Какво му е толкова странното?

  • 3 703
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Днес седим и си блеем в хубавия петъчен следобед с колеги и се развихри една дискусия, в която не мога да разбера защо останах неразбрана, та сега реших да се допитам до всеобщото мнение, да видя дали повредата е само в моя телевизор newsm78  .
Та дискусията беше следната...за или против постоянното ходене при родителите на гаджетата. Моя все още ми е само гадже и нямаме деца, но живеем заедно. За сега уж имаме някакви планове за съвместно бъдеще, но ще поживеем и ще видим. Та толкова ли е ненормално, че не изпитвам особено желание да ходя при майка му и баща му, да не кажа хич? Срещала съм се с тях, но предпочитам, когато той ходи при тях аз да се видя с моите родители. Още от студентските си години съм свикнала, да си ходя в моя си дом и това си ми е навик. Обичам си семейството и гледам поне събота да съм си при тях. То и той много не иска да идва у нас, понеже се притеснява. Аз също се притеснявам от неговите.
Та наистина ли е толкова странно подобен вид отношения? Според колежки това било ненормално, трябвало това време да съм с приятеля си, какво сме правели на празниците, и др. такива? Според мен отношенията между двама души си е строго индивидуално и това, че сме свикнали така още от преди, не означава, че не се обичаме  Thinking .... Да ама ме заклеймиха, че сме едва ли не сме пред раздяла. Ужас, само аз ли съм тази дето нямам ни най-малко желание да се редуваме, сега при твоите следващия път при моите родители. Според мен за сега, докато все още не сме женени и с деца, е много по-рационално всеки да използва момента да се види със семейството си. Един ден раздяла даже е и ползотворна мисля. Някой, който е живял с гаджето да сподели толкова ли е ненормално това ми отношение Sad  Хвана ме страх да не би наистина да е леко ненормално това ми отношение и да влоши взаимоотношенията ми с гаджето.  Да се поправям и да проявявам интерес към родителското му тяло докато е не е късно.

# 1
  • Мнения: 625
           За мен ,брак и съвместно съжителство са с еднаква тежест.Прави ми впечетление, че ти разграничаваш обаче  , и смяташ, че едва ли не ,като сключите брак положението следва да се промени.Във всъщност,не ми стана ясно от кога си с приятеля си , но все пак живеете заедно.Сключването на брак няма да промени навиците ви.
          По темата, не смятам ,че е чак толкова странно , кой както го разбира , не мисля, че повредата е в твоя телевизор  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 468
Колежките ти да си гледат работата.
И аз винаги съм предпочитала да си ида в родния дом, отколкото да стоя като малоумна в чуждата къща и да се чудя, какво да правя цял ден. И не знам защо пък трябва да си все лепната за него?!... нека се види той с родителите си, а ти с твоите.

# 3
  • Мнения: 22 430
Аз не виждам нищо ненормално в това.
Щом и на двамата не ви е приятно да ходите при родителите на другият, тогава не го правите. За какъв дявол да се чувствате кофти, когато това може да се избегне.
И естествено, че има разлика между съвместно съжителство и брак...

# 4
  • Мнения: 625
И естествено, че има разлика между съвместно съжителство и брак...


       И в какво се сътои тя newsm78

# 5
  • Мнения: 4 651
Много ясно, че всеки ще ходи да си види родителите, особено ако не сте в един град.
Колежките да си крякат.

# 6
  • Мнения: X
Разликата е само в документа...
Щом сте се събрали да живеете заедно,май не сте вече гаджета,дори и без брак...А ако решите въобще да не сключвате такъв?Цял живот ли ще си играете на гаджета?
За съжаление в живота има и неприятни задължения...

