Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 апр. 2009, 15:37 ч.

празници в детската градина

• 29 792
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
Мисля, имаше скоро подобна тема.
В градината на сина ми още не съм била на тържества.
Аз съм била преди 100години дете и за мен най-големият стимул да ходя на градина беше организирането на тържествата.Мисля, че е прекрасно децата да участват и създват сами празника.Не бих казала, че им се отнема от времето за учене/всъщност какво учене на тази възраст?/,защото нали за тържествата се учат песни, танци.Освен това, тържеството и подготовката му са една забавна игра.

Едва ли има дете, което да не обича празниците, независимо как се представя, колко "думички" са му определили , каква роля и т.н.

# 16
  • София
Да, до някъде си права, но какво значи "какво учене"?Престоят в ДГ не означава само зубрене на стихчета, особено за големите!Съгласна съм, че е тръпка за децата.В групата на моя син правеха празник по всеки възможен повод. Носехме да се черпят, подготвяхме костюми и т.н.т. Но тези празници бяха без нас. А в края на годината имаше представление и за нас. Но съм свидетел на уникални тържества, които ни довеждат до сълзи и в същото време когато племенникът ми тръгна на училище, попитаха"ама това дете ходило ли е въобще на ДГ"?Така че аз, лично имам някои резерви относно "предназначението" на 3,4...5-тото тържество пред родители.

# 17
  • Бургас
Аз мисля, че тук става въпрос за не добра предучилищна подготовка по-скоро
Не смятам обаче, че има връзка с тържествата  newsm78

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 11:54 от Amelia

# 18
  • В блатото
И в градината на дъщеря ми имаше скоро концерт. Аз бях страшно щастлива, защото репетициите за него бяха основния и стимул да свикне и да ходи с удоволствие на градина. Всъщност тя е в ясла все още, скоро навърши три години, но първото нещо което ми съобщаваше като я взимах, в периода преди концерта, беше "Мамо, днес лелята с акордеона дойде и учихме нова песен." или пък "Днес имахме репетиция в музикалния салон."

# 19
  • Sofia
и в същото време когато племенникът ми тръгна на училище, попитаха"ама това дете ходило ли е въобще на ДГ"?
И аз си мисля, че едва ли са визирали точно участието му в тържества. Има деца, които по успешно се представят на тържества, но има и такива, които се притесняват и не могат да се изявят блестящо. моята дъщеря е контактна, не е притеснителна, но на тържества не става за водещ например, защото има деца с по добра дикция от нея. Затова я включват в нещо друго където ще се представи добре. Това всичко зависи все пак и от учителката на групата де.

# 20
  • София
Предстои ни за втори път.
Миналата година синът ми, отсъства дълго преди празника(най-малък е в групата и с  му личеше) и се държеше като случаен наблюдател. Не си каза думичките добре, но пък му беше харесало. За танците по двойки(нечетен брой са) той танцуваше с едната госпожа и тя се стремеше да го предразположи максимално.

# 21
  • София
Плаках от умиление през цялото време.
Няма такава нежна картинка.
Бебенцето, прохождащо и проговарящо изведнъж се оказва пораснало детенце.
Той се забавляваше страхотно, сияеше направо...
Очаквам с нетърпение пак  Wink

# 22
На 25.03. беше първото тържество на детето ми в ДГ. Бях много щастлива, а децата повече от страхотни - казваха стихчета, пееха песни и танцуваха. Определо съм за подобни мероприятия. С нетърпение чакам следващото тържество.

# 23
  • под облаците
При нас подобни масовки няма, и за щастие, защото си спомням как ни тормозиха нас с тези репетиции. Ако детето го иска е добре, но ако не иска, тогава да го оставят на мира.

# 24
ЗА тържествата и откритите уроци съм  Peace
За мен е удоволствие да гледам децата какво са научили.
По-горе прочетох възмущение за камери и т.н.
Защо не - това са запечатани мигове и не бих го пропуснала - аз съм една от тези които ходят с пълен набор техника  Mr. Green
Аз също имам снимки от моите тържества в детската градина  Wink

