Токчета - предизвикателство и изпитание.

  • 6 713
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Времето е чудно.
Е, ще се разваля казват, ама какво пък  Grinning
Гледам наизлязли едни ми ти девойки, поразхвърляни вече , гледжосани и ухаещи на жажда за живот и още нещо ...
Обувки с ток : задължителен дамски атрибут в борбата със същия пол
 / стига разбира се да не си повече от 1, 80 на височина/ ...
Същите - аксесоар и придатък, доказващ аристократичен произход на тънкия глезен , който подчертават
 / Е, или не чак толкова тънкия , но с желание да бъде забелязан  Simple Smile/
Умеете ли го .... да пристъпвате/ не, по точно да се носите/ едновременно стабилно и сигурно, ефирно и изящно/ ?
Аз  - не . Пък искам  Mr. Green
А можете ли да тичате с такова снаряжение ?
Добре, ами ако все пак сте се изкушили и вие веднъж да излезете с ток ... цял ден .... и краката ви болят .... запазвате ли и как добрия си дух и приветливо изражение ?

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Не мога да ходя на токчета.
Случвало се е и боса да се събувам по улиците, ако съм била с токчета и са ме заболяли краката.

# 2
  • Мнения: 4 300
Мога да ходя, и по 20 часа съм изкарвала. Всъщност доста по трудни неща съм успявала да овладея, та едни токчета ли ще ми се опрат.

# 3
  • Мнения: 2 070
не обичам токчета ,при моята височина на токче дишам разреден въздух Laughing

# 4
  • Мнения: 139
Да, мога да вървя на токчета, но нещо наблюдаващите "уменията" ми не спират да се усмихват....
Обувката на висок ток и сутиенът са измислени от мъж с малка пишка. Убедена съм. Класифицирала съм и двете в графа "гавра" и рядко ги ползвам.

# 5
  • Мнения: 194
Преди ходих изключително и само на кокили Crazy

След като забременях, открих какво чудо е ниската обувка.

Обичам да ми е удобно.

# 6
  • Мнения: 1 878
Амииии аз ниски обувки нямам! bowuu На 7,8 см токчета  е нормално за мен да си ходя ( Blush похвал)
И се полюшквам, и си тичкам!

# 7
  • Мнения: 17 407
Не, не   запазвам никакъв дух- почвам да се нервя и сигурно ми личи. Бих бягала с токове в много крайни случаи. Не водя борби  нито със своя, нито с другия пол.

# 8
  • Мнения: 4 300
Да, мога да вървя на токчета, но нещо наблюдаващите "уменията" ми не спират да се усмихват....
Обувката на висок ток и сутиенът са измислени от мъж с малка пишка. Убедена съм. Класифицирала съм и двете в графа "гавра" и рядко ги ползвам.
А това, прощавай, е реплика на жена, която носи максимум чашка Б Laughing.Иначе - цък

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 19:36 от Рокси

# 9
  • Мнения: 1 212
То всъщност тия ми мисли се концентрират най-вече около въпроса, когато точно залитнеш ...
/ правиш едно специфично движение , в което за миг от секундата загубваш всякакво достойнство и блясък/ и последващото конфузно излизане от ситуацията.
Бърз оглед на обстановката ... съответно каменни физиономии, които те карат да се чудиш дали никой не те е забелязалили просто напротив - всички, но се кискат тайничко наум. Мамка му и тактици  Mr. Green
Как е редно да се захилиш и ти или не  ... да се обърнеш север - северозапад с още по - нахмурена и достолепна физиономия  мислейки си ... идиоти !    Close

# 10
  • Мнения: 1 517
Харесвам жена на токчета. Големината на токчето  зависи от височината на жената според мен. Аз като тийн носех всякакви - ниски, високи, дебели, тънки...сега не са ми много удобни прекалено тънките, пък и с мойте вени...

# 11
  • Мнения: 139
Да, мога да вървя на токчета, но нещо наблюдаващите "уменията" ми не спират да се усмихват....
Обувката на висок ток и сутиенът са измислени от мъж с малка пишка. Убедена съм. Класифицирала съм и двете в графа "гавра" и рядко ги ползвам.
А това, прощавай, е реплика на жена, която носи максимум чашка Б Laughing.Иначе - цък

Интересно четиво. Благодаря Simple Smile  bouquet
Да, наистина в миналото дрехите са били още по-неудобни. Wink
А за чашката не позна. Гравитацията тоже няма да я избегна - със, или без сутиен Wink

# 12
  • Мнения: 6 992
И мен ме няма с токчетата. Имам само едни ботуши, дето горе-долу ги владея, ма тва защото изкарах 2 години по дискотеките в СГ на тях. Вече за нищо не стават, де. Ходя си с маратончици, да ми е лекичко, удобничко.

# 13
  • Мнения: 2 448
Обожавам токчета. Подчертават дългите ми крака още повече.  Crazy  Ниски обувки нося само със спортен екип.
Разбира се не става дума за кокили от по 15 см.

# 14
  • Мнения: 1 517
Обожавам токчета. Подчертават дългите ми крака още повече.  Crazy  Ниски обувки нося само със спортен екип.
Разбира се не става дума за кокили от по 15 см.

И аз изглеждам по-женствена и елегантна с токчета. Но краката ми не мислят така понякога.

# 15
  • Мнения: 1 212
Хм .... абе ботуша е друго , държи ти глезена някак.
Еовин , не ти се броят ботшите  Wink
С ботуши се оправям и аз  Hug

# 16
# 17
  • Мнения: 1 212

Разбира се не става дума за кокили от по 15 см.

Визуализаирах лесно и бързо колко точно са тези 15 см  ... след Сериозната Петъчна тема  Laughing
Ето колко полезно и хубаво нещо е форума  Hug

# 18
  • Мнения: 2 716
Харесвам се на токчета. Почти всичките ми обувки са с токчета. Ежедневните - 5-6-7-8 см, а парадните  са по-високи.
Наблюдавам, обаче, едни каки (малки каки - ученички), с едни кокили.... Стъпват като че по луната ходят. Като ги доближа  Shocked токовете изкривени, изядени, разляти. Съсипани крака, обувки и гръбнаци.
Що не се учат на 2, после, 4, и чак тогава на18 см?

Или официална обувка, комбинирана с дънки  hahaha

Фен съм на обувките, придаващи толкова женствено поклащане на ханша. Ммммм

# 19
  • Мнения: 7 474
Аз съм от високите  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 111
Нося единствено и само обувки/ботуши/сандали с токчета.На равна обувка не мога да вървя, като пате съм, може би е до навик. Rolling Eyes
 Ааа, и стъпвам стабилно, ама то е от стажа вече Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 3 405
Нося, разбира се.
Не ми пречи на походката.
Височина, дълги крака и изящни колена, глезени и китки също имам.


# 22
  • Мнения: 468
 Аз само на такива: http://www.obuvki-bg.com/images/5851Pic09.jpg  мога да се крепя  Blush.

# 23
  • Мнения: 2 448
Аз само на такива: http://www.obuvki-bg.com/images/5851Pic09.jpg  мога да се крепя  Blush.

Че за лятото са супер.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 15
Въпреки ,че не съм висока не обичам да нося токчета.Може би единствено зимни обувки високи 2-3 сантиментра.

# 25
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
тъкмо търсех и аз разни подобни картинки ... като aliende и аз такива мога да нося и нося Crazy
като е цяла подметката се крепя Laughing

# 26
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Изобщо не обичам токчета. На чуждите крака, обаче, харесвам да гледам.

# 27
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
С Кокчетата съм скарана отдавна..зимата нося ей тия http://i200.photobucket.com/albums/aa274/tazigazi/P1140416-1.jpg лятото чехлички,сандалки,макаронки ама тока никъФ го нема..ич не се тачим...ич! Laughing

# 28
  • Мнения: 6 618
И аз така .

# 29
  • Мнения: 17 407
Аз само на такива: http://www.obuvki-bg.com/images/5851Pic09.jpg  мога да се крепя  Blush.

Те зарад тези аз намразих и почти отказах токовете, пък. Не е хубаво в спешния травматологичен кабинет, да знайти.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 623
Ходя почти изцяло с ниски обувки.
Ниски, удобни и винаги от естествена кожа.
Обичам си краката и искам и след 30 години да ми служат както сега.
Отвратителна гледка са жени на по 40-50 години, които цял живот
са се стискали в тесни, остри и неудобни, но фешън обувки, обули сандали
от които излизат сгърчени и преплетени, един върху друг пръсти  Sick
В редки случаи нося обувки на ток, но да е масивен  Naughty

# 31
  • Мнения: 468
 Да, то от високо лошо се пада. Имам предвид формата, не размера. Отделно ток много ми се криви- предполагам от липса на практика и ентусиазъм за упражнения.

# 32
  • Мнения: 804
Какво по-хубаво от красиви крака на токчета!
Днес видях една млада жена, която се движеше като супер модел с елегантните си, високи обувки, въпреки торбата с покупки. Възхитително!
Жалко, че малко хора могат да си го позволят. Дебел глезен и елегантна обувка на ток е мъчителна гледка...

# 33
  • London, baby
  • Мнения: 800
Дебел глезен и елегантна обувка на ток е мъчителна гледка...
Мда.

Обичам обивките на токчета, но рядко нося.

