До болка позната тема...Търся вашите съвети

  • 6 291
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
Притеснява ме наглото им отношение,.Притеснява ме това,че като се роди другото внуче от другия й син,моето дете ще бъде на втори план и ще го боли!Защото ,както разделят децата си,така ще разделят и внуците си! Аз съм била делена от племенницата си....Тя е била винаги най-най....а аз-едно голямо нищо! Боля ме много !Не искам да е така и с дъщеря ми.

Разказала съм историята възможно най-кратко,защото знам,че едва ли някой ще има търпение да прочете всичко...Недейте да си мислите,че ламтя за чуждо.....  Confused

Azaf,крайна съм,и защо-прочети по-горе,в дългия пост...след обясненията за къщата.
И пак:
ако аз не бях съгласна да се продава нещо,щях да кажа!

Да,и на мъжа ми се сърдя...но и той беше подлъган от родителите си.

# 16
Става въпрос за хилядите лъжи!!!Да,продали са си техен имот.Аз нямам нищо общо с тях и никога няма да поискам.НО,защо мъжа ми  продължава да се държи така,все едно че нищо не е станало?
Пак казвам АЗ не искам нищо от тях!

Е, какво тогава те интересува кой лъже и кой маже? Гледай си живота, семейството и това е!
Щом се ядосваш толкова значи има нещо  Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ама какви сте ми добрички и широко скроени всички.... слънца ненагледни! Simple Smile
Сложете си ръка на сърцето и кажете, ако вашите родители ви обещаят единия от двата си имота и кажат, че ще бъде за вас, ако процедурите си текат, а те дума не обелват и започнете да си планирате финансите на база обещани бъдещи приходи и в един момент ви забият, че са решили друго, няма ли да се вбесите?! А? Или дадената дума, не от кого да е, а от родител, нищо не значи? Защо не са ги отрязали още в началото, ами е било необходимо да го подвеждат така нагло?!?!
Като чета такива теми, благодаря по 100 пътина Господ, че нито родителите ми са такива, нито свекър ми. Направо се чувствам галеница на съдбата.

# 18
Става въпрос за хилядите лъжи!!!Да,продали са си техен имот.Аз нямам нищо общо с тях и никога няма да поискам.НО,защо мъжа ми  продължава да се държи така,все едно че нищо не е станало?
Пак казвам АЗ не искам нищо от тях!

Е, какво тогава те интересува кой лъже и кой маже? Гледай си живота, семейството и това е!
Щом се ядосваш толкова значи има нещо  Wink
Притеснява ме наглото им отношение,.Притеснява ме това,че като се роди другото внуче от другия й син,моето дете ще бъде на втори план и ще го боли!Защото ,както разделят децата си,така ще разделят и внуците си! Аз съм била делена от племенницата си....Тя е била винаги най-най....а аз-едно голямо нищо! Боля ме много !Не искам да е така и с дъщеря ми.

Разказала съм историята възможно най-кратко,защото знам,че едва ли някой ще има търпение да прочете всичко...Недейте да си мислите,че ламтя за чуждо.....  Confused

Azaf,крайна съм,и защо-прочети по-горе,в дългия пост...след обясненията за къщата.
И пак:
ако аз не бях съгласна да се продава нещо,щях да кажа!

Да,и на мъжа ми се сърдя...но и той беше подлъган от родителите си.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Много лошо са ви подвели. Не мога да си представя, че родител може да направи това на детето си. Не го разбирам. Как така ваша е. Най - вероятно  е казано с всички официалности. И после...оп...ама....продадохме я. От една страна бих казала защо не я прехвърлихте първо. Или пък защо не дочакахте парите от нея, че тогава да ги харчите. АМА кой нормален не би имал доверие на мама и тати? Това са единствените хора на които се вярва безрезервно. Съжалявам, че ви се е случило.
АЗ бих оставила детето да контактува. То само ще разбере какво има насреща. Няма нужда да го пазя от призраци.

