Отговори
  • Мнения: 80
много ви моля ако някой има информация да ми каже може ли сега да подам документите на сина ми,който на 19,02,2011 навършва три години и понеже знам какво чудо е с градините искам сега да си ги подам дали може или не става въпрос за градините в кършака в Пловдив "СЛАВЕЙ", И "БУРАТИНО" в буратино ми казаха че в годината в която навършва три години тогава се подават но ако подам януари месец а той навършва три години февруари ще може ли да се прехвърли от яслата в градината на време,благодаря на мамите предварително newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 20:10 от coco6kata

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Щом 2011 става на три години детето, тогава ще си подадеш документите.Децата ги приемат по набори.Тази година се записват '06 набор.
А за прехвърлянето мисля, че февруари няма да стане, по-скоро през юни когато оформят групите.Мисля, че от яслите няма да го изпишат веднага, ако обясниш ситуацията, но пак не съм много запозната с това.Нека някой друг се включи.

# 2
  • Мнения: 80
спомням си с големия ми син това значи преди 3 години когато го записвах на градина той беше  на година и половина го записах на градина без такива глупости че трябва да чакам в годината в която навършва третата си година сега това нов закон ли е

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
До скоро децата оставаха в яслата до юни ако са родени първата половина на годината и макс до РД ако са след това, но обикновено до септември. Може да има новости.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не знам колко е нов закона, но аз подавах документи на 01.04. тази година.Сина ми през ноември ще направи три и приемаха документи само за набор 2006.Имаше майки на по-малки деца, които се интересуваха, но ги върнаха да си подават документите догодина.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Всяка градина различно приема документи, но повечето приемат само набора, който ще тръгва есента. Дъщеря ми е набор 2006г и се бях обаждала по-рано в градината, която ме интересува, но ме отрязаха категорично. Този януари подадох молба.
Попитай как е в градината, която те интересува. Или се обади по телефона и говори с директорката.

# 6
  • Мнения: 80
да мами като питах в една градина ми казаха в началото на годината но трябвало да чакам от 12 часа през нощта за да имам шанс да си запиша детето навреме,и то пак не било сигурно защото имало много наплив е кога тогава да отида

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Само са пропуснали колко седмици преди 1-ви Simple Smile в 12 часа...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Молби за детска градина се приема от януари до края на март в годината, когато детето навършва 3 години. Тръгването на ДГ е от септември месец.

По новата Наредба №26 за устройството и дейността на яслите, детето се изписва при навършване на 3 годишна възраст, независимо от това кой месец е.
Това "недоразумение" създава доста главоболия. За момента в Пловдив се "стопира" изписването на децата от яслите /прилагат се текстовете от старата наредба/, но как ще седят нещата през 2011 година, никой не може да каже ....

# 9
  • Мнения: 80
Само са пропуснали колко седмици преди 1-ви Simple Smile в 12 часа...
какво значи няколко седмици преди първи къде да чакаш толкова рано нали на първи се приемат документи

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Само са пропуснали колко седмици преди 1-ви Simple Smile в 12 часа...
какво значи няколко седмици преди първи къде да чакаш толкова рано нали на първи се приемат документи
шегичка.....
Не гледай толкова сериозно винаги  Laughing

# 11
  • Мнения: 80
Само са пропуснали колко седмици преди 1-ви Simple Smile в 12 часа...
какво значи няколко седмици преди първи къде да чакаш толкова рано нали на първи се приемат документи
шегичка.....
Не гледай толкова сериозно винаги  Laughing
Blush Shocked

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз не съм в Пловдив.
Тук се чака поне седмица по-рано с 4 часови дежурства всяко денонощие...
Не знам как е с по-малките градове, но в големите явно е така.
Пловдив, не е малък та предположих, че и при вас е така. Дано да бъркам!

# 13
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
*Devil* ти е обяснила точно  Peace

Питаш в градините, в които искаш да приемат детето ти и се съобразяваш с това, което ти кажат. Директорите на всяка градина сами решават от кога приемат молби за прием на деца.


Аз не съм в Пловдив.
Тук се чака поне седмица по-рано с 4 часови дежурства всяко денонощие...


арт мама, бъркаш, в Пловдив няма такова нещо.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Деца,родени до 31.05,се изписват на 1-ви юни от яслата.В някои градини ги взимат още тогава,в други-чак септември.Трябва да провериш в избраната от вас градина как стоят нещата.Иначе за документи е още рано.Можеш да отидеш да ги попиташ все пак.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт