За и против детската ясла

  • 16 314
  • 122
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 268
Винаги съм била против яслата.До 3 годинки детето трябва да е до майка си,после тръгва на градина.Разбира се има семейства,при които е неизбежно едно ходене на ясла.Всичко е индивидуално.Аз обаче съм против.

# 31
  • Мнения: 17
Твърдо съм против яслата (особено след като знам как се грижат там за децата и как ги пошляпват макар и лекичко - приятелка работи в ясла и след многобройни посещения от моя страна в следобедите когато шефките ги няма,съм се нагледала на отношение към децата и коренно различно към родителите когато идват да си ги приберат),но съм твърдо ЗА детските градини.

# 32
  • Мнения: 929
Не мога да кажа, че съм твърдо против яслата. Аз лично предпочетох да си гледам детето, но има  майки който не могат да си го позволят и пускат децата си на ясла. По въпроса че там ще го научат на навици - не съм много убедена - имах поднатакоято си пусна детето на яла и беше доволна че там ще се  научи да ходи на гърне, но за нейно учудване изобщо нямаше кой да се занимава с децата памперсите бяха много по-удобни за персонала. Да не говорим, че наистина се научи да "говори" псуваше и обиждаше като замаяно. Като го видях как отговаряше на майка си, бях толкова доволна че не пуснах дъщеря ми на ясла.

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 16:00 от Ilistavreva

# 33
  • Мнения: 2 011
Против съм, ако има начин детето да остане с майка си.
Тогава е още малко, не може да говори, да се храни само, да си каже какво му се е случило в яслата.
Още повече , че имунната система не е закрепнала и повечето деца боледуват много.

Напълно съм съгласна.Аз мисля,че яслата е за деца,чиито родители нямат избор и трябва да работят.До 3г. детето има нужда най-вече от мама.

# 34
  • Мнения: 4 555
Против съм принципно, но зависи от детето. Универсални решения няма. Едни деца се чувстват чудесно на яслата и ходят с желание, а други плачат месеци наред и се молят да не ги водят. Детето само показва как да се постъпи и мисля, че е най-разумно да се съобразите с него.

# 35
  • Мнения: 1 195
Лично аз ако приемат сина ми на ясла ще до дам  Peace
Да има опасност от повече болести, но то и в градинките като се разхождат болни деца пак има опасност да се зарази. А още една зима в къщи не знам как ще оцелеем. Не иска да седи в къщи и от рано сутрин ме дърпа да ходим на разходка, няма лете няма зиме човека в 9 най късно е строен пред вратата. Мисля че в ясла ще му е  интересно. Или поне се надявам Simple Smile
В яслата стават по самостоятелни и имат голям напредък поне повечето от децата които познавам. Peace

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 114
 smile3521
Там се научават на социален живот.Няма кой да ги защитава,да им казва какво да кажат,как да реагират ии т.н.Градят характер.После в градината им е много по-лесно.Но,ако има вариант някой да ги гледа,това също е добро решение.Всеки преценява сам.Има случаи,в които детето не може да свикне и не продължава посещения в ДЯ.Въпрос на избор и адаптация Peace

# 37
  • Мнения: 2 331
Всяко дете е с индивидуални потребности.Моите определено не бяха за ясла.Синът ми и на градина не искаше да ходи.Сега-от около месец иска.Което ми послужи за доказателство, че съм права в мнението си, че за децата ми е по-добре да посещават обществени заведения след 4- годишна възраст.Дотогава-при мама.

# 38
  • Мнения: 1 512
Ако имах възможност щях да си гледам детето и да не я давам на ясла.С две думи съм против,но нямам избор.

