Какво му е толкова странното?

  • 3 701
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
Ами как да ходя като тя не ме кани? Sad  То и това е повод да кажа, че е гадна   Laughing

тук наистина имаш проблем, ако е така. Сина ми също си имаше приятелка и тя идва много рядко при нас на гости. Но не , че аз не я искам, напротив радвам се ,че сина ми не е сам, все пак за мен и двамата са деца.
Мисля, че ако приятелят ти искаше да празнувате заедно щеше той да те покани, не е нужно да получаваш специална покана от родителите му. По принцип и аз не се меся, ако сина ми си доведе приятелката добре дошли, ако не , значи не.
Водеше я много рядко, живееха заедно около 6 години и се разделиха, мисля че тя искаше повече, по сериозни планове на връзката им, а той не можеше да каже нищто конретно, имаха разбирасе уж някакви планове за бъдещия живот, но аз си мисля, че човек като иска , действа и то след година, или половин година, ами даже и по-бързо. След това те се разделиха, сина ми си намери друга приятелка и не идваше без нея вкъщи, все двамата навсякъде, половин година по-късно се сгодиха. Скоро ще се женят и ще ставам свекърва.
За протокола никога не съм се бъркала в живота на децата си, никога не съм канила гаджетата им вкъщи, те ако желаят могат да си ги поканят сами, все пак е и техен дом, и то не само за временно гости, ами могат и да останат да пренощуват, дори и да живеят, но избора си е изцяло техен.

# 46
  • Мнения: 13
Ами как да ходя като тя не ме кани? Sad  То и това е повод да кажа, че е гадна   Laughing
тук наистина имаш проблем, ако е така. Сина ми също си имаше приятелка и тя идва много рядко при нас на гости. Но не , че аз не я искам, напротив радвам се ,че сина ми не е сам, все пак за мен и двамата са деца.
Мисля, че ако приятелят ти искаше да празнувате заедно щеше той да те покани, не е нужно да получаваш специална покана от родителите му. По принцип и аз не се меся, ако сина ми си доведе приятелката добре дошли, ако не , значи не.
Водеше я много рядко, живееха заедно около 6 години и се разделиха, мисля че тя искаше повече, по сериозни планове на връзката им, а той не можеше да каже нищто конретно, имаха разбирасе уж някакви планове за бъдещия живот, но аз си мисля, че човек като иска , действа и то след година, или половин година, ами даже и по-бързо. След това те се разделиха, сина ми си намери друга приятелка и не идваше без нея вкъщи, все двамата навсякъде, половин година по-късно се сгодиха. Скоро ще се женят и ще ставам свекърва.
За протокола никога не съм се бъркала в живота на децата си, никога не съм канила гаджетата им вкъщи, те ако желаят могат да си ги поканят сами, все пак е и техен дом, и то не само за временно гости, ами могат и да останат да пренощуват, дори и да живеят, но избора си е изцяло техен.
Еми чудесно, значи да очаквам да се разделим.....и сега какво да правя? Cry

Само едно се чудя, бъдеща свекърво, ако си права, как може сина ти да е лъгал 6 години момичето и да му е изгубил времето?

Иначе, аз сега се замислих над това нещо. Ти сигурна ли си, че проблема не е бил на сина ти, а не на бившата му приятелка? Може тя да не е искала да идва и да не е искала да се жени, знам ли  newsm78
В първия момент ме стресна, но после се сетих и за тази вероятност.

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 23:13 от Bibonka

# 47
  • София
  • Мнения: 44 088
За 6 години - не е бил само в единият проблема...лъгали са се взаимно...или са се самозалъгвали, вялвалиса си колбко се обичат сигурно, навика и страха от непознатото ако щеш ги е държало заедно....надежда някаква...докато единият не е решил, че това не е за него и не е потърсил щастието си извън връзката.......проблема им е бил общ...просто не са били един за друг и са си губели времето взаимно.....много черно и бяло гледаш на нещата...сори за въпроса - ти на колко си години????

# 48
  • Мнения: 6 690
Просто все още сте само гаджета, в което няма нищо лошо.
Когато станете семейство тогава нещата ще стоят по различен начин. Пак ще е трудно да съчетавате двете роди, но вашето семейство ще е на първо място.

# 49
  • Мнения: 13
За 6 години - не е бил само в единият проблема...лъгали са се взаимно...или са се самозалъгвали, вялвалиса си колбко се обичат сигурно, навика и страха от непознатото ако щеш ги е държало заедно....надежда някаква...докато единият не е решил, че това не е за него и не е потърсил щастието си извън връзката.......проблема им е бил общ...просто не са били един за друг и са си губели времето взаимно.....много черно и бяло гледаш на нещата...сори за въпроса - ти на колко си години????
Angel_Dust,права си разбира се. Много ясно, че проблема е бил и в двамата. Моя отговор се опитах да бъде леко специфичен към отделни фрагменти от написаното от бъдещата свекърва. Какво значи, че ако има сериозни намерения, действа към сериозни неща за половин-една година иначе било проблем? Може и аз да не съм я разбрала разбира се. Просто хората могат да са заедно и 5, че и 10 години и тогава да се решат да действат. И защо тя решава, че са се разделили, защото сина й не е могъл да даде сериозните взаимоотношения, които е искала приятелката му? Ами ако е било обратното? То е ясно, че причината е била и в двамата. Все пак и двамата участват в тази връзка. Както и да е, всяка двойка си знае нейните си проблеми и не ни е работа ние да ги разискаваме.
Иначе и за друго си права! По принцип това си ми е bug в системата да съм в крайностите. Не си единствената, която го казва, но какво да направя? Просто този ми дефект за сега не успявам да го отстраня. Все гледам или от прекалено бялата страна на нещата, или от най-черната (даже в повечето случаи от черната) Sad
Годините ми са между 20 и 30. Почти по средата Simple Smile

# 50
  • Мнения: 12 662
Аз си мислех, че така сте се разбрали. А ти като си ходиш, каниш ли го?
Иначе по въпроса за гаджетата съм точно като бъдеща свекърва - никого не съм канила, когато децата преценят ги водят. 

