Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • в най-нежната прегръдка
Ами това ми е въпросът... Помагайте, моля...

# 1
Еми крустите са жълтави налепи по скалпа, там където е косата, на други места няма, корички - те се махат ако ги намажеш с бебешко олио, зехтин преди къпане например и после при внимателно разресване се отлепят. Причината за появата е по - мазна кожа на главата, нещо като бебешки пърхут е и е абсолютно безобидно.
Атопичния дерматит - в превод значи някакъв обрив, дължащ се на допир с нещо, например прах за пране, козметика, памперс или мокри кърпи, когато обрива е от реакция към храна, тогава вече е алергия.   АД може да бъде по цялото тяло, може да е само по лицето и главата и представлява пъпчици или понякога загрубяла кожа като лишеи по тялото.

# 2
Огромно благодаря за обяснението, отдъхнах си...

# 3
Крусти ли има бебенцето ? Ако да, преди баня хубаво мажеш с бебешкото олио и слагаш една шапчица да постои така половин час, след това измиваш косичката и те падат, може да помогнеш и с бебешки гребен, ако още не са паднали, повтаряш процедурата на следващия ден.  Peace

# 4
Да, крусти са. Ще пробвам, благодаря. Вчера го мазах със Стеликер на Мустела, да видим дали ще има ефект, ако не - ще пробвам с олиото

# 5
  • София
Синът ми е на 8 години и пак му се появища крусти. Моля, дайте съвет! Благодаря Ви предварително. Яна

# 6
  • Плевен
При моя син кремчето на Мустела има голям ефект-2-3 дни мазане и всичко изчезна, без да сресвам дори!

# 7
  • София
Става и със зехтин.

# 8
При моя син кремчето на Мустела има голям ефект-2-3 дни мазане и всичко изчезна, без да сресвам дори!
Много е добро кремчето, и аз съм доволна.

# 9
Ми то няма нищо общо между двете.

# 10
Ми то няма нищо общо между двете.

Еййй, страшно ти благодаря за изключително ценната информация от твоя пост.

# 11
  • Велико Търново
Рися,чичо ти Гугъл и пръв помощник Blush
АД-http://www.puls.bg/illnes/issue_49/
Крустите са по скалпа и с пяната за новородено на Мустела също се махат.

# 12
  • СОФИЯ
Здравей! HugВиждам, че късно ти отговарям, ти Слава Богу си разбрала, че бебчето ти няма АД. Разликата е, че АД е заболяване на кожата, в 90% от случаите, свързано с  хранителна алергия- към белтъка на млякото.А крусти почти всички бебчета с по-бяла кожа имат, в това число и моето Wink Аз ги боря с кремчето на Мустела, но кога намажа, кога не  Embarassed, те сами си падат.Не се притеснявай преходни са Laughing.Поздрави Hug

# 13
Здравей! HugВиждам, че късно ти отговарям, ти Слава Богу си разбрала, че бебчето ти няма АД. Разликата е, че АД е заболяване на кожата, в 90% от случаите, свързано с  хранителна алергия- към белтъка на млякото.А крусти почти всички бебчета с по-бяла кожа имат, в това число и моето Wink Аз ги боря с кремчето на Мустела, но кога намажа, кога не  Embarassed, те сами си падат.Не се притеснявай преходни са Laughing.Поздрави Hug

АД не е заболяване. АД е алергична реакция. Няма такава статистика за 90% алергия към белтъка на млякото.
И второто ти твърдение не е вярно, крустите са по-скоро рядко срещани.

# 14

Благодаря! Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт