ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 194
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 662
Цитат
Току що погледнах, че вече имам достъп до системата и веднага видях нещо, което ме обезпокои.Цитирам:
К2. Работещ родител /или в отпуск по майчинство/, който е социално осигурен – по 1 т. за родител-Изчислява се автоматично

За мен ясно.Но мъжът ми от миналата година до момента смени две работи, включително няколко месеца беше без работа.Тук не пише здравни, а социални осигуровки, това ме притеснява.
В момента е на ново място-има пробен период от един месец и се съмнявам, че преди да подпише договор ще му се правят социални осигуровки.Как така се изчислява автоматично.Някакъв период ли назад се гледа, има някакво условие от определени месеци без прекъсване или?
Някой има ли представа? По този логика към момента на приемането на някое дете един от родителите може да не работи да кажем, а преди това да се е възползвал от тази точка...Малко ми е неясен този момент.Ще помоля някой от kg.sofia ми обясни по-подробно или, който и да е наясно със ситуацията. Rolling Eyes

Самоцитирам се, защото никой не ми е отговорил, а ме интересува.

# 286
  • Мнения: 1 255
Аз все още не мога да вляза в профила. Писах до кгсофия, отговориха ми да пробвам с мейл и парола. Това правя цяла сутрин. Пак им писах.
И аз имам същие проблем,не мога да си вляза в профила,а на забравена парола ми казва,че няма такъв потребител..Е как няма като си виждам иначе детето в списъците с градините,направо много се изнервих.100 пъти написах ЕГН-то и мейла си,но без успех,писах им 2 пъти  нямам отговор още...

1. Минахте ли през първата стъпка с ЕГН и парола?
2. Получихте ли мейл за потвърждение?
3. Натиснахте ли на връзката за потвърждение?
4. Видяхте ли съобщение за успешно прехвърлен профил?
Именно още от първата стъпка не ме допуска,като изпиша Егн и парола,дава,че няма такъв потребител,на забравена парола пак същия проблем,че няма такъв потребител,а детето ми го виждам в списъци за градините.Как да го потвърдя и подновя профила,като не ме допуска да направя първата стъпка дори...
Изглежда ще трябва да го регистрирам отново в системата,кога ще проработи опцията за регистриране на нови поребители,засега дава само стъпките,но не можеш да си направиш регистрация????

Добре. Значи, натиснете на "Забравена парола". Там трябва да въведете точно същия адрес на е-поща, който сте регистрирали с ЕГН-то. На него ще получите съобщение за смяна на паролата. Натиснете на връзката и запишете новата парола от екрана. След това се върнете в началото и въведете ЕГН и новата парола. Това е първата стъпка.

# 287
  • Мнения: 1 255
Цитат
Току що погледнах, че вече имам достъп до системата и веднага видях нещо, което ме обезпокои.Цитирам:
К2. Работещ родител /или в отпуск по майчинство/, който е социално осигурен – по 1 т. за родител-Изчислява се автоматично

За мен ясно.Но мъжът ми от миналата година до момента смени две работи, включително няколко месеца беше без работа.Тук не пише здравни, а социални осигуровки, това ме притеснява.
В момента е на ново място-има пробен период от един месец и се съмнявам, че преди да подпише договор ще му се правят социални осигуровки.Как така се изчислява автоматично.Някакъв период ли назад се гледа, има някакво условие от определени месеци без прекъсване или?
Някой има ли представа? По този логика към момента на приемането на някое дете един от родителите може да не работи да кажем, а преди това да се е възползвал от тази точка...Малко ми е неясен този момент.Ще помоля някой от kg.sofia ми обясни по-подробно или, който и да е наясно със ситуацията. Rolling Eyes

Няма условие за определени месеци работа преди записване. Важното е да е на работа в момента на записване. Осигуровки се плащат дори при пробен период.

Както за всички други критерии: Ако заявеният критерий не може да се докаже документално при записване, директорът ще откаже записване и ще върне детето за повторно класиране с по-малък брой точки.

# 288
  • Мнения: 1 255
Защо нищо не мога да вкарам като информация?
1. Не мога да добавя адрес, нито телефон;
2. Не мога да видя всички детски градини, по никакъв начин не се показват;

Дали в последствие, ще имаме възможност да попълним необходимата информация, както и да ли ще можем да виждаме всичко, което ни интересува?
Благодаря!

В момента потвърдените потребители са на трета стъпка. Информацията само се вижда, но не може да се променя. Това ще стане на четвърта стъпка късно днес, когато г-н Джонев реши да пуснем новата функционалност.

# 289
  • София
  • Мнения: 4 035
...................
Първият адрес трябва да е реалното местоживеене на семейството.
Той ще се ползва от директорите при нужда.
Районът и полето дали е в София се избират в зависимост от регистрацията за постоянен адрес (по лична карта) или настоящ адрес (със служ. бележка).
..............................
реалното местоживеене - е адресът, на който лицата реално пребивават, правилно ли разбирам  newsm78


Да. Мястото, където живеете с децата. Например, директорът трябва да знае къде да заведе детето, ако никой не го е прибрал от градината.