# 34
  • Мнения: 1 983
Имам едни летни сандали с около 10 см ток, е нямам и не съм имала по-удобни обувки. Пък и с тях се усещам заобикалящите ме погледи. Mr. Green Та с тези чепички съм тичала, карам кола, все едно съм боса. Адски удобни са ми. Колкото и невероятно да звучи за околоните.
Зимата също ходя с токчета, но доста по-ниски, около 4-5 см.
Харесвам елегантни обувки на хубави крака, понякога чак се улавям как зяпам нечии такива. Embarassed

# 35
  • Мнения: 1 941
О, обожавам токчета. Да ги гледам отстрани. Не ги владея....

# 36
  • Мнения: 468
...
Че за лятото са супер.  Simple Smile

 Да, а имам с подобни подметки и затворени обувки и ботуши, но е ограничаващо, защото повечето обувки са с токове, които не мога да нося.
 

# 37
  • Мнения: 17 407
Ох , дано и  в тази  тема не зачаткат токчета, с изящни глезени върху тях. Joy

# 38
  • Мнения: 2 448
Един път чатках вече, стига толкоз.  Joy

# 39
  • Мнения: 575
О, обожавам токчета. Да ги гледам отстрани. Не ги владея....

Оо, и аз така  Joy

# 40
  • Мнения: 2 478
Обувките на високи токове не са предизвикателство за мен.Имам най-различни височини и си ги нося с кеф.Нямам проблем нито с ходенето,нито с бягането,нито с издръжливостта.
П.С.Има неудобни обувки,за които не са виновни токовете Peace

# 41
  • Мнения: 5 940
Лятото мe размечтава за такива обувки http://www.notonthehighstreet.com/uploads/partners/espadrille/50 … e_espadrilles.jpg , http://z.about.com/d/shoes/1/0/M/L/teva_sandals.jpg , http://www.shoespotlight.com/wp-content/uploads/2008/06/gladiato … ack_kate_moss.jpg Токчета нито мога да нося , нито имам с какво да ги нося.

# 42
  • Мнения: 2 185
И една крачка не мога да направя на токчета...даже на място трудно пазя равновесие  ooooh! . Не е за мен тази работа, а и стила ми на обличане не предполага токчета. Ходя само на абсолютно равни обувки  Peace

# 43
  • Мнения: 649
Много обичам токове, винаги,като купувам гледам да са удобни, защото има някой които щом ги понося 5 минути и вече не си чувствам краката.

# 44
  • Мнения: 1 269
Дебел глезен и елегантна обувка на ток е мъчителна гледка...
Мда.

Обичам обивките на токчета, но рядко нося.
Дебел глезен и ниска подметка каво съчетание е? По темата- аз също харесвам токчета , позволявам си до 6 смс, защото съм висока 1,73 и щръквам над околните.

# 45
  • Мнения: 804
Дебел глезен и ниска подметка каво съчетание е?
Ниска, малко по-груба обувка, "спасява" дебелия глезен. Не го прави по-тънък, но поне не е така грозен.

# 46
  • Мнения: 2 257
Всичките ми обувки са на токове, с изключение на два-три флоридски чехъла, които обувам за тичане след детето и по пясъка. Ходя изключително на токове, тичам с тях, тренирала съм състезателни танци - съответно и танцувам на токове добре, в родилното отидох на токове, бременях на токове и т.н. 
Спъвам се с равни обувки. Изобщо - много се спъвам на равно. Ако съм се покетрила на токчета ми е по-добре и по-удобно.

# 47
  • Мнения: 4 555
Не понасям да нося неудобни обувки. Все пак се качвам на токчета понякога, но не прекалявам с височината им, и без това не съм от най-ниските.

# 48
  • Мнения: 2 829
винаги заглеждам обувки с токчета,
първо за тях се хващам
но,,,,не мога да ходя дълго време с тях
мах 1 -2 часа
да тичам--абсурд Crossing Arms

имам проблеми със ставите и краката  Sad
 и така--ходя си с ниски обувки
или такива с платформа
тези с токчетата  си ми седят в кутиите за извънредни случаи

# 49
  • Мнения: 1 878
Aз и шофирам на 8 санта токчета.Най- ми прави удоволствие да слезна и да си протегна крачето с токчето Mr. Green

# 50
  • Мнения: 46 511
Обувките с токчета са ми смешни. Особено звукът на препускащ кон.
Имам едни боти за цвят, но са толкова ниски, че въобще няма да го отчетете като токче  Laughing

# 51
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Обичам обувки с токчета, бях ги отказала почти 4 години (бременност и тичане след малкият). Обаче сега отново започвам да им се радвам... Е, не както преди с кокили над 10см (пазя си едни такива, сега имам чувството че стъпвам на ноктите на краката), но ми омръзна да съм все с равни подметки. Мисля, че добре се справям с токчетата, имам богат тренинг.

# 52
  • Мнения: 1 878
То не може всеки да носи обувки с високи токчета, талант се иска за тая цел и доста грация, пък и хубави крака! Някакси е грозно свински крачета с фини токченца! Twisted Evil

# 53
  • Мнения: 4 585

  -Какъв талатн имаш?
  -Имам талант да ходя на високи токчета.

# 54
  • Мнения: 804
Ох, Вълк, смееш се ти, ама то си е направо талант.
Хем да си на токчета, хем да се движиш леко, като че ли си боса.
Не на всеки се отдава да знаеш.

# 55
  • Мнения: 4 300
Тъй както пишете все едно грациозната походка е задължително умение Tired. Що народ шляпа с равните обувки като стадо коне, стъпва накриво икой знае какво още. Важното е да сме щастливи и доволни от себе си. Напълно разбирам хора, за които тънкият глеззен и грациозната походка са някъде в подножието на пирамидата.

# 56
  • Мнения: 4 585
О, Баббилия, аз съм много талантлив, нищо че се смея.
Веднъж стигнах на кокили, и то самоделки, от колове за домати,
от нас до фурната.
Сега трябва да подсети някой тия от БТВ да спретнат Айдъл за ходещи на токчета.

# 57
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Състезание има, ама е за бягане с токчета: http://dariknews.bg/view_photo_topic.php?photo_topic_id=387 Laughing

# 58
  • Мнения: 5 370
Високи токчета + Жозефина = посмешище. Ако е високо, се стремя да е стабилна платформа. Иначе....става като свинче със звънче.
Виж, ако ме земат за кума-една колежка ми е обещала-ше си изфиня глезенчето на струг и ша са сложа в 10 см. Praynig Praynig

# 59
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз май съм златната среда нося итакива и такива  Sunglasses 'щот съм дребчо затова не мога съвсем да откажа токчетата  Whistling

Токчетата ми обаче са от дебелките и не най-високите изглеждат  премерно така http://pics.livejournal.com/eve_n/pic/00045f7x или на платформа http://img4.realsimple.com/images/beauty-fashion/shoes-accessori … form-shoe_300.jpg  Grinning


Такива много ми харесват но бих го носила само за дом.употреба  Mr. Green
http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/pinupgirlclothing_2045_5431918

 

# 60
  • София
  • Мнения: 3 405
Да имаш елегантна походка на висока обувка е направо умение.
Защото аз намирам походката на една жена за малко по-важна, отколкото обувките и.
Гледката на прегънати колене и изобщо походка, наподобяваща асоциацията с кон, вместо с газела, според мен компенсира изяществото на глезени, колена, скъпи обувки и изобщо всичко отива по дяволите, ако няма походка.
Ако трябва да съм откровена докрай, предпочитам гледката на по-ниски обувки, но с естествена походка, ако не е елегантна, отколкото крака в скъпи обувки, видимо напомнящи катър. Всъщност, за да съм още по-откровена, бих казала, че много обичам коне и ги намирам за много елегантни животни, особено породистите такива и дори и асоциацията с кон, май не е много уместна.

# 61
  • Мнения: 6 992

Такива много ми харесват но бих го носила само за дом.употреба  Mr. Green
http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/pinupgirlclothing_2045_5431918

 
Ако се кача на такова, ще съм по-висока от 80 процента от мъжете, които познавам  Joy Но нищо, де, като залитам и падам, ще ме хващат на ръце от долу. Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 212
Ако се кача на такова, ще съм по-висока от 80 процента от мъжете, които познавам  Joy Но нищо, де, като залитам и падам, ще ме хващат на ръце от долу. Mr. Green

Да, бе ... само това ли ?!   Wink
Я си представи, че някой тръгне да ти надига нещо или да ти се прави на мъж ...
и ти го погледнеш на 15-30 градуса  ...  Mr. Green ... пък да се прави, що  не ?! ...  Hug

П.С. Ама моля ви стига давахте идеи за обуща , че съвсем ще отънее мизерния вече семеен бюджет ...  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 6 992
Ей, начи, накарахте ме да си изнамеря обущата от бала. Не са съвсем като цитираните, само 7-8 см ток.
Но въпреки, че съм 15 кила отгоре, глезенът ми изглежда добре в тях. Спокойна съм.
Ох, Магеста  Joy

# 64
  • Мнения: 24 467
Навици и нищо друго, при мен.
Като ученичка и с бой не можех да бъда накарана да се кача на високо. Сега пък не мога да сляза, колата карам така, за ужас на майка ми, например, но в момента с ниски обувки ходя само на село, по поляните и на разходка из квартала. Височина си имам достатъчно, токчетата не са ми необходимост, просто съм свикнала, друго не ми ходи на дрехите с които от десет и горница години съм просто длъжна да ходя. С 8 см. надхвърлям вече 1.80, но и това не ми е проблем, напротив, супер е да зяпаш отгоре, на това също съм свикнала. За толкоз години походката няма как да не стане естествена, тъй като на такива неща съм в по- голямата част от времето си, през което вървя.
А, за бала ми тъкмо бяха излез едни като кожени еспадрили с напълно равна подметка, такива ползвах с една къса рокля в бледо лилаво за втората вечер, супер беше.

