не се предавай толокова лесно. Ние се борим с моя мъж вече 5 години и благодаря на Бога, че имам истински човек до мен. Знам, че само когато и двамата искате много и сте заедно ще победите. Успех
Цитирай

Стара Загора

Dimi666 ,
хайде сега стига с тези черни мисли,защото единственото което ще постигнеш с тях е да си навредиш  Peace Да знам лесно е да се каже ,но ти го казвам от опит  Peace При нас борбата беше 6 години.Освен това борбата за дете си е абсолютна проверка на любовта между двама души.Ако приятелят ти те обича истински ,ще се борите заедно и повярвай ми ще успеете.През тези 6 години съм пробвала няколко пъти да подхвана разговор за раздяла (причината е в мен ) ,резултата беше "Ако те набия ще разбереш ли най-накрая ,че те обичам и искам дете от теб,независимо как ще го постигнем" .Това мила е много важно -подкрепата от партньора ти.
Освен това,вие пробвате от скоро,ако толкова много се притесняваш изчакайте да минат 6 месеца и започнете с изседвания,но се обърнете към клиника по стерилитет,не си губете времето с квартални гинеколози.
Правете любов ,не  мисли за бебе по време на секс ,защото това е кошмарно  Tired
Пожелавам ти от сърце скоро да се похвалиш с  EFP preggo
Цитирай

Момичета наистина благодаря за укоражителните думи  bouquet Знам, че е рано и че има жени с много по-сериозни проблеми, просто тези пусти страхове се загнездват в главата дори и когато проблемите не са чак толкова големи.
Иначе вече се обърнахме към специалист и всичко се прави под негово напъдствие, скоро ще правим и сперматограмата  Hug
Наистина ви благодаря много, мненията ви ми дават кураж.Знам, че е добре да споделям с приятеля си (и го правя), но когато споделяш с хора, които са преживяли същото, някак става още по леко. Hug
Цитирай

В сърцето на живота!

сега стига с тези черни мисли,защото единственото което ще постигнеш с тях е да си навредиш  Peace Да знам лесно е да се каже ,но ти го казвам от опит .Освен това борбата за дете си е абсолютна проверка на любовта между двама души.Ако приятелят ти те обича истински ,ще се борите заедно и повярвай ми ще успеете.
Peace И аз съм на това мнение
Цитирай

И аз от скоро съм във форума и мога да кажа, че намирам огромна подкрепа и най-вече разбиране от всички момичета. Наистина, когато споделиш проблемите си, колкото големи или малки да са те и някой отсреща ти подаде ръка е наистина страхотно чувство и усещане. Благодаря ви   bouquet Hug. Колкото до строшните мисли, знам мила. И аз съм така: сутрин със ставането, вечер с лягането , през целия ден и когато ми идваше, направо полудявах #Crazy. Вече сме си казали никакви сташни мисли, излизаме повече с приятели, разнообразяваме си ежедневието с различни неща и така някак си проблема остава назаден план.
Цитирай

Бургас

Dimi666   е не може толкова лесно да се предаваш , нямаш представа колко борбена може да бъде една жена , когато се бори за най-святото на този свят , казвам ти го от личен опит . Всеки неуспех и всеки удар на съдбата ме кара да се чувствам все по-силна и все по-сигурна че аз ще успея , че ще имам мое си детенце . И аз съм с поликистозин яйчници и куп други диагнози , но виж в подписа ми че чудото се случи и на нас . Преминахме през много изпитания , както за нас , така и за връзката ни , не че не ми е минавало и на мен през ума , да се оттегля и да дам шанс на съпруга ми да си има негово детенце от друга , но при подхващането на този разговор изначално бях прекъсвана  Mr. Green Давай смело напред и най-вече вярвай  Peace
Цитирай

В центъра на България

Dimi666 не се предавай толкова лесно. А и не обвинявай само себе си , защото е възможно проблема да е в съпруга ти. При една истинска връзка партньорите се подкрепят. Когато разбрахме че проблема е при мъжа ми, той изпадна в голямо отчаяние, но аз бях до него и не го упрекнах нито веднъж. Така той лека полека се съвзе и започнахме битката за най-ценното нещо в живота ни. Ако твоят партньор държи на теб и те обича не би те упрекнал за нищо, защото ти не си виновна. А и както казах не се знае дали и при него няма някакви проблеми.