Този адрес не трябва ли да е регистрирам в ЕСГРАОН като настоящ?В смисъл може ли за първи адрес да напиша адрес, на който не се води нито майката, нито бащата по никакви документи и регистрационни карти newsm78

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 13:37 от bubcheto15

# 290
  • Мнения: 662
Цитат
Току що погледнах, че вече имам достъп до системата и веднага видях нещо, което ме обезпокои.Цитирам:
К2. Работещ родител /или в отпуск по майчинство/, който е социално осигурен – по 1 т. за родител-Изчислява се автоматично

За мен ясно.Но мъжът ми от миналата година до момента смени две работи, включително няколко месеца беше без работа.Тук не пише здравни, а социални осигуровки, това ме притеснява.
В момента е на ново място-има пробен период от един месец и се съмнявам, че преди да подпише договор ще му се правят социални осигуровки.Как така се изчислява автоматично.Някакъв период ли назад се гледа, има някакво условие от определени месеци без прекъсване или?
Някой има ли представа? По този логика към момента на приемането на някое дете един от родителите може да не работи да кажем, а преди това да се е възползвал от тази точка...Малко ми е неясен този момент.Ще помоля някой от kg.sofia ми обясни по-подробно или, който и да е наясно със ситуацията. Rolling Eyes



Няма условие за определени месеци работа преди записване. Важното е да е на работа в момента на записване. Осигуровки се плащат дори при пробен период.

Както за всички други критерии: Ако заявеният критерий не може да се докаже документално при записване, директорът ще откаже записване и ще върне детето за повторно класиране с по-малък брой точки.


Тоест да разбирам, че към 23.05.2009, когато ще е първоначалното класиране трябва да се вижда при справка в НОИ, че работи и съответно му се плащат социалните осигуровки.
За момента съм убедена, че няма, защото не е подписвал никакъв договор и няма как да са му направени. Tired Има последно за март.

# 291
  • Мнения: 766
благодаря на  kg.sofia.bg за отговора

# 292
  • Мнения: 90
ние не живеем там където се водиме по лична карта,но никтде не е обявено къде сме,в кандидатурата трябва да напиша там където живея,така ли,а не къде се водя?

# 293
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Моля да съобщите тук, когато новата функционалност бъде пусната. Peace

melinda, това, че съпругът ти се е съгласил да започне работа без дори временен трудов договор (за изпитателен срок), не е никак добре. Аз мисля, че е негова отговорност да изиска от работодателя това, което му се полага по закон. Друг е въпросът как може да има такива р-датели.
#Cussing out

# 294
  • Мнения: 135
К3. Родител, който е редовен студент във ВУЗ на територията на Столична община – по 1 т. за родител

Как ще се доказва със заверена студ,книжка ли?

# 295
  • Мнения: 90
Моят мъж също работи,но няма трудов договор и него го няма по-цял денно ако няма трудов договор все едно не работи така ли?Има си фирма и не желае да се осигурява?

# 296
  • Мнения: 662
Моля да съобщите тук, когато новата функционалност бъде пусната. Peace

melinda, това, че съпругът ти се е съгласил да започне работа без дори временен трудов договор (за изпитателен срок), не е никак добре. Аз мисля, че е негова отговорност да изиска от работодателя това, което му се полага по закон. Друг е въпросът как може да има такива р-датели.
#Cussing out

Да, за това си права, но за съжаление има доста такива работодатели.Няма как да ги накара насила-ако не го устройва ще му покажат вратата.След две седмици му изтича този пробен месец, по-принцип са говорили, че остава, затова успокоението ми е, че към датата на първото класиране ще има социални осигуровки.

# 297
  • Мнения: 1 255
К3. Родител, който е редовен студент във ВУЗ на територията на Столична община – по 1 т. за родител

Как ще се доказва със заверена студ,книжка ли?

Да. Или служебна бележка от ВУЗ.

# 298
  • Мнения: 662
Моят мъж също работи,но няма още трудов договор и незнам кога ще има и него го няма по-цял денно ако няма трудов договор все едно не работи така ли?

Всъщност трябва да му се плащат социалните осигуровки, това е важното-по този начин отчитат, че работи.Въпреки, че и аз за момента съм притеснена точно заради това, мисля, че е справедливо и все пак по някакъв начин трябва да разграничат работещите от останалите.
Но пък има и друго-ако мъжът ти няма въобще трудов договор, защо не се запише в бюрото по труда? Ако не се лъжа това също ще му донесе една точка.Тук не съм съвсем сигурна-някой да ме поправи, ако греша.

# 299
  • Мнения: 1 255
Моят мъж също работи,но няма още трудов договор и незнам кога ще има и него го няма по-цял денно ако няма трудов договор все едно не работи така ли?

Ако няма трудов договор, но внася осигуровки самостоятелно (като едноличен търговец или на свободна професия), трябва да представи данъчната си декларация от предходната година и служебна бележка от НОИ, че се самоосигурява.

Ако работи в "сивата икономика", поне трябва да си плаща осигуровките в НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт