Цени за раждане

  • 20 134
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мили мами.Ще споделите ли в коя болница сте раждали и колко сте дали за екип-нормално и за секцио.Благодаря

# 1
  • Мнения: 826
Още не съм родила, но избрах Окръжна, София. Там избора на екип е 550 лв. независимо естествено раждане или секцио.
Иначе във всяка държавна болница в България раждането е безплатно  и минава през ЗК. Друг е въпроса, че навсякъде са си измислили по какъв начин да взимат пари (точно чрез ВИП пакети, допълнителни услуги и избор на екип...)

# 2
  • Мнения: 1 512
Още не съм родила, но избрах Окръжна, София. Там избора на екип е 550 лв. независимо естествено раждане или секцио.
Иначе във всяка държавна болница в България раждането е безплатно  и минава през ЗК. Друг е въпроса, че навсякъде са си измислили по какъв начин да взимат пари (точно чрез ВИП пакети, допълнителни услуги и избор на екип...)


Раждането във всяка държавна болница в България е безплатно и минава по здравна каса,но ние си го правим да си измислят начин да вземат пари.

# 3
  • Мнения: 1 668
Избор на лекар 500 лв.
Самостоятелна зала за раждане 100 лв.
Присъствие на мъжа по време на раждането 100 лв.
Раждане във вода 250 лв.
Болничен престой в самостоятелна VІР стая 75 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в двойна VІР стая 30 лв.
/за леглоден/
Болничен престой във VІР апартамент 120 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в самостоятелна VІР стая в отделение „Патологична бременност” 40 лв
/за леглоден/

това е за тина киркова. Всички тези услуги са ВИП. Ако не искаш да се възползваш не плщаш нищо. Аз лично съм се възползвала и при първото, ще се възползвам и при второто раждане

# 4
  • Мнения: 793
Аз за сега съм избрала частна клиника,защото ще ми излезе с 100-150лв по скъпо от държавна болница,защото само епидуралната упойка е 150-200 лв отделно избор на екип. До колкото съм запозната от приятелки раждали тази и миналата година в частна клиника,там обслужването е по добро( аз не искам излишно да товара близките ми да ми носят храна,дрехи и разни други неща).И една от главните причини е че лекарката която следи бременността ми изражда само в тази клиника. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 343
Раждах във 2-ра градска-нито лев не съм дала(секцио)-отношението беше на ниво до края на операцията,забележките ми са към акушерките...
Там избор на екип,мисля,че беше 900лв(за секцио говоря),вип стаята май беше 30лв на ден.

# 6
  • Мнения: 804
И двете си деца родих в Окръжна болница - Варна.Не съм платила нищо,нито медикаменти,нито престой.По здравна каса всичко е безплатно.Е,ако искаш определен лекар-тогава се заплаща.Единствените пари бяха за почерпката,която бяха купили близките за екипа,който се падна на смяна по време на изписването ни.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 535
Родих сина си миналата година м. юни в Окръжна болница София. Избора на екип тогава беше 500 лв.  В тази сума беше включена упойката, т. нар. ВИП стая.
Раждах там, заради конкретен лекар и не съжалявам  Peace

# 8
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Родих дъщеря си преди 8 месеца в болница Токуда в София, нормално раждане. Платих 1500лв. за избор на екип и 500лв. пакет за новоредо, който включва изследване за дисплазия на тазобедрена става, изследване на слуха, УЗ изследване на мозъка, кръвна група, ехография на вътрешни органи. Много съм доволна от отношението на персонала и от условията в болницата, и не съжалявам за дадените пари Grinning

# 9
  • Мнения: 2 005
Раждах преди близо 2 години,така че цените вече не са същите,но крайната цена в частната клиника,където родих беше по-ниска от тази,която моя приятелка по същото време плати в държавна болница за ВИП-стая,пари на ръка за лекаря,дрехи,шишета,памперси и т.н. за бебето в болницата,храна и др.А аз отидох да раждам само с четката си за зъби  Grinning  Така че в никакъв случай вече не е вярно,че в частните клиники е по-скъпо от държавните.

# 10
  • Мнения: 755
Първият път раждах в Шейново, платих н алекар , тогава нямаше официални такси!  Mr. Green Тогава платих 300 долара , при тогавашният курс се явяваха около 600 лв.
Сега ще раждам пак там, при същият лекар с избор на екип и епидурална упойка с официалната такса 900лв. за нормално и 950лв. за секцио.   bouquet

# 11
  • Мнения: 183
Не си написала за кой град те интересува! Частна болница Ниа Мед Стара Загора раждах секцио 1000 лв. Нормално раждане 500, епидурална 150лв. Цената включва освен раждането и храната, която си избираш от меню, и първите две вечери ти гледат бебето в детска стая, ако искаш да спиш и другите вечери без бебока, по още 20лв на вечер за детска стая.

# 12
  • Мнения: 2 592
Родих дъщеря си преди почти 4 месеца в Токуда със секцио. Цената: 1500 лв. избор на екип и 600 лв. неонатологичен пакет за бебка, като по-горе вече е описано какво включва той. Изключително съм доволна от екипа, извършил секциото, от грижите за мен след това, както и от хигиената в самата болница. Всеки лев си заслужаваше  Peace

# 13
  • Мнения: 101
Майчин дом Варна, юли 2008 г.- нормално раждане с епидурална упойка, 710 лв. В цената влиза стая с 3 легла,с отделен санитарен възел и постоянна топла вода, храна от меню по избор, нормално раждане, епидурална упойка, конумативи по престоя в клиниката за майката и бебето.Ако те интересуват всички цени там, има ги в сайта им.

# 14
  • Мнения: 2 013
Раждах в МБАЛ "Тота Венкова",Габрово.
Платих си само за ВИП стая-140лв,за нищо друго не сме давали пари.

Общи условия

Активация на акаунт