Така че вместо да се измъчваш с такива мисли, седнете поговорете и ако трябва се насочете към някоя клиника, където да пуснете изследвания и да получите точен отговор за състоянието ви.

Желая ти успех от все сърце и не се предавай толкова лесно.
Цитирай

софия

Може би всеки един от нас си е задавал подобни въпроси. Искам да ти кажа, че трябва да бъдеш много силна и да имаш 100% подкрепа на човека до теб. Борбата е дълга и тежка и за теб е добре да се заредиш с много енергия, позитивни мисли и вяра.
За съжаление по пътя ще има все повече страшни мисли и притеснения, но ти не трябва да се отчайваш.

Жените за това сме по-силни да се справяме с проблемите.

Аз като човек преживял страшно много за по-малко от една година, мога да ти кажа че само вярата в теб самата ще те спаси.

Гледай напред и горе главата.
Цитирай

Варна

Я стига, ако не иска да е с теб заради това.... ooooh!
А и щом смята да почне да ходи на прегледи и той, явно, че иска да направите всичко възможно заедно.
А любимата ми поликистоза... гадна е, отчайваща е, депресираща и какво ли още не, но не е гарант, че няма да можеш да имаш деца, може да е малко по- трудно, но аз вярвам, че вие ще успеете, защото се обичате.
Цитирай

Велико Търново

здравей, Дими. За близо три години и половина и аз минах през въпроса защо точно аз да нямам дете, какво лошо съм направила и т.н. Плаках, самообвинявах се, мислех че съпругът ми не разбира колко страдам и всякакви други настроения, кое от кое по-лоши ме обземаха. Но важното е че никога не съм спирала да се надявам, особено след като открих хората в този форум.
Горе главата, и ако имаш и подкрепата на половинката си, ще ти бъде по-лесно да преодолееш трудностите. Човек понякога не предполага колко силен може да бъде. Кураж и дано скоро да се похвалиш! Hug
Цитирай

Варна

Dimi666 ежедневно чета в този форум, много пъти съм се възхищавала на борбеността на момичетата тук. Аз не съм имала проблеми със забременяването, но с износването на бебето. Черната серия започна от 2006 г., точно една седмица след сватбата ми. Бях изпаднала в голяма депресия, два месеца ходех с едни и същи дрехи, ходех като призрак на работа. Задавала съм си хиляди въпроси, изпадала съм много пъти в отчаяние, но никога няма да се предам и да се откажа да имам дете. В един разговор с мъжа ми, той ми каза: Аз не съм се оженил за теб, за да имам деца, а за да бъда с теб. И за мен е най-важно ти да си добре.
След последната загуба имах щастието да попадна най-после на правилния лекар и да имам повече вяра и надежда от всякога. Реших да отслабна и си върнах килограмите от преди първата бременност, промених си прическата. И сега започвам отначало с нови сили.
Бъди силна, имай много кураж и не се отказвай от мечтите си! Пожелавам ти успех!
Цитирай

в един детски свят...

Всички ние много и неистово се борим за заветните ни рожби- има много момичета и момчета с много и най-различни репродуктивни проблеми, но отказване-няма! Виж проблемно забременяване и икси- там е пълно с толкова много борба , желание, вяра и постоянство, а после момичетатат отиваме и в отчетни, защото успяваме и не се отказваме!
Имам приятелка, която безпроблемно и веднага на два пъти забременява естествено - тя е с ПКЯ, висок пролактин, обърната назад матка и всички доктори са й казвали 50% шанс, а вече тя е майка на две деца! 
Пожелавам ви да имате повече късмет и вяра и да не се налага никакво лечение и скоро да си много щастливо бременна!  Praynig Hug
Цитирай

Много се чудех дали да пусна темичката, но сега като чета наистина се успокоявам  bouquet за което мога да кажа само едно голямо БЛАГОДАРЯ  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.