# 65
  • София
  • Мнения: 15 460

 стига разбира се да не си повече от 1, 80 на височина/ ...

Моята дъщеря, въпреки,че е 1.80 си ходи с токчета.Като е 1,80 значи ли това да не обува никога обувки с токчета? Ниски обува само когато е с бащата на детето и ,защото той е доста по-нисък от нея.И да, тича с тях, но и краката я болят, като изкара много време на тях.

# 66
  • Мнения: 4 585
Ео, на форт Боаяр, като победеше някое момиче, я прегръщаха през раманете,
радваха се, а тия, нисичките я прегръщаха през гъза.
То се е видяло, че и в тая тема ще се дракате, ама давайте, че ще излизам.
Ниски срещу високи, или свински срещу кози крачета - это, това е въпросът.

# 67
  • Мнения: 1 212
Колата казвате  ..... сетих се нещо, което издайнически веднага съобщава на всички,
че карате на полусъединител  Laughing
Форта на чепика .
Голям предател е , особено на по-евтинджос пътъците  Simple Smile

Хич па Вълк мисля да не се дракаме   Crossing Arms.... аз поне нема да поддам  Mr. Green
Така, де .... да си ходи кой както му харесва. То, това му е интересното  Laughing

# 68
  • Мнения: 4 916
Колата казвате  ..... сетих се нещо, което издайнически веднага съобщава на всички,
че карате на полусъединител  Laughing
Форта на чепика .
Голям предател е , особено на по-евтинджос пътъците  Simple Smile

...

Аз затова държа едни балеринки в колата  Hug и си карам с тях.

# 69
  • Мнения: 411
много по удобно се 4увствам на ток4ета(6 см) като пеперудка.с равни обувки имам 4увството 4е  съм като патица,ако искате се смейте,но това си е голата истина а пък ме болят и прасците като не съм на ток. работата ми изисква да съм с равни обувки,но в тях имам специални ортопеди4ни стелки,които държат свода,т.е. имитират висока обувка,но вътре.
а и стила ми на обли4ане мисля 4е не пасва с равните обувки.
всекидневно съм с ток4ета .мога да изкарам цяла ноЩ танци и хора стига половинката да ме заведе а после мога пак да продължа с тях.

# 70
  • Мнения: 4 965
Обожавам високи токчета /доста време в подписа ми дори се мъдреше надписа "тънки токчета" - освен филм на Алмодовар, разкошен дамски атрибут/.
Мога да ходя и на 18 см. Пробвала съм.
За съжаление /или за радост/, от близо 2 г. гледам да се движа максимално пеша, а на всичко отгоре работя на "Кръста" и ежедневно катеря и слизам баира. Оттогава гледам обувките да са удобни, практични и с висок, но дебел ток. Тънките ги оставих за разни празници. Добре, че са на мода "танкчетата" и холандски ток - хем високи, хем удобни...
Иначе, и аз с 8 см. класически ток надхвърлям 1,80. Изобщо не ми пречи. Дори ми е кеф да гледам отвисоко, а и пак до половинката съм миньонче.
Ужасявам се единствено от гледката на тънък ток, 3/4-ти панталони, ниска талия, увиснал корем, огромен задник и коса в стил "бръкнала в контакта". Гледам, че доста девойки се носят така напоследък...

# 71
  • Мнения: 1 394
На токчета не мога да ходя...в смисъл-неудобно е,а и не е здравословно за краката да се ходи постоянно на високи токове.Слагам такива обувки по повод само,когато и тоалета е такъв,че го изисква.Иначе преди 10 год. бях на мнение,че една жена е красива,само когато е на токчета....глупаво,но тогава така мислех ... и не носех други обувки,понеже не съм и много висока-160 см. съм и може би тогава съм избивала някакви комплекси.Смешно е обаче да видиш жена 180 см на 10 -сантиметрови токове-същинска кобила...
Цитат
Ужасявам се единствено от гледката на тънък ток, 3/4-ти панталони, ниска талия, увиснал корем, огромен задник и коса в стил "бръкнала в контакта". Гледам, че доста девойки се носят така напоследък...
И аз така.Но най-лошото е ,че на всичкото отгоре се опитват и да се движат грациозно,като си въртят задниците,като на девети полк тъпана,което ги прави още по смешни.Но не виждат,че заедно със задника им се върти и лойното коремче.....ужас...ама нали знаеш-"всеки си има вкус!"-казало магарето и си облизало задника...

# 72
  • Мнения: 2 448
.Смешно е обаче да видиш жена 180 см на 10 -сантиметрови токове-същинска кобила...

Манекенките по ревютата все такива ги избират, защо ли?   Wink

# 73
  • Мнения: 1 394
Нямам идея.На мен лично са ми смешни.Освен,че приличат на анорексички....това за мен не е красота...особено тези от световните подиуми...айде нашите ги бива в това отношение.

# 74
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
 
Цитат
Токчета - предизвикателство и изпитание.
Мъка...
Преди близо 10 години открих за себе си равните обувки и панталоните. До тогава все с поли и токове се разнасях. В края на деня вече бях с крива физиономия от изморените ми крака.
Сега пари да ми дават н ток се не качвам. Само по поводи, които не са кой знае колко, пък и 4-5 часа в месеца все се издържа да гледаш света от високо.

# 75
  • Мнения: 1 394
Цитат
Мъка...
Преди близо 10 години открих за себе си равните обувки и панталоните. До тогава все с поли и токове се разнасях. В края на деня вече бях с крива физиономия от изморените ми крака.
Сега пари да ми дават н ток се не качвам. Само по поводи, които не са кой знае колко, пък и 4-5 часа в месеца все се издържа да гледаш света от високо.
Напълно те подкрепям! Peace

# 76
  • гр.София
  • Мнения: 380
Много рядко нося токчета-не ми е удобно. Предпочитам обувки на платформи-хем издължават силуета, хем се чувствам здраво стъпила на земята. Сега има толкова голямо разнообразие от модели, че е възможно една жена да изглежда нежна и женствена и с обувки с равни подметки-с пантофките-тип балеринки например или със сандали с много каишки. По-добре с равна обувка и с лека, естествена и енергична походка, отколкото с токчета и олюляваща се и измъчена походка върху тях.

# 77
  • Мнения: 5 539
Никога през живота си не съм носила високи токчета. Дори не знам какво е усещането. Предпочитам обувки с 3-4 см. ток или маратонки.
И въпреки това винаги съм получавала най-много комплименти за краката си.

# 78
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Фен съм.
Но не и да потропвам с тях по софийските тротоари и павета, унищожително действа на обувките, а и рискувам тънкото ми глезенче да се озове в гипсово ботушче за неопределено време и то не заради неумението ми да се движа на висок ток. 
Разхождам си ги из офиса Grinning, за оф-роуд отсечките имам равни обувки.

# 79
  • Мнения: 1 616
Обожавам високи токчета и ходя предимно с такива. Имам едни маратонки, които са ми за терниране и походи, както и едни равни сандалки. Всичко останало ми е на висок ток. И то 9-10 сантиметра. С походката проблем нямам - толкова съм свикнала, че на равни обувки се чувствам много по-некомфортно. Но факт е, че обувките на висок ток са ми удобни най-много за 2-3 часа, след това краката ме болят. Но не ми пука, просто съм свикнала. От което някой ден сигурно ще си патя.

# 80
  • Мнения: 156
не мога да ходя с такова. имам няколко броя, понеже като отида в магазина съм като луд с картечница и много ми харесват и ги взимам. после ги обувам веднъж и ги псувам половин година след това... и така до следващите. като обуя се старая да ходя нормално. казвали са ми, че се получава, ама знам ли... проблемът е, че краката ми изоооообщо не са свикнали с това и после имам рани дори и от най-мекичките, "удобни" и "качествени" токове. харесва ми много как изглеждат и се възхищавам на жени, които умеят това изкуство. аз не съм сред тях обаче.

# 81
  • Мнения: 1 394
Цитат
От което някой ден сигурно ще си патя.
Може и да не си изпатиш,ако ги носиш само по 2-3 часа на ден и ходиш през това време...мисля ,че не е фатално. Peace

# 82
  • Мнения: 156
аз даже знам, че 2-5см са полезни.

# 83
  • Мнения: 4 916
аз даже знам, че 2-5см са полезни.

И аз така знам  Peace

# 84
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Обичам удобните обувки. Рядко се качвам на токчета /макс. до 5 см/ а и съм висока, та не ми се налага.

# 85
  • Мнения: 60
Преди бях спортен тип - маратонки, равни обувки, но от няколко години открих токчетата (не много високи и не прекалено тънки) и вече....не съм същата  Crazy 
Освен че "пораснах" с няколко сантима, стъпвам и по-уверено като тракам по плочките  Wink

# 86
  • Мнения: 1 447
Аз съм фен на ниските обувки,но от време на време нося и такива с ток.Най-много 5 см,другите ми идват доста високи
и кракът ми се изморява.

