Какво "забранява" майчинството...?

  • 3 507
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
На едни забранява, на други разрешава ..... зависи от гледната точка, от жената.

Ако новороденото майче е свикнало да ходи наляво, надясно, да гледа само себе си, да е центъра на вселената, някои неща в майчинството наистина ще му се сторят забрана.

Аз лично се чувствам прекрасно, изпълнена с енергия и със смисъл в живота.

# 16
  • Мнения: 6 029


Ако новороденото майче е свикнало да ходи наляво, надясно, да гледа само себе си, да е центъра на вселената, някои неща в майчинството наистина ще му се сторят забрана.



Новородено майче? Бебе родено през май? И иска да ходи наляво - надясно. Ихааа.

Всички, включително и майките, имат нужда от време на време да са отделни индивиди. Всички майки. Не се правете на супер майки, щото ще ви избият чивиите накрая.

# 17
  • Мнения: 1 354
Преди всичко майчинството забранява да си безотговорен. Всичко останало има субективен характер. И все пак каквито и "забрани" да налага този период те са преходни и не се чувстват като такива.


 Peace напълно съм съгласна с мнението на cveti_f

# 18
  • София
  • Мнения: 1 185
Според мен всичко зависи от човека, а не от майчинството като такова! Ако човека е мрънкащ, нерешителен, неамбициозен, майчинството е едно добро извинение за липсата на кариера и желание ("възможности") за развитие! Виждала съм майки, които постоянно мрънкат, че след раждането са запазили килограмите си, но в същото време не правят нищо по въпроса! Или че не са излизали на клуб, но и по този въпрос не правят нищо! За мен майчинството може само да ти даде, не да ти вземе нещо!

# 19
  • Мнения: 1 014
Споделям мнението на Julie:
"Всички, включително и майките, имат нужда от време на време да са отделни индивиди. Всички майки. Не се правете на супер майки, щото ще ви избият чивиите накрая."

# 20
  • Мнения: 210
Според мен майчинството не забранява нищо

# 21
  • Мнения: 11 607
Дори и да забранява нещо, то това са най-сладките забрани.....Но и естествено се старая да не ставам роб на децата си. Едно от нещата, на което се научих е да казвам - НЕ - както на другите около мен, както на мен, но така и на децата ми.

# 22
  • Мнения: 835
каквото и да "забранява" майчинството, то избора си е твой и съзнателен.Ако нещо чак толкова ти липсва - оставяш бебо на бащата/гледачка/ или бабата и го правиш....ходиш по магазини, фитнес или там каквото смяташ, че ти е приятно.

Не мисля, че нещо "забранява", по скоро ставаш по-отговорен и не мислиш само за себе си.При това ти носи и огромна радост и удовлетворение да гледаш как расте.....

# 23
  • Мнения: 567
"оставяш бебо на бащата/гледачка/ "  Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: 2 960
Нищо не забранява.Особено пък ако имаш и кой да ти помага и да те отменя от време на време. bowuu

# 25
На мен майчинството не ми забранява нищо. Чувствам се страхотно. Simple Smile
Да, станах по-отговорна и трезвомислеща, но тази промяна е изцяло положителна.

# 26
  • Мнения: 1 919
Нищо не забранява.

# 27
  • Мнения: 295
Някой ограничения, но забрани чак не чувствам. Просто минах на друг етап от живота ми и неща, които преди са ме влечали сега не ме вълнуват. Е имам нужда от лично пространство, но да са живи и здрави таткото, бабата и детегледачката че ми го осигуряват.

# 28
  • Мнения: 2 401

Всички, включително и майките, имат нужда от време на време да са отделни индивиди. Всички майки. Не се правете на супер майки, щото ще ви избият чивиите накрая.
Хайде да не обобщаваме Stop, хората са различни нали, на мен лично семейството ми е достатъчно за се чуствам удовлетворена, ясно е че ако преиграваш на тема майчинство рано или късно ще ти проличи, но има и възможност това да е което те кара да се чустваш добре и да няма опасност да ти избият чивиите!

# 29
  • Мнения: 4 433
Нищо не забранява.Особено пък ако имаш и кой да ти помага и да те отменя от време на време. bowuu
Да,може би ако нямах насреща който да ми е под ръка,щях да мисля по друг начин Wink

Общи условия

Активация на акаунт