Искам да захраня

  • 1 652
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 837
Прочетох в сайта на Нестле, чеоризовата им каша е за над 6 месеца  newsm78
Това е по повод новата политика на Нестле за късно захранване. Ако си решила, съвсем спокойно можеш да започнеш да даваш оризова каша.

# 31
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Може да направиш кашата от кафяв ориз

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 603
Благодаря за съветите, аз наистина ке си кърмя бебо докато мога, просто исках стомахчето да почне да свиква с конвенционалната храна постпенно и за това се чудик кое е по-щадящо-зеленчуците или плодовете

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Благодаря за съветите, аз наистина ке си кърмя бебо докато мога, просто исках стомахчето да почне да свиква с конвенционалната храна постпенно и за това се чудик кое е по-щадящо-зеленчуците или плодовете
Конкретно за питането ти - и по-късно да захраниш, пак ще свикне с новите храни. Може би ще ти е интересно да прочетеш статиите за захранване в Библиотеката и да видиш различни схеми на захранване (предполагам, че от педиатъра си знаеш стандартната българска схема вече).
Между зеленчуци и плодове аз лично бих предпочела зеленчуци, основно защото плодовете са сладки, а аз бих предпочела детето ми преди сладкото да се научи да яде не-сладки храни, за да не ги откаже впоследствие, ако вече е привикнало към подсладените такива. Иначе захраних дъщеря си (на навършени 6м) с домашна каша от ориз, после въведох други зърнени (елда, царевица - безглутенови храни), след това - зеленчуци, и накрая - плодове. Когато и да решиш да захранваш, не забравяй, че при деца до 1 годинка важи основно правило първо да се кърми, а след това да се предлага другата храна - колкото иска, толкова. Ако първо даваш твърда храна и заместваш кърмения, както често съветват, има вероятност бебето да се отбие значително по-рано, освен ако това не влиза в плановете ти.
Надявам се да съм ти била от полза Simple Smile

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 603
Благодаря Бу. Точно се чудех защо педито ми каза първо да дам твърдата храна после кърмата, а тя в началото каза, че иска постепенно да му откаже обедното цокане. аз й казах, че предпочитам да си го кърмя и да не го отбивам, ама тя явно си е настояла своето. Още веднъж благодаря, ще видя в Библиотекака

# 35
  • Мнения: 948
misholina, готова ли каша или ти си правиш сама? Дали да взема на Несле или някаква друга?

Готова каша, взех на Гербер, ама имаше и други видове (и нямаше разлика; всички са обогатени с желязо - което е идеята на захранването около 6 месеца).   Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 771
Здравейте! Аз съм майска мама. Мойта педиатърка ми каза да давам на бебето сок от ябълка още на пълвата консултация на 1 месец. Той прие това, но започна да го поби колема и аз реших, че е твърде малък за това. Сега на тримесечната консултация вече трябвало да започвам с пюрета-зеленчукови и плодови по мой избор. Чувала съм, че морковът е най-щадящ. Трябваше да започна с две лъжички пюре, смесено с кърма или кисело мляко, после 4 лъжички и така, докато стигна 70 на 70гр. В това количество било достатъчно и следвало да спра кърменето за този час. Обаче бебо въобще не хареса морковите и ги плюе. Незнам дали да продължавам да упорствам или да изчакам още месец

Предшната ми педиатърка ми каза същите неща, но аз реших да давам  само  кърма, а други храни смятах да въвеждам след шестия месец. Сокчета мисля след 1 годинка евентуално да включа в менюто. На Крис не съм давала до момента нищо освен кърма и в редки случаи вода или чай от лайка или на HIPP.
След около 17 дни мисля вече да започнем захранването с каши и т.н. Желая ти успех при избора на решение. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт