домашни пуканки с масло

  • 9 998
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Момичета,

пиша отново с въпрос как се приготвят на керамичен котлон пуканки в масло. Видях в архива подобна тема, но не разбрах за пропорциите. За олиото бих могла да питам мама, ама за маслото пиша, защото не знам пропорциите. За две шепи сурова царевица колко масло трябва? И трябва ли да е загряло, за да ги пусна?

Имам голяма страст към пуканките, ама и за тези за микровълнова се навъдиха едни постове... Ужас... май се оказва, че по вредност не отстъпват особено на чипса. Затова искам сама да си правя. С масло пак ще е калорично, само дето ще е без всички други вредни вещества, които слагат за този незабравим действително вкус Simple Smile

# 1
  • Мнения: 27 524
Мазнина се слага да покрие дъното на съда, в който ще ги правиш. Тенджера, защото трябва задължително капак. Трябва хубаво да се загрее мазнината, леко даже да започне да пуши. Тогава слагаш зърната и солта, захлупваш и започваш да движиш тенджерата напред-назад непрекъснато. Махаш от котлона щом спре пукането. Това е  Simple Smile

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Мазнина се слага да покрие дъното на съда, в който ще ги правиш. Тенджера, защото трябва задължително капак. Трябва хубаво да се загрее мазнината, леко даже да започне да пуши. Тогава слагаш зърната и солта, захлупваш и започваш да движиш тенджерата напред-назад непрекъснато. Махаш от котлона щом спре пукането. Това е  Simple Smile

Едно време само аз правех пуканките вкъщи,точно по гореописаният начин.Малката разлика е,че аз слагах по-малко мазнина.Слагах само в средата на дъното на тенджерата,без да го покрива,когато загрее пусках зърната и така.

# 3
  • Мнения: 49
Аз правя в микровълновата. В йенска с капак сипвам олио, да покрие дъното, сол и сипвам зрънцата да са на един ред ( да не се затрупват едно друго).Пукам ги на око. Стават много вкусни.

# 4
  • Мнения: 3 306
Аз правя в микровълновата. В йенска с капак сипвам олио, да покрие дъното, сол и сипвам зрънцата да са на един ред ( да не се затрупват едно друго).Пукам ги на око. Стават много вкусни.
   

и аз ги правя така  Peace

# 5
  • Мнения: 11 816
Аз бих сложила направо 1-2 с.л. масло, неразтопено, отгоре царевицата, малко сол и с ръцете на тенджерата. Така процедирам и със зехтина или олиото - всичко слагам едновременно. А най-хубавите, които съм яла е като малко с мас, дядо ни ги пукаше.

ooofff, черен шоколад, благодаря за идеята ще пробвам и аз!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт