Положителен тест ! Да се радвам ли?

  • 5 739
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте момичета.
С приятеля ми правим опити за бебче от есента. През януари имах закъснение от две седмици. Направих си два теста на 6-ти и на 10-ти ден закъснение. И двата бяха с две черти.Не особено ярки но ги имаше Simple Smile. На 15 ден прокървих... отидох на лекар, първата гинеколожка каза че няма за какво да се тревожа.Абортирала съм и да си стоя у нас... можете да си представите ужаса ми. След това посетих друг гинеколог. Бебе на ехографа не се видя, според лекаря не съм абортирала, но не ми даде хубаво обяснение за тестовете. Предполагам че бебе е имало, но си е отишло  поради някаква причина. В този период имах много нощни смени... и се уморявах. newsm78
С приятеля ми продължихме опитите, понеже ме увериха че няма смисъл да спираме за извесно време.
Този месец имам пак закъснение. Днес е 7 ден. В петък си направих тест surecheck и отново беше с две черти. Възможно ли е да се е повлиял от януарските събития? Да се радвам ли? На теста пишеше 8 седмици... 8 седмици са минали. Някоя от вас да е имала подобна случка? много ще се радвам да имам наистина две чертички.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 247
Здравейте момичета.
С приятеля ми правим опити за бебче от есента. През януари имах закъснение от две седмици. Направих си два теста на 6-ти и на 10-ти ден закъснение. И двата бяха с две черти.Не особено ярки но ги имаше Simple Smile. На 15 ден прокървих... отидох на лекар, първата гинеколожка каза че няма за какво да се тревожа.Абортирала съм и да си стоя у нас... можете да си представите ужаса ми. След това посетих друг гинеколог. Бебе на ехографа не се видя, според лекаря не съм абортирала, но не ми даде хубаво обяснение за тестовете. Предполагам че бебе е имало, но си е отишло  поради някаква причина. В този период имах много нощни смени... и се уморявах. newsm78
С приятеля ми продължихме опитите, понеже ме увериха че няма смисъл да спираме за извесно време.
Този месец имам пак закъснение. Днес е 7 ден. В петък си направих тест surecheck и отново беше с две черти. Възможно ли е да се е повлиял от януарските събития? Да се радвам ли? На теста пишеше 8 седмици... 8 седмици са минали. Някоя от вас да е имала подобна случка? много ще се радвам да имам наистина две чертички.



Тихичко честито   bouquet Няма как да се е повлиял от "януарската история" .  Сега не се
преуморявай и се консултирай с лекар   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 294
Тихичко честито и от мен , моят съвет е да почиваш малко повече и да посетиш читав лекар , обясни му каква е била ситуацуята през януари и той ще прецени дали ще има нужда от медикаменти . Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 344
Тихичко честито и бягай при доки и му разкажи Peace

# 4
  • Мнения: 3 695
стискам палци всичко да е наред  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 406
Тихичко Честито и както са те посъветвали момичетата-на лекар Peace

# 6
  • Мнения: 94
Мерси за подкрепата. Hug
За сега няма да ходя по лекари, мисля да изчакам поне 16 дни за да се види сърчице. Предния път кто говорих с лекаря каза, че при следващо закъснение няма да има нужда от лекарства. Той ми каза и това да не го броя за бременност защото не е имало аборт, а ми по-обилна менструация. Изказа предположение за ранна смъртност на плода. Като се замислих по-добре в първия месец отколкото в следващите, когато щеше да се налага кюретаж и всякакви мъчителни процедури...
Ако си направя пак тест, чертичката трябва ли да е по-наситена?  Понеже сега е много далеч от контролната по наситеност.newsm78

# 7
  • Мнения: 425
Дани Василева, Честито за бременноста. Не се притеснявай, че втората чертичка е по-малко наситена от контролната. При моята първа бременност /неуспешна за съжаление по зруги причини/ и трите теста, които правих бяха така. Най-важното е да се успокоиш и да отидеш след няколко дни на лекар за потвърждаване на бременността. Стискам палци всичко да е наред този път  Hug

# 8
  • Мнения: 3 641
Според мен всичко е наред и си бременна Hug Изчакай 2 седмици и на  вагинален ехограф. И се пази много Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 803
ЧЕСТИТО  Hug Hug Hug Един кръвен тест ще даде отговор на въпросчетата ти  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Стискам палци всичко да е ОК до края  Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 3 499
Разбира се, че си бременна. Втората черта, дори и по-бледа означава бременност. Желая ти успех! Иди на лекар още сега. Не е рано да се види бебето.

# 11
  • Мнения: 1 240
И на мен при втората бременност първия тест беше с бледа втора чертичка, повторих след 6 дни и вече си имах хубава наситена черта. Успех и ако искаш може да направиш кръвен тест!

# 12
  • Мнения: 1 464
На мен пък въобще не ми се появи втора черта.НО след изчакване от 5 дни и проверка отново,беше дори по-ярка от първата Grinning Честито и дано този път всичко с теб и бебето да е наред  bouquet

# 13
  • Мнения: 186
Тихичко честито и от мен , моят съвет е да почиваш малко повече и да посетиш читав лекар , обясни му каква е била ситуацуята през януари и той ще прецени дали ще има нужда от медикаменти . Успех  Peace
Peace

# 14
  • Мнения: 1 465
При първата ми бременност чертичката едвам се забелязваше. При втората - използвах (поне така си го поръчах в аптеката) един от най-чувствителните тестове и чертичката беше доста по-наситена.
Така, че честито и от мен!!!  bouquet

# 15
  • Мнения: 94
Благодаря за подкрепата още веднъж.
Днес се обадих на гинеколога, попита ме за последната ми менструация и дали бременността е желана. Каза да ида в края на другата седмица за да се види по-хубаво. Да си почивам и да не се тревожа. Питах за кръвен тест и ми каза ,че не е необходимо, щом не бързаме. Mr. Green
Надявам се да не стане като предния път и бебчо да е добре.

# 16
  • Мнения: 1 464
Ще бъде добре!А ти си мисли само хубави неща и си почивай Hug

# 17
  • Мнения: 609
стискам палци всичко да е наред.
пази се

# 18
  • Мнения: 94
Всичко свърши... бебе няма!

# 19
  • Мнения: 1 240
Дани,  Hug Дано следващата радост бъде съвсем скоро и трае 9 месеца!

# 20
  • Мнения: 3 294
Дани , какво стана ? Ако това ти се случва за втори път наистина , добре е да се потърси причина за повтарящите се аборти . Съжалявам че бременността беше неуспешна , дано бързо се въстановиш  Praynig Hug

# 21
  • Мнения: 379
Всичко свърши??? Не не е свършило...намери си нов лекар ,консултирай се ,виждаш ,че стават нещата намери проблема и много почивай ,когато се случи отново....нищо не е свършило ...сега се вземи в ръце и се консултирай с някой различен от кварталния гинеколог... Hug

# 22
  • Мнения: 94
Всичко свърши сега. Не мисля да се отказвам. Като приключи менструацията (ако е такова) отивам на лекар. Тези дни мисля да посетя гинеколожката на майка ми понеже жената е добра, но аз не живея в родния си град. Завършвам ветеринарна медицина и знам че ИМА причина за двете събития. И тя не е в умората... да ви кажа въртят ми се хиляди неща в главата и всичките ме плашат. Но страх не страх трябва да се боря. Преди две години започнахме с първите опити.  После спряхме поради куп причини.... Сега опитваме отново и не мисля да спирам . Опитвам се да съм оптимист. Виждам всеки ден край мен много двойки с репродуктивни проблеми. Зимата се роди бебето на един братовчед. След 4 години опити куп спонтанни аборти, мъртвородено бебе... те  имат своята дъщеря . Дано някой ден и аз се похваля с пълни 9 месеца.. сега мога само да се боря.

# 23
  • Мнения: 349
Дани, една голяма прегръдка  Hug. Ще се похвалиш и с твоите 9 месеца  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 1 247
Dani Vasileva - Hug, точно така само с оптимизъм напред. Добре си решила да посетиш гинеколог, той ще ти даде съвет какво да правиш. Пожелавам ти скоро да видиш истинските две чертички, които ще ти донесат най-голямото щастие. Peace

# 25
  • Мнения: 3 641
Дани и от мен искрени пожелания съвсем скоро да се зарадвате с бебче. Hug

# 26
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Дани, съжалявам за това което ти се случва  Hug. Преживях същото преди 2 седмици и разбирам много добре как се чувстваш.
Желая ти да си намериш свестен лекар, проблема да не се окаже сериозен и скоро да гушкаш здраво бебче.

# 27
  • Мнения: 94
Днес цял ден ми е криво.... сутринта имах гадене и само дето не върнах вечерята обяда и нещо ядено по предния ден...
Тази вечер забелязах че превръзката е абсолютно чиста! Зацапване има само по хартията. Дали пък не е цветна бременност? Знам , че само лекар може да каже, но аз обикновено имам обилно кървене и сменям поне по 4-5 превръзки  на ден особено в първите дни. newsm78 Приятеля ми казва че му звуча отчаяно, ами ако има бебе? На някоя от вас дали се е случвало такова нещо?

# 28
  • Мнения: 349
Надявам се, че вече си при лекар  Peace, стискам палци всичко да е наред  Praynig

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Тази вечер забелязах че превръзката е абсолютно чиста! Зацапване има само по хартията. Дали пък не е цветна бременност? Знам , че само лекар може да каже, но аз обикновено имам обилно кървене и сменям поне по 4-5 превръзки  на ден особено в първите дни. newsm78 Приятеля ми казва че му звуча отчаяно, ами ако има бебе? На някоя от вас дали се е случвало такова нещо?

