шейново или правителсвена болница

  • 3 731
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
здравеите мили мами,аз сам савсем новичка в 9 г.с. но отсега искам да почна да ходя на консултации там където ще раждам.откак разбрах че съм бременна съм ходила два пъти в правителствена на ехограф и съм много доволна но лекарката ми излиза в майчинство и се налага да си избера нова та се колебая между Богословова в Шейново и Христова или Асенова в Правителсвена.много ви моля посъветваите ме и за разликата в условията на двете болници?цените?засега ми се иска секцио с пълна упойка-моля ви споделете Shocked

# 1
  • Мнения: 180
Ооооо, имат да ти говорят по тази тема много!
Аз съм с 2 ръце ЗА Шейново.
Раждах при Богословова. Избрах я по препоръка на една приятелка. Бях с уговорка. Срам ме е да напиша колко й дадох. За самото раждане нямам никакви претенции, всичко мина много точно, тя и целия персонал се държаха СУПЕР, тя самата дойде в болницата в коледната нощ в 3 (!) часа сутринта, като й се обадих. Но каквото на мен лично не ми беше много удобно, е това, че аз работех до последния момент, а идвайки при нея на прегледите (то аз така исках да си идвам на прегледи при същиа доктор, при който и ще раждам), винаги имаше прекалено много хора и доста време се чакаше. Доста често няма къде и да седнеш Sad(
Аз направих бая голяма изследователска работа, преди да реша, къде ще раждам, но всичките мнения се свеждаха до Шейново.
И последно нещо да ти кажа - в Шейново просто доста доктори са много добри (поне доколкото аз знам, де). За Прав-ната не мога да кажа нищо, имам причтелки, доволни от раждането там.
НО, ЗА БОГА, ЗАЩО ИСКАШ СЕКЦИО?!?!?! Кой ти е казал, че това е по-добрия вариант?! Ако няма медицински предпоставки за това - то си раждай нормално - това е моето мнение
И, успех! Simple Smile)
Така че -

# 2
  • Мнения: 3 423
искам секцио защото съм мого страхлива и защото преди време ми правиха оператция на гърдата-имах фиброаденон ,та оператцията беше с месна упойка и така ме боля ,че после почти се невротизирах.лекаря ми беше много добър но ми каза че изглежда упойката не ме хваща и имам нисък праг на болка.пък и  го чувах -реплики как инструментите му били тъпи и заяждали а месотоми скърцаше като плат.това наистина ме травмира затова искам секцио.а за Шейново се притеснявам ,че раждат много жени и незнам дали ще ми обърнат внимание а първо че съм направо болен мозък на тема страх а и ми е първо раждане. Shocked

# 3
  • Мнения: 180
И мен беше ужасно, ама УЖАСНО страх и на мен ми беше първо раждане.
Бях с епидурална упойка - усещаш си напъните, но болка - никаква. Имах болки около 2-3 часа, преди да ми сложат упойката, защото тя се слага на 5-6 см разкритие. Но този момент при всички е строго индивидуален!
Но разликата в начините на раждането идва след самото раждане - след нормално си си ОК, а секциото пъвия ден са в РЕАНИМАЦИЯ!! И с колкото приятелки, които бяха със секцио, съм говорила - всички казват, че от операцията боли ужасно много и се възстановяваш много по-дълго.
Според мен, трябва да се консултираш и с няколко доктора по този въпрос.

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Доколкото знам д-р Богословова не е привърженик на секциото по желание, макар че е голям специалист на секцио. Не обича да викаш и да се лигавиш докато раждаш.
По-добре отиди на преглед или на среща при всяка от трите лекарки и прецини после, която отговаря най-добре на твоите изисквания.

# 5
  • Мнения: 180
Доколкото знам д-р Богословова не е привърженик на секциото по желание, макар че е голям специалист на секцио. Не обича да викаш и да се лигавиш докато раждаш.