# 87
  • Мнения: 3 622
Обожавам обувки с високи токове и нося всеки ден. Като ги сложа сутринта в 8 и ги събувам понякога вечерта в 8. Подбирам си обувките да са удобни и извивката да ми пасва на крака. Умея да хода на тях стабилно даже ако се наложи и да потичвам. Аз съм фен на обувките и винаги си ги поддържам добре. Нямам с изтъркани токове или с паднали капачета, защото много често виждам момичета с такива.
Нося и равни обувки и маратонки, но извън работа, но и тях си ги подбирам  Wink

# 88
  • Варна
  • Мнения: 472
Дайте съвет с какво да си "подкова" токовете, за да не тракат толкова?  newsm78
За протокола не са високи около 5см, но много мразя като се разтракам  ooooh! 

# 89
  • Мнения: 4 916
Дайте съвет с какво да си "подкова" токовете, за да не тракат толкова?  newsm78
За протокола не са високи около 5см, но много мразя като се разтракам  ooooh! 

Пластмасовите капачки не тракат както металните, но и се прецакват по-бързо.

# 90
  • София
  • Мнения: 397
Преди бях спортен тип - маратонки, равни обувки, но от няколко години открих токчетата (не много високи и не прекалено тънки) и вече....не съм същата  Crazy 
Освен че "пораснах" с няколко сантима, стъпвам и по-уверено като тракам по плочките  Wink


Аз съм точно обратното- преди всичко с нисък ток ми изглеждаше грозно, но като слязох от токовете по време на бременността и след това две години с количката, тотално отвикнах. Сега с мъка издържам на ток само по някакъв повод.

# 91
  • Мнения: 2 011
От 16 годишна започнах  с леко токче, после на 17 - 18 вече носех  много високи и тънки токчета. .... по цял ден без никакъв проблем. Бягах , скачах .... Супер. Но всичко това е провокирало  яко  плоскостъпие което от  2-3г  ме побърква. Сега нося стелки - без тях не мога, но и обувките не са съвсем равни имат 5 см ток. харесвам много висок ток - елегантно е !!! Peace Но вече не е за мен ! ooooh!

# 92
  • Мнения: 4 292
Нося само високи обувки, предимно на ток и по-рядко с платформа. Свикнала съм, походката ми е идеална, не се затруднявам, почти никога не чувствам дискомфорт. Подбирам обувките, за ежедневието предпочитам средна височина и не много тънък ток.
Имам и маратонки, нося ги във фитнеса и в парка, когато излизам с децата  - с двамата, защото ако съм само с бебето, все още не ми пречи да си ходя с токчета.

# 93
  • Мнения: 2 448
От 16 годишна започнах  с леко токче, после на 17 - 18 вече носех  много високи и тънки токчета. .... по цял ден без никакъв проблем. Бягах , скачах .... Супер. Но всичко това е провокирало  яко  плоскостъпие което от  2-3г  ме побърква.

И как става това? Веднъж оформен свода да се срине. А и плоскостъпието не е ли генетично предразположение?  Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 4 916
От 16 годишна започнах  с леко токче, после на 17 - 18 вече носех  много високи и тънки токчета. .... по цял ден без никакъв проблем. Бягах , скачах .... Супер. Но всичко това е провокирало  яко  плоскостъпие което от  2-3г  ме побърква.

И как става това? Веднъж оформен свода да се срине. А и плоскостъпието не е ли генетично предразположение?  Rolling Eyes

Не винаги е генетично. Може да се повлияе от обувките дори след 35-40 годишна възраст. Имам позната, която две години беше в топлите страни и там ходи само с балеринки - по цял ден набивала крак по улиците на равна подметка. Като се върна в Бг казва "Крака ми е порастнал с един номер" и отива на ортопед да пита как е възможно такова нещо. Той й обяснил, че обувката трябва да е на 2-4 см. токче, за да не пада свода.
Била съм в страна, където карат младите момичета да ходят навсякъде с малко токче, за да не им падат сводовете като на бабите им.
Обаче за паднал свод от високи токчета не бях чwвала...

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 19:20 от argun

# 95
  • Мнения: 2 448
И аз за това попитах, защото цял живот нося токчета (средни) и за такова нещо не бях чувала.

# 96
  • Мнения: 2 011
От 16 годишна започнах  с леко токче, после на 17 - 18 вече носех  много високи и тънки токчета. .... по цял ден без никакъв проблем. Бягах , скачах .... Супер. Но всичко това е провокирало  яко  плоскостъпие което от  2-3г  ме побърква.

И как става това? Веднъж оформен свода да се срине. А и плоскостъпието не е ли генетично предразположение?  Rolling Eyes

Не винаги е генетично. Може да се повлияе от обувките дори след 35-40 годишна възраст. Имам позната, която две години беше в топлите страни и там ходи само с балеринки - по цял ден набивала крак по улиците на равна подметка. Като се върна в Бг казва "Крака ми е порастнал с един номер" и отива на ортопед да пита как е възможно такова нещо. Той й обяснил, че обувката трябва да е на 2-4 см. токче, за да не пада свода.
Била съм в страна, където карат младите момичета да ходят навсякъде с малко токче, за да не им падат сводовете като на бабите им.
Обаче за паднал свод от високи токчета не бях чевала...
Аз съм си го имала  плоскостъпието  още като дете, но не съм изпитвала никаква болка при ходене.
Носенето на токчета го  е задълбочило!  ooooh!

# 97
  • Мнения: 4 916
Не сме се разбрали значи  Stop

# 98
  • София
  • Мнения: 1 176
Предпочитам токчета. Харесвам не много високи такива.
Женствено е, ако са съчетани с подходяща походка.

Не харесвам например обувки с равна подметка.

# 99
  • Мнения: 2 011
Мами, я кажете ( за тези които носят високите токчета)  newsm78 падали ли сте докато  сте ходили  с такива??? Много ми  е интересно  newsm78 На мен ми  се е случвало особено ако е тъмно и съм сама  newsm78 ooooh! УЖАСНООООО #Cussing out

# 100
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз пък ненавиждам маратонките. Ниските обувки не са ми удобни, някои са откровено мъчение. Заради козите ми крака е (по Вълчо).  Laughing
Дори у дома ходя с високо сабо.  Wink
Все пак, предпочитам моделите с по-едър ток заради удобството и състоянието на тротоарите ни.  Laughing

# 101
  • Мнения: 1 269
Аз от няколко година качих килограмите и забелязх, че много лесно си повреждам пружините на обувките. ooooh! Вече не мога да се движа ефирно на 6 см токове продължително време. Също така не мога вече да нося и съвсем равни обувки. Чувствам се прекрасно на 3-4 см височина.

# 102
  • Мнения: 574
Аз ходя основно с обувки и ботуши с токчета, при това високи. Нямам проблем с ходенето и нямам болки в краката Peace Даже колежките ми се чудеха как спокойно си ходех зимата по леда, даже се е случвало да подтичвам. Не съм падала никога Simple Smile. Докато бях бременна си купих обувки с нисък ток, почти равни. Съсипах ги за отрицателно време, просто трудно ходя без токчета. Изключвам маратонките, те са ми много удобни Peace

# 103
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Маратонки не любя и аз. Но обичам ниски обувки. След като се мъчех на работа-3 етажа с разнокалибрени стълби и нон стоп летене по тях, минах на ниски обувки.

Чашка В ми е много, но не ми дреме.  Mr. Green Не робувам на предразсъдъци и това улеснява битието ми.

ПП. Не ми харесва как повечето жени ходят на токове все едно са стъпали в паници (вкл. и аз), предпочитам плавната походка на нисък ток.

# 104
  • Мнения: 2 478
Мами, я кажете ( за тези които носят високите токчета)  newsm78 падали ли сте докато  сте ходили  с такива??? Много ми  е интересно  newsm78 На мен ми  се е случвало особено ако е тъмно и съм сама  newsm78 ooooh! УЖАСНООООО #Cussing out

Не,защо да падам?Вървя си нормално,не ми е проблем.
Имам приоритета да нося всякакви обувки и всякакви височини,без това да е изпитание за мен.

# 105
  • Мнения: 22
    Нося обувки на високи токчета, но е истинско изпитание да се придвижвам в този елегантен вид по "шикозните" тротоари в центъра на София.  Mr. Green Постоянно си гледам в краката, особено в сезона на дъждовете...През почивните дни предпочитам ниски обувки.

# 106
  • Мнения: 4 892
Удобно ми е във всякакви удобни обувки - ниски, високи, маратонки, мокасини, джапанки.
Ток не означава винаги 26 см. кокили, на които да патриш.
Дори и обувките за танци - скарпини , специално народни танци, са с ток и са изключително удобни, иначе не бих друсала дупе 11 години.

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 00:01 от NinoTino

# 107
  • Мнения: 2 448
ПП. Не ми харесва как повечето жени ходят на токове все едно са стъпали в паници (вкл. и аз), предпочитам плавната походка на нисък ток.

Походката не зависи от токчето. Има жени, които ходят тромаво и на ниски обувки.

# 108
  • Мнения: 487
не обичам токчета ,при моята височина на токче дишам разреден въздух Laughing

 Grinning Grinning Grinning

И аз съм така, сложа ли токче си мисля, че луната е много наблизо.

Общи условия

Активация на акаунт