При мен беше точно така. Зацапването изчезваше за доста часове и тъкмо решах, че всичко се е нормализирало, пак се появяваше. Накрая си тръгна обилно. Но аз усещах и леки контракцийки, което почти ме убеди, че бременността няма да се задържи. След като кървенето се засили си направих уринен тест за бременност и вторта черта беше едва, едва видима /доста по-бледа от тази на предишния тест/. Това вече ме убеди, че всичко свършва този път.
Стискам силно палци при теб нещата да се развият благоприятно.

# 30
  • Мнения: 1 740
Надявам се, че вече си при лекар  Peace, стискам палци всичко да е наред  Praynig

 fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 31
  • Мнения: 609
Дани, задължително се консултирай с още един лекар. понякога нещата не са загубени. но дори и така да е, няма да се предаваш - хората имат много повече сила, отколкото предполагат

# 32
  • Мнения: 94
Такъв откачен цикъл никога не съм имала! Знам , че няма да мине леко но е на пулсациии. Един ден е много малко а на другия съм като чешма. Записах си час за петък дано е свършило до тогава, а и да не е поне ще си поприказвам с доктора.

# 33
  • Мнения: 2 110
Честито !  Hug

# 34
  • Мнения: 94
Здравейте, отново си имама закъснение и две черти!
Не чаках 3 седмици както все ми казваха, ами реших веднага да ида на лекар. Закъснението е една седмица.
Лекарката каза че това което вижда не е нормално за бременност. Ендометриома ми е 26мм (мисля че толкова каза), което било 2 пъти над нормата newsm78.  Направи ми тест и той показа само една черта.
Предложи ми да предизвика менструация и след това да подтиска овулацията три месеца. После да ми изследва прогестерона и чак тогава да бебеправим отново. Объркана съм.
Изписа ми Дуфастон за три дни за да се предизвикала менструация.
След това трябва да пия Линдет 20 три месеца .
каза ми ако не ми дойде да ида пак. Или да и се обадя ако нещо ми се стори че не е наред. Вие какво ще кажете? Аз вече незнам. Да сменя ли пак лекаря????? От толкова ходене вече се обърквам. Моляви споделете има ли ли сте подобен проблем.

# 35
  • Мнения: 629
Дани, тази лекарка не знае ли, че вече имаш положителен тест?!?!?! Защо не направиш и кръвен? Как така ще предизвиква менструация???
То дуфастона няма да навреди на бебето, дори го изписват за задържане, но моят съвет е да не взимаш други лекарства, докато не се установи със сигурност, че няма бременност.
Успех!!!

# 36
  • Мнения: 94
От вчера все го мисля кое е правилно и кое не. В петък съм при друг лекар искам второ мнение. Всички ми казват че тази лекарка е страхотна, но всики които го казват не са имали проблеми с бременността си.
Имам един тъп въпрос. Докато пия Duphaston нали няма вариант да ми дойде? В петък е последния ден в който трябва да го пия. И си мисля ,че ако се види бебе или ме прати поне той на някакви изследвания бебчо би имал шанс с дуфастон.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 247
От вчера все го мисля кое е правилно и кое не. В петък съм при друг лекар искам второ мнение. Всички ми казват че тази лекарка е страхотна, но всики които го казват не са имали проблеми с бременността си.
Имам един тъп въпрос. Докато пия Duphaston нали няма вариант да ми дойде? В петък е последния ден в който трябва да го пия. И си мисля ,че ако се види бебе или ме прати поне той на някакви изследвания бебчо би имал шанс с дуфастон.




Дуфастон се пие за задържане на бебче, така че не само че няма да навреди при една евентуална бременност,
но и ще помогне  Peace
Все пак и моя съвет е да се консултираш с друг лекар, ако трябва и с 3ти  Naughty


# 38
  • Мнения: 432
Трябва да отидеш при друг лекар!Разкажи му за всичко до момента и не спестявай нищо.Това е много важно, така че колкото повече специалисти се изкажат, толкова по-добре.А ти сама ще прецениш кое мнение има по-голяма тежест.Стискам всички палци и чакам да се похвалиш скоро!
http://www.azibebe.com][/url

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Дани ,прочетох темата ти.
Какво става?Много се надявам този път наистина да има бебче Praynig.

Не съм лекар,но на мен ми се вижда малко странно всеки месец закъснение,забременяване,две черти,а после нищо.Може и да има някакъв по-дълбок проблем.Дано всичко се нареди и накрая да си гушкаш сладкото бебче.

# 40
  • Мнения: 94
Ето ме пак с две черти и кръвен тест (положителен). Кажете ми от къде да се метна? Много жени едвам дочакват двете черти а аз се чудя за какво са ми като няма бебе #Cussing out
От както писах последния път ходих при друг лекар. Той ми каза да спра всичко дето пия и ми пусна хормони за изследване