Да, абсолютно си права

По-добре отиди на преглед или на среща при всяка от трите лекарки и прецини после, която отговаря най-добре на твоите изисквания.

Супер идея, да, май това е най-добрия вариант

# 6
  • Мнения: 1 313
Шейново.Помисли добре за секциото-тук има доста за четене

# 7
  • Мнения: 46 484
Правителствена, но не знам колко ще са навити за секцио по желание, по мои впечатления са привърженици на нормалното раждане.

# 8
  • Мнения: 3 146
Шейново!Раждах при Богословова секцио по желание.Е все пак си уредих да ми пише на един лист, че съм с 5 диоптъра късогледство и е препоръчително да родя секцио.Но тя много добре разбра, че става въпрос за секцио по мое желание.И ми го направи перфектно.Много бързо се възстанових, а и белегът ми вече съвсем го няма.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Първия път родих в Правителствена,втория в Шейново.. Няма база за сравнение.Наистина в Правителствена са по -малко родилките /и  обстановката е по-комфортна/,но ми се струва ,че това не е най-важното.Също ,това не означава ,че  в Шейново няма да ти обърнат внимание!
Аз мисля ,че трябва да отидеш в Шейново.Пишеш ,че те е страх-то всички ни е било страх от неизвестното.Аз 2-я път отидох в Шейново,защото там са много и добри  лекари -с богат опит и бях по-спокойна.Ражданията ми и двата пъти минаха леко,но след второто се чувствах по-добре ,защото лекарката ми беше взела мерки за това. За Правителствена съм чула не много добри отзиви и след 1-вото ми раждане,така че много се радвам ,че избрах Шейново...
Все пак ти си решаваш,но заложи на сигурното/питомното/ Simple Smile
Успех и късмет!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
ШЕЙНОВО!!! Всички са специалисти. Когато и при когото и да отидеш, ще си сигурна, че си в добри ръце! Там можеш да се запишеш на ЖК за 220лв. и до края на бременността ще се познаваш с всички лекари.
Аз а секциото и пълната упойка... да, може в 9г.с. да си мислиш така  Laughing Мой съвет е даже още да не мислиш за раждане, имаш тооолкова много време. Мисли си месец за месец

# 11
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Имах възможност да избирам между двете болници и избрах Шейново. Свекърва ми, която дълги години е работила в Правителствена и е приятелка с Христова също ми препоръча Шейново. Бременностa ми следеше д-р Бакалов, също работил дъги години в Правителствена и също ми препоръча Шейново. Въпроса не е, че в Правителствена не са добри гинеколозите, въпроса е , че в Шейново са много по-добри Неонатолозите. Недай си боже, ако нещо не е наред с бебчо в Шейново ще са много по добре подготвени! Проблемните бебета от Правителствена ги превозват в Майчин дом или Педиатрията.
Колкото до болката, аз раждах два пъти нормално и без упойка, е преживява се  Wink, но доколкото съм говорила с приятелки, а и съм чела тук, най-безболезнено е нормално раждане с упойка.
Успех в избора  Grinning и лека бременност!

# 12
  • Мнения: 8 505
Шейново.И добре помисли за секциото-имаш предостатъчно време.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 741
Аз родих в правителствена. Нямам база са сравнение с Шейново.
Преди мен раждаше съпругата на колега на мъж ми. И понеже девойката получила бъбречна криза директно я закарали към МД.

# 14
  • Мнения: 5 393
Аз ще раждам в Правителствена при Христова,тя ми следи цялата бременност.Според мен наистина трябва да видиш кой лекар ти вдъхва най-много доверие,с кой се чувстваш добре.Христова е страхотна,поне аз съм супер доволна от нея.Иначе за болниците-за всяка една ще чуеш и добри и лоши отзиви.Не мисли от сега за раждането.И аз преди да забременея си мислех че 100% ще раждам секцио,после си промених мнението,но сега се оказва че се налага да е именно секцио-има време,радвай се на бремеността.

Общи условия

Активация на акаунт