# 20
  • Мнения: 4 916
...и започнете да си планирате финансите на база обещани бъдещи приходи ...

Тука им е грешката - че са теглили заем срещу "обещани бъдещи приходи". Ти би ли го направила?

# 21
  • Мнения: 1 567
Ако аз бях на мястото на свекърва си и не бях съгласна детето ми да си прави такива манипулации ,щях да кажа:
"Не,не съм съгласна!Мислете го по друг начин!"
така става...

Не, не става така. Става с ходене при адвокат, необходимите документи и най-вече подписи...
нали ти имаш имот, продай, за да върнете заема, щом като ще ти виси 10 год над главата...къде е проблемът...
И какво лошо има бабата да погледа внучето за една седмица ....
А ти как искаш да се държи мъжът ти с тях, със собствените си родители?
Да ги заплюе с гръм и трясък лицето... #Crazy


# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
...и започнете да си планирате финансите на база обещани бъдещи приходи ...

Тука им е грешката - че са теглили заем срещу "обещани бъдещи приходи". Ти би ли го направила?
Аз бих. В тази ситуация. Майка ми обещава имот. 100% съм обсъдила с нея заема. Не виждам нищо лошо да го направя. Ако не вярвам на нея на кого? Само, че.....майка няма да ме издуха така грозно.

# 23
Ама какви сте ми добрички и широко скроени всички.... слънца ненагледни! Simple Smile
Сложете си ръка на сърцето и кажете, ако вашите родители ви обещаят единия от двата си имота и кажат, че ще бъде за вас, ако процедурите си текат, а те дума не обелват и започнете да си планирате финансите на база обещани бъдещи приходи и в един момент ви забият, че са решили друго, няма ли да се вбесите?! А? Или дадената дума, не от кого да е, а от родител, нищо не значи? Защо не са ги отрязали още в началото, ами е било необходимо да го подвеждат така нагло?!?!
Като чета такива теми, благодаря по 100 пътина Господ, че нито родителите ми са такива, нито свекър ми. Направо се чувствам галеница на съдбата.

Има огромна разлика в това, което описваш.
Ако това са моите родители.. да, ще им се сърдя... но мъжът ми да им се сърди  Shocked... защо? той няма нищо общо с имотите на родителите ми....с имотите имам само аз нещо общо, но не и той...както аз нямям нищо с неговите  Blush...
Аз с неговите родители се разбирам много добре. За минутка не съм си помислила да имам дял от тези неща....
А и ако съдим по това Ако Ако Ако...
"Ако баба ми беше мъжка, мен нямаше да ме има"... има един лаф...

# 24
Ама какви сте ми добрички и широко скроени всички.... слънца ненагледни! Simple Smile
Сложете си ръка на сърцето и кажете, ако вашите родители ви обещаят единия от двата си имота и кажат, че ще бъде за вас, ако процедурите си текат, а те дума не обелват и започнете да си планирате финансите на база обещани бъдещи приходи и в един момент ви забият, че са решили друго, няма ли да се вбесите?! А? Или дадената дума, не от кого да е, а от родител, нищо не значи? Защо не са ги отрязали още в началото, ами е било необходимо да го подвеждат така нагло?!?! Като чета такива теми, благодаря по 100 пътина Господ, че нито родителите ми са такива, нито свекър ми. Направо се чувствам галеница на съдбата.
Това е!
Sesana,не са прираци,а неща съвсем реални...За мое огромно съжаление...Наистина....кой луд не би имал доверие в най-близките си хора.Много съжалявам мъжа си !И ме боли да гледам как му изчезва самочувствието заради такива действия на родителите си....Особено ме боля,когато се разплака.Просто не искам нищо,нищо от такива хора!
Моето момиче няма да бъде делено!предпочитам да не поемам риска!Желая да общуват възможно най-малко.
Veselinap,искам мъжа мид а не дава телефонната слушалка иа детето ,което И мое.Това как ще се държи с тях си е негова работа ,защото това са неговите родители!

# 25
  • Мнения: 431
Ами избързали сте... криза е, пазарът на имоти е намален, продаваното е "съборетина" в малък град... И да не ви бяха прецакали, пак кой знае кога щяхте да видите пари на ръка, при това неопределено обещани, а не ваши.
Внуците какво общо имат със случката, освен че са евентуална пешка за отмъщение...

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 268
...и започнете да си планирате финансите на база обещани бъдещи приходи ...

Тука им е грешката - че са теглили заем срещу "обещани бъдещи приходи". Ти би ли го направила?
Аз бих. В тази ситуация. Майка ми обещава имот. 100% съм обсъдила с нея заема. Не виждам нищо лошо да го направя. Ако не вярвам на нея на кого? Само, че.....майка няма да ме издуха така грозно.
И аз бих! Та това са майка ми и баща ми!?!? На кого бих могла да вярвам безрезервно в този живот, ако не на тях!?!?

Няма значение чии родители са. От безпаричието, вследствие на изтегления заем страда цялото семейство, вкл. и авторката.
Когато не искаш да дадеш на някого нещо, не го обещаваш. Имаше преди време тема в Клюкарника, за разликата между казаното и обещаното, явно там е грешката в комуникацията.

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033

Човек с роднини за пари и имоти не трябва да спори-това осигурява щастлив живот, а другото-язва. Що пък да трябва всички да сме еднакви?


ПП. Историята познава случаи, когато на майка и баща не е добре да се вярва.  Stop

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
...и започнете да си планирате финансите на база обещани бъдещи приходи ...

Тука им е грешката - че са теглили заем срещу "обещани бъдещи приходи". Ти би ли го направила?
Аз бих. В тази ситуация. Майка ми обещава имот. 100% съм обсъдила с нея заема. Не виждам нищо лошо да го направя. Ако не вярвам на нея на кого? Само, че.....майка няма да ме издуха така грозно.
И аз бих! Та това са майка ми и баща ми!?!? На кого бих могла да вярвам безрезервно в този живот, ако не на тях!?!?
Е това е. И както аз вярвам на моята майка, така вярвам и на родителите на Вальо. Кой би прецакал собственото си дете? Най - малкото ми кажете, че ще я продавате и ще оставите парите за себе си. Още като сте разбрали за заема. Не го разбирам хора.
още една анонимна - остави детето ти само да осъзнае, че техните обещания не струват /ако и с него бъде така/. По този начин то само ще знае какво да очаква. Ако ти му кажеш ефекта няма да е същия.

# 29
  • Мнения: 4 965
... Сложете си ръка на сърцето и кажете, ако вашите родители ви обещаят единия от двата си имота и кажат, че ще бъде за вас, ако процедурите си текат, а те дума не обелват и започнете да си планирате финансите на база обещани бъдещи приходи и в един момент ви забият, че са решили друго, няма ли да се вбесите?! ...

Северина, хич даже не съм широкоскроена, но не мога да изисквам да си получа наследството при живи родители.
В интерес на истината, свекърва ми има апартаменти, къщи, гори, ниви, имоти и т.н. Никога не сме планирали нещо за тези имоти, защото жената е жива и здрава. Когато почина свекър ми, свекървата си събра 3-те деца и неговото наследство го разделиха съвсем законно - за това наследство мога да си правя сметката, защото е на мъжа ми, плащаме му данъци, поддържаме го и т.н. Свекърва ми няколко пъти предлага да раздели нейните имоти, но не й даваме и дума да каже. Може да не изгарям от любов към нея, ама да е жива и здрава - има време да се делим...
Продавала съм наследствен имот на мое име, но не бих продала на името на родителите ми.
Иначе, искали сме пари от родителите ми - на заем и сме го връщали.
А и зависи мъжът й как е говорил с родителите си - едно е на маса и с открити карти ("майко, татко, трябват ни пари - може ли да продадем къщата и да вземем парите от нея") и друго е да си правиш "сметки без кръчмар"...

Общи условия

Активация на акаунт