# 7
  • София
  • Мнения: 3 016
Аз съм в пълна твоя подкрепа... С моя събота и неделя много рядко се виждаме и обикновено е след като аз съм минала през нашите той се е видял с неговите родители... И накрая след дългия ден  Flutter примерно излизаме някъде и накрая вкъщи. Даже се е случвало само да излезе ме заедно сутринта, той се отплесва с приятели, а аз обикновено решавам да се прибера и да си имам малко време за мен. Но пък майка ми ми мрънка че било много странно това всеки да си прави каквото си иска и в повечето случай аз да си седя сама /нейни думи/ и не може да разбере че понякога на мен само ми се мързелува или ми се чете книга.... А пък според кандидат свекърите ние трябвало да минем първо през едните после през другите... как така сме ходели поотделно?  newsm78 Е аз затова обикновено минавам и през тях за малко... не че не ми е приятно просто предпочитам да се видя с майка, баща ми и сестра ми...  Hug

# 8
  • Мнения: 22 430
краси.мира, и какви са като не са гаджета дори и да живеят заедно?
Че това пък на мен винаги ми е било много странно.

# 9
  • Мнения: 625
И естествено, че има разлика между съвместно съжителство и брак...


       И в какво се сътои тя newsm78

   Mirama , не ми отговори на въпроса ....

# 10
  • София
  • Мнения: 3 016
Аз също смятам че има.... Пример аз и приятеля ми ... винаги мога да кажа че излизам с приятели, съответно и той без другия да каже нещо. Друг пример една колежка, която е сгодена и живее със бъдещото свеки, което непрекъснато и прави намеци, че вече не е подходящо да излиза толкова често сама. А когато вече има и брак се предполага, че в блиско бъдеще ще има и деца. Демек хората носят повече отговорности.

# 11
  • Мнения: 212
           За мен ,брак и съвместно съжителство са с еднаква тежест.Прави ми впечетление, че ти разграничаваш обаче  , и смяташ, че едва ли не ,като сключите брак положението следва да се промени.Във всъщност,не ми стана ясно от кога си с приятеля си , но все пак живеете заедно.Сключването на брак няма да промени навиците ви.
          По темата, не смятам ,че е чак толкова странно , кой както го разбира , не мисля, че повредата е в твоя телевизор  Mr. Green
Разбира се,че не са с еднаква тежест! Защото ти не си обвързан законно с този човек,съответно ангажиментите ви един към друг не са със същата тежест. Плюс това за да стигнеш до брак първо живееш с половинката си,при малко двойки се случва да заживеят заедно след брака. Та нали точно за това живееш първо с този човек,за да решите дали имате съвместно бъдеще и дали ще узаконите връзката си!
Мацко,споко на твойто мнение съм. Не се чувствам задължена да ходя с него при родителите му. Когато ме поканят те винаги отивам,защото пък ми е гузно да отказвам,но иначе не,както и аз не го карам да идва с мен когато съм по семейно с моите родители!

# 12
  • Мнения: 430
         Аз живея с мъж от 16 години без брак , да не искате да кажете, че ми е гадже  rotfImbo rotfImbo rotfImbo
               Интересно ,каква ли би била разликата в ангажиментите ми, ако се омъжа?Уф, разсмяхте ме   smile3532

       Нама разлика ,разбрира се!

# 13
  • Мнения: 4 651
Абе хора, днес младите живят заедно и по- доста по практични причини. Имах колеги гаджета, които живеха в една и съща квартира, тоест живееха в стая от апартамент с още една двойка гаджета в другата стая. И не бяха единичен случай. Това не може просто да се сравни със семейство, което просто живее без брак. Както искайте го наричайте. Ама не е нужно да имате брак, за да сте семейство и не сте семейство, само защото сте заживели заедно.

Винаги ми е било приятно да идем на гости на родителите на гаджето ми, но винаги бих предпочела да ида и да видя своите родители. Съвсем нормално е.

# 14
  • Мнения: 1 749
И аз съм живяла в една квартира с гадже,но и дума не можеше да става за семейство...Ооо неее...

Общи условия

Активация на акаунт