# 39
  • Мнения: 1 477
Ако имах възможност щях да си гледам детето и да не я давам на ясла.С две думи съм против,но нямам избор.
Peace

# 40
  • Мнения: 299
Против яслата съм и то , защото са мънички още и имат нужда от индивидуално внимание , което в яслите е невъзможно да стане . Малкият ми син ходи на ясла , защото аз тръгнах на работа и , защото той я прие много добре. Нито веднъж не е плакал , храни се много добре там , а и самия той има нужда от повече хора отколкото само от моя милост. Но сърцето ми се къса като гледам други дечица как ги вкарват ревящи и с протегнати ръчички към майките си .   Cry

# 41
  • Мнения: 46 510
Против, защото:

...

1. Бебетата са бебета, най-добре за тях е да са си в домашна обстановка с близък човек.
2. Няма нищо нормално в това да караш едно бебе да става по тъмно и яде и спи под час.
3. Вкъщи при желание на майката може да яде здравословна храна, така ще изгради навиците си и това ще му е от полза за по-късно, също и води до по-добът имунитет.
4. Възстановяването след боледуване не е ограничено във времето от отпуските на родителите и след това не се навира пак в среда, бъкаща от вируси.
5. Децата в яслите не се извеждат - по цял ден са м/у 4 стени.
6. Много от нещата, на които ги учат там исках детето ми да открие самО, а не да бъде дресирано ...

За - ако семейството е притиснато финансово.

# 42
  • Мнения: 2 885
Откъде-накъде мъж ти ще ти дава акъл за детето? Ако искаш ще си го гледаш до възраст до градина, ако искаш ще го пуснеш на ясла. Ти си майката, ти си носиш отговорността.

# 43
  • Мнения: 2 242
хе плашим се ако таткото не трябва да има думата в отглеждането на собствените му деца?! въпрос на гледна точка предполагам - нашият татко е с нас от самото раждане.... но това е друга тема

Колкото до яслата - понеже е поредната тема 'ЗА-ПРОТИВ" ще си копирам мнението от предишната Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366971.msg10114850#msg10114850
"зависи от твърде много неща за да се правят обобщения
понякога даже е въпрос на пасване на самата обстановка и персонал с детето, да не говорим за характера му, връзката родител-дете, стила на гледане/отношението на персонала към децата, съгласуването между персонала и родителите....

Моята щерка я пратих на 1.8 - пълен провал! Оказа се че проблема е в персонала и това че в групата е имало много агресивно момченце (Зори още има белег на бузата). Сменихме яслата - за една седмица изчезнаха сутрешният рев, нежеланието, стана по-контактна, намери си 'дружки'...  Апропо с тези приятелчета от яслата още са неразделни - даже станахме семейни приятели с някои и излизаме често заедно.
Покрай опита с каката - нямам притеснения да пусна Крум на ясла. Видях положителните и отрицателните неща на яве. И както гледането у дома си има две страни, така и гледането в яслата. За него ще направя избор след 2 месеца - като тръгне и ще преценявам в движение
"

От седмица и половина Крум вече ходи в споменатата ясла (сега е на 1г8м). Вчера влязъл сам без никакви симптоми на нежелание (но той по принцип е спокоен и рядко плаче). Понеже поста ми стана дълъг - доволна съм и засега се радваме на положителните страни. В този сезон се чудя кога ли ще почне да боледува, но пък контрола в тази ясла е на ниво и се надявам да нямаме сериозни проблеми

# 44
  • Мнения: 2 242
между другото не трябва да се пренебрегва и отношението на майката - ако изпраща детето със свито сърце или думи от сорта 'само за малко и после мама ще дойде да те вземе' ... яслата, че и градината ще са мъчение за цялото семейство. децата, особено в тази възраст са много чувствителни.
Преди няколко дни като взимах Крум заедно с него изведоха и момиченце - ревеше с пълно гърло! видя майка си и направо изпадна в истерия, а тя .... ревна с него. Госпожите се чудеха кой да успокояват Shocked
В началото, като изпращах Зори, ми беше супер притеснено и тя явно го усещаше. Решихме само таткото да я води и имаше ефект -дали защото вече беше свикнала всяка сутрин да си вземат довиждане и той да си тръгва или защото той не се притесняваше, но от тогава аз не ходя сутрин

Общи условия

Активация на акаунт