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206
краси.мира, и какви са като не са гаджета дори и да живеят заедно?
Че това пък на мен винаги ми е било много странно.


Мирама, съпрузи са  Grinning Съпруг означава "впрегнат заедно". Така че дали с подпис или без са впрегнати заедно и теглят семейната каруца.  Wink

По темата.. аз смятам, че е права авторката. Нищо ненормално няма в това всеки да предпочете да види родителите си. Явно още сте на етапа да се притеснявате от майката и таткото на другия. Ще дойде време, в което ще ходите и заедно.

# 52
ами не е казано, че цсяка дълга връзка трябва да свършва с брак или деца, под връзка всеки разбира нещо различно.
Но в случая със сина ми и бившата му приятелка, още ми е кофти за нея, защото беше много добро момиче, то и настоящата снаха е много добра, затова и пиша като гост, за да не я дразня. Ами бившата му приятелка чакаше той да поеме инициативата, тя само загатваше, и си беше право момичето. Аз не че не съм искала да я каня, ама как да я поканя, след като сина ми нищо не е казал, все пак той ми е дете със него се съобразявам, пък и връзката е негова, той си решава. И така минаха 6 години. Иначе съм сигурна , че момичето искаше нещо по-сериозно, все пак 6 години не може да не се развива една връзка, към все по дълбоки отношения.
Все пак годините минават и е нормално една жена да иска да стане майка, съпруга. Ех, че бабешки вече разсъждавам, усетих се. По принцип съм много широко скроен човек. НО както и да е след 6 години и никакво развитие на нещата, тя реши все пак да направи първата крачка, предложила му, той и казал да изчакат още малко, и тя го оставила, все пак момичето и то иска да си оправя по някакъв начин живота.
Теб бих те посъветвала да започнете лека полека да празнувате заедно, той при ваште , ти при техните, все пак ако наистина имате планове да ставате семейство, рано или късно ще си празнивате заедно, и неговите и твойте родители ще станат част от вашето семейство.
А иначе това че си ходиш да си видиш ваште показва , че ти имаш едно много прекрастно семейство, като бях на твойте години и аз много си мечтаех за такова, затова и много млада се ожених за да си създам мое семейство, понеже при родителите си такова не намерих.
Успех     Hug

# 53
  • Мнения: 2 908
Ако са още на този етап-гаджета-да,няма нищо ненормално,но до колкото разбрах живеят не от скоро заедно-та чуденката ми е-кога ще станете ,Bibonka, на етапа-съвместно съжителство?Защото вече на този етап тук наистина много оспорвано беше защитавана тезата,че то било едно и също с брака....а нещо тук в тази тема някои се опитват да обърнат сега нещата...Аз съм от бързите-не обичам да си губя времето-да гаджествам с някой по много дълго време-или става за семейство-или не... На тази възраст-между 20 и 30,по средата... Mr. Green бях омъжена и родих детето си...та не разбирам много от дълго гаджестване,без да знаеш ще го бъде ли ,няма ли...Angel_Dust  е казала много точно според моите разбирания.

# 54
  • Мнения: 232
Живей живота си както на теб ти е приятно, а не както колежките смятат за правилно!!!
Същото се отнася и за брака.....

# 55
  • Мнения: 2 111
За сега уж имаме някакви планове за съвместно бъдеще, но ще поживеем и ще видим.

За мен от това изречение е видно, че си живеят хората просто като гаджета, а не на семейни начала. Според моите възприятия, когато хората живеят на семейни начала, значи имат твърди планове за бъдещето си заедно и не карат на принципа "ще поживеем, ще видим". Също, според моите разбирания, щом не се възприемате като семейство, то не е задължително да имате ангажимент към семейството на половинката.

# 56
  • Мнения: 13
Кафе с Канела като цяло си права, но само да допълня, че аз се изразих така, защото като цяло никога не смея да твърдя нещо със сигурност. Винаги допускам, че плановете могат да се променят.  Иначе мисля, че мога да определя връзката ни за момента като полу гаджета, полу на семейни начала.

# 57
  • Мнения: 327
Bibonka не се притеснявай - всяка връзка си е строго индивидуална, така че кардинални изводи не могат да се правят! Аз съм на мнение, че повредата НЕ е в твоя телевизор - така ги чувствате нещата, така ви харесва - така ги правите. Живеенето заедно определено не е равносилно на брак! Naughty Ние с моя съпруг бяхме гаджета 5 години през което време аз ходех у тях само когато техните ги нямаше. Той у нас не беше идвал, защото нашите са в друг град. След това 1 година живяхме заедно, тогава ходех у тях само ако техните изрично са ни поканили. Оженихме се и чак тогава вече започнахме да празнуваме празниците заедно - ту в едните родители, ту в другите. Така че това, че не сте заедно на празниците нищо не означава. Проста на всеки от вас му е некомфортно и притеснително да е при родителите на половинката и предпочита на този етап да изкара празниците спокойно. Само когато задълбочите отношенията си към посока брак, и то официално, според мен тогава чак ще промените и навиците си относно семейните празници.Късмет! Hug

Общи условия

Активация на акаунт