# 25
  • plovdiv/катуница
Здравейте момичета!С интерес изчетох всички мнения и тъй като съм първата детска учителка,която се е включила в темата искам да опиша моята позиция.Работя вече 11 години с децата,от които 6 само с подготвителна група за първи клас.Нашата директорка има мания постоянно да ни задължава да правим тържества,което не е лошо,но както по-горе прочетохте,това отнема много време за подготовка и неимуверен труд от страна на учители и деца.Преди три години ,когато водех подготвителна група,тъй като сега завършихме с моя набор 3 група и наесен отново сме най-големи,а естествено е най-големите да поемат и тежеста от такива празници ни се наложи с колежката да изнесем 17 празника с различни сценарии.Знам,че звучи налудничаво,но е факт.То не беше откриване на учебна година,ден на християнското семейство,Коледа
благотворителен коледен концерт,тържество за спонсорите на градината,тържество за спонсорите на общината,коледен бал за отличниците на общината,пролетен празник,великденски партита и още много.Просто още ни държи сито,както казват старите.Децата бяха перфектни,освен всичко това учебния процес вървеше на пълни обороти,но умората беше небивала.Затова моето мнение,като мнение на специалист е,че 1 празник за родителите е достатъчен,а другите тържества трябва да са развлечение за децата,а не задължение да забавляват някого.Що се отнася до подхода на учителя-много важно нещо за доброто представяне на групата,но дори и да ема някакви забележки,всеки колега полага в подготовката толкова много усилия,които в крайна сметка не се забелязват.Това е декор,подготовка на маски,корони,костюми,съчиняването на сценария,който иска ровене и търсене.Затова винаги ми е било обидно,когато родители некомпетентно са се изказвали,че едва ли не ние си пием кафето на работа,но аз винаги съм апелирала за месец с отворени врати за родители.В този месец всички могат да дойдат и да поработят един ден като учител или леля и тогава бих искала да поговорим,колко е значим и отговорен труда на учителя в детската градина.

# 26
  • София
Абсолютно съм съгласна с теб. Аз също съм свидетел на този вид показност в една "елитна" детска градина. Да, елитна е не защото децата излизат перфектно подготвени за 1 клас, а защото тя повече напомня на учебен театър към школа на НАТФИЗ. Само че това за мен си е чиста злоупотреба с децата. Директорката непрекъснато измисля поводи за тържества. Присъствието на кмета на общината ,на Борисов, на Фандъкова и т.н.т. си е "рутинно. Гостите се развеждат из групите, показва им се зазубрен, патетичен учебен процес, след което ги чака кратка почерпка и културна, просълзителна програма...! Е, това за мен е грозно! Да, директорката е популярна, няма награда, която да я е подминала, но мисълта ми е за децата...! Хубаво е да има тържества, но 1-2 годишно, а на останалите празници децата да се веселят! Иначе нещата се опорочават!

# 27
Има сравнително често.
За деня на християнското семейство, след това открит урок + още два открити урока по модерен балет, който си е към градината.
И голямото годишно тържество, което е с всички групи в края на май Peace

Аз ходя със смесени чувства. Мило ми е, но организацията обикновено куца - не се вижда, не мога да снимам, защото ако стана ще преча на останалите и т.н. Не, че е нещо фатално де.
Децата обаче виждат само розовата страна и така трябва дъ бъде. Сутрините преди празниците са страшно превъзбудени и бръмчащи. Големи сладури Heart Eyes

# 28
На мен много ми харесват тези тържества - имат по едно задължително пролетта с присъствието на родители, на което има програма, изнесена от дечицата - стихове, песни, танци ... много е готино. Тази година госпожите бяха решили да бъде в детски клуб - така хем родителите видяха децата си като артисти, хем децата после се забавляваха и щуряха около 2 часа в клуба ... Освен тези на групата има и открити уроци по танците, по английски и другите извънкласни занятия, където децата показват на родителите си докъде са стигнали в обучението си. Много е готино и много ми харесват тези мероприятия .... на децата също им харесва и се радват. Отделно си имат честване на всички празници, но вече без родители.

# 29
  • София
Това са много мили моменти. За нас родителите - незабравими спомени, а за малчуганите - радостна възбуда и гордост, която блика от очичките им - "видя ли ме? харесах ли ти?" . Следват почерпки и веселба. Защо да ги няма тържествата с родители? Мисля, че е напълно нормално да има по две такива за учебна година. Дъщеря ми е в първа група и имаха три. Натоварването беше по скоро за преподавателките, отколкото за децата. Те повече танцуваха и пееха, а това са нещата, които им влизат в учебната програма. Не смятам, че са натоварени излишно. На тези празници и ние родителите имаме възможност още веднъж да кажем "Благодаря" на тези жени, които се грижат за децата ни всеки ден.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт