Събуждане

  • 2 347
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
В къщи също е голяма мъка.
Звъни телефона, и го връчвам на мъжът ми, обръщам се и заспивам. той почва да ме ръчка, ставай, ставай, и така половин час, накрая ми дърпа завивките и ща не ща, ставам. ако трябва да будим малката почваме с галене, тихо говорене, после по-високо, ама тя се обръща и отсича, не. Вече като няма накъде, казвам айде ставай, ще излизаме навън, и веднага се изправя. Засега това действа най-бързо и качествено, ама не знам като порасне дали пак ще минава номера.

# 16
  • София
  • Мнения: 888
Мъжът ми става пръв след като чуе алармата, отива при децата пуска им музика и почва да ги гъделичка. След пет мин са разсънени и той отива да им мие зъбите. През това време аз се излюпвам, защо най-трудното ставане сутрин е мое и съм изнервена ако съм недоспала.

# 17
  • Мнения: 436
Събуждаме го, като леко го галим по главата, по вратлето, по бузите, по гушката. Тихо говорим, не споменаваме градината. Сутрин си имаме ритуал - със събуждането гледа анимационните филмчета по БТВ - от 6.20 до 6.45ч. След това отиваме да мием очи и зъби и се обличаме.

# 18
  • Мнения: 8 228
Често се будят преди нас. Ако случайно това не стане, като се разтропаме, се събуждат. Големият се разсънва много бързо, защото напира да помага на баща си да прави кафето.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Влизам на няколко пъти и напомням за ставане/не споменавам защо-тя си знае/.Понякога,когато и е по-трудничко пускам ТВ с нещо детско и чак тогава отваря очи.

# 20
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Пускаме телевизора и леко увеличаваме звука. Обикновено стартираме с някое анимационно филмче и като чуе гласовете от него, вождът се събужда. Използвам намалението /докато се е зазяпал в анимацията/ и го обличам.

# 21
  • Мнения: 3 367
Осигуряваме достатъчно време за сън,м-у 7 и 7.15ам децата са будни и готови за деня си.
Обличат се сами (без чорапите син ни  Laughing) и слизат долу. Ако ние случайно още спим си играят и чакат да станем.
Никога не съм ги будила,освен за пътуване преди 6ам.

# 22
  • Мнения: 372
И при нас е трагедия, ето няколко варианта, които изпробвам:
- С филмчета, с тях става, облича се, обаче като ги загледа, няма тръгване, и започват пазарлъците за излизането;
- С отвличане на внимание, да й говоря за нещо интересно, което трябва да се направи или вземе - това върши работа, ако успея да предизвикам интерес - например какво искаш да занесем днес да покажеш на децата /някоя играчка/, или ела да видиш какво съм направила, или виж тази кукла, или нещо друго къде е застанала, нещо от този род;

- Най-доброто напоследък е, когато вечерта я накарам да обещае, че щом я викна сутринта ще стане. А това става, защото и вечер имаме проблем с лягането, играе или гледа филмчета до късно. При това, аз разрешавам още 10 минути игра или още една серия, ако обещае, че сутринта ще стане веднага щом я викна. И сутринта аз казвам "ставай, ти обеща" и тя веднага "да, знам" и става Simple Smile. За сега това е най-успешното.

С каране, викане "хайде ще закъснеем", "хайде няма време" също става на финала, но само си опъваме нервите взаимно.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 823
Започвам да го галя по главата, ръчичките, целувам го, казвам му, че е време за ДГ (много обича да ходи на градина Grinning) и след няколко минути се събужда Peace.

# 24
  • Мнения: 7 474
Винаги се събужда преди мен и ме чака да стана. Laughing

# 25
  • Мнения: 5 393
При нас всеки път е различно. Или го будя по 10 минути, като му казвам, че трябва да става защото е на детска градина, или той започва половин час по-рано да ни скача по главите и да вика " ставайте, ставайте- искам в хола да гледам детско". Задължително се ходи в хола със завивката, ляга на дивана и гледа или Джетикс или някое ДВД. Към 8:30 успешно тръгват с баща си към градината.

# 26
  • Мнения: 2 478
Синът ми не ходи на ясла и по принцип е ранобуден.Но точно,когато трябва да ходим някъде,спи и няма никакво намерение скоро да се буди.Е,тогава е мисията невъзможна да го събудя.Милвам го по главата,говоря му,а той се обръша на другата страна и пак заспива.Накрая му пускам ТВ на любимият му музикален канал и той се окорва Laughing

# 27
  • Мнения: 2 491
Синът ми не ходи на ясла и по принцип е ранобуден.Но точно,когато трябва да ходим някъде,спи и няма никакво намерение скоро да се буди.Е,тогава е мисията невъзможна да го събудя.Милвам го по главата,говоря му,а той се обръша на другата страна и пак заспива.Накрая му пускам ТВ на любимият му музикален канал и той се окорва Laughing

И моят син е така, когато трябва да става, не му се става, а когато не трябва, примерно почивните дни, куква най късно в 7.00, че често и по рано ooooh! ooooh! ooooh!

# 28
  • Мнения: 3 634
Първо вдигам щорите в стаята, а след това започвам леко да го гушкам докато се разсъни. После пускам тихо ТВ и излизам от стаята, за да приготвя закуската. Фразата "Мите-е-е, манджа-а-а-а!" го изкарва от кревата. Да не помислите, че наистина давам "манджа" за закуска  Mr. Green, просто засега само тази дума му въздейства. 

# 29
  • Мнения: 801
С масаж по цялото тяло и целувки. Мен ме будеха така и имам страхотни спомени.

Общи условия

Активация на акаунт