През девет земи в десета, преминаваме като комета - 14та тема

  • 23 637
  • 439
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 695
Това е родна Враца - Куртпашовата кула

Peace
вярно се оказа лесничко  Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 6 779
2 - Занскар, Индия  Peace
 Занскар е автентичната Шангри-Ла, мястото, където множество европейци избират за своето посвещаване в тайните на будизма.

# 32
  • Мнения: 2 155
2 - Занскар, Индия  Peace
 Занскар е автентичната Шангри-Ла, мястото, където множество европейци избират за своето посвещаване в тайните на будизма.

Браво, Еликс!
Страхотна си!
 smile3525

# 33
  • Мнения: 872
Снимка 6 паметник на Дядо Йоцо, Искърското дефиле



През 2005 г. по идея на Огнян Петров, един родолюбив българин от с. Очин дол, в Искърското дефиле беше издигнат паметник на един от най-известните литературни герои на Иван Вазов - Дядо Йоцо.

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 15:18 от MariaF

# 34
  • София
  • Мнения: 6 779
Благодаря, Захир  Blush!

№ 7 издирва се реката, която изпревари една друга река в класацията. Растението също е уникално и се среща главно из тази река.

 Река Амазонка и най-голямото водно растение - Виктория регия

 

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 15:44 от elix

# 35
  • София
  • Мнения: 586
Снимка 6 е паметникът на дядо Йоцо в Искърското дефиле

# 36
  • Мнения: 872
6 Да  Peace
7 Аз за река Амазонка знам че изпревари Нил по големина, но не знам дали снимката е от там Растенията са водни лилии?

# 37
  • Мнения: 2 155
Там ще да е, това са водните лилии Виктория  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 6 779

7 Аз за река Амазонка знам че изпревари Нил по големина, но не знам дали снимката е от там Растенията са водни лилии?

 Разбира се, точно така  Grinning

 Бразилският Национален център за космически изследвания съобщи, че Амазонка все пак е най-дългата река в света.
Експерти от центъра са проучили дължината на реката с помощта на спътникови данни.
Сега според негови данни дължината на Амазонка е 6992,06 километра, докато Нил е с около 140 километра по-къс (6852,15 километра). Това прави южноамериканската река не само най-пълноводната, но и най-дългата в света.

Там ще да е, това са водните лилии Виктория  Peace

Браво, те са, Виктория регия  Flutter

 Виктория регия е най – голямото водно растение на света.То може да издържа тежест до 60 кг, а диаметърът му достига до 3кв.м. Индианците не се боят да стъпват по тези растения като по естествен мост, за да притичват през блатата.
Много трудно се отглеждат при неестествени условия. В някои ботанически градини /Брюксел, Берлин, Лос Анджелис/  се грижат за тях като за кралици  Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 586
А за третата снимка някакво допълнително жокерче дали ще може? Whistling

# 40
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
На снимка № 3 обърнете внимание на статуята на върха. Тя е основна за целия комплекс. Повече не мога да кажа, че ще трябва отговора да ви дам.

# 41
  • София
  • Мнения: 586
На снимка № 3 обърнете внимание на статуята на върха. Тя е основна за целия комплекс. Повече не мога да кажа, че ще трябва отговора да ви дам.

В тази поза прилича на някакъв музикант, ама нищо не мога да намеря newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 4 294
На снимка № 3 обърнете внимание на статуята на върха. Тя е основна за целия комплекс. Повече не мога да кажа, че ще трябва отговора да ви дам.

ами много тъмно, как да обърнем внимание на мъжо, дай някоя снимка на дневна светлинка де  Mr. Green

# 43
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
ето снимка на дневна светлина, но не намерих по-близък план на статуята - http://media.snimka.bg/2617/011490023.jpg

ето една друга статуя за жокер - http://media.snimka.bg/2617/011490176.jpg

# 44
  • Мнения: 485
Тъй като не намирам нищо за снимката ще е просто запис  Blush
И аз така, че изпуснах цяла тема  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт