Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Веган-аболиционист
Да ви кажа за една играчка, която баба ми беше направила за племенника ми. Той толкова се забавлявал с нея, че сега имам две такива за човечката.

Към платнена мъжка носна кърпа пришивате различни на цвят и големина копчета.  Забавата е нон стоп, защото човечецът врътка и разглежда копчетата, а като развее кърпата, те тракат.

Аз направих наскоро upgrade на първоначалния модел, като купих огромни пластмасови копчета, които приших симетрично през кърпата, едно към друго. Така хем е по-здраво зашиването, хем е по-лесно за по-малки дечурлигчета (с недобра фина координация на пръстите) да хващат копчетата.

# 1
  • Варна
Цитат на: Abadjieva
Да ви кажа за една играчка, която баба ми беше направила за племенника ми. Той толкова се забавлявал с нея, че сега имам две такива за човечката.

Към платнена мъжка носна кърпа пришивате различни на цвят и големина копчета.  Забавата е нон стоп, защото човечецът врътка и разглежда копчетата, а като развее кърпата, те тракат.

Аз направих наскоро upgrade на първоначалния модел, като купих огромни пластмасови копчета, които приших симетрично през кърпата, едно към друго. Така хем е по-здраво зашиването, хем е по-лесно за по-малки дечурлигчета (с недобра фина координация на пръстите) да хващат копчетата.

Хитро! Grinning

# 2
Абе и аз съм се убедила, че колкото по-просто е нещото толкова повече привлича вниманието на детето.
Като мойте и двете пуполини. Голяма радост на бутилка с безалкохолно Confused .Какво намират в нея не знам. Или пък да късат листи хартия от списанията - голяяяяяяяям кеф Laughing

С копчетата обаче наистина трябва здраво зашиване, че да не стават издънки с гълтаници

# 3
Тази идея ми допадна, мерси много!!
Още утре отивам да търся по кинкалериите големи и шарени копчета за играчката.

# 4
  • Варна
Ооооо, късането на списяния са ни ХИТ и на нас! Laughing  Laughing  Laughing

# 5
  • Barcelona, Spain
С копчетата е хубава идея, само да са по-големи.
Голям шумолящ страшен вестник също е интересно четиво!

# 6
Laughing

не звучи зле

Laughing

# 7
веднага "открадвам" идеята с кърпичката Simple Smile

тъкмо ни идва времето за такива неща, защото до скоро и най-обикновена шумяща торбичка вършеше чудна работа, но омръзна. чудя се как бебка издържаше по 1 час да я мачка в ръцете си?!?!

# 8
Звучи супер. Ние имаме следните полуевтини-полубезплатни играчки:

барабанче от кутия датски сладки (ламаринена е и е по-здраво от купешките)
конче от точилка и единичен чорап (напълнен с памук, с нарисувани очи, ноздри и уста, отгоре зашита грива). Всъщност направихме си две кончета, кобилка и жребче
Дърво от есенни листа на стената (залепени с блу-так)
Кукла за куклен театър от нейно единично чорапче (Феята Чорапка)

Като беше бебе, й правех дрънкалки от кутийки от фотоленти, пълни с леща, сух грах, ориз и т.н. и скрити в умалели терличета. Друг вариант - към въпросните терличета се завързва звънче. Змия от парцалчета от различна материя (кадифе, коприна и т.н.) Лесна дрънкалка е като сложиш в шише от минерална вода разни шарени и тракащи работи (например бадем, шарено платче, парченце цветен дунапрен и прочие)

Балдуинова кула от кашона на бойлера. Отрязват се бойници в горната част и врата отстрани. Имаме и прозорчета. Издържа половин година, ама колкото-толкова.

Печка от кашон. Лепиш отгоре два тъмни кръга за котлони, рисуваш отстрани "ключове". Правих и фурна, ама бързо се скапа. Имаше една "тава" от стиропор.

# 9
  • у нас
Много сте изобретателни  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
ще пробваме някои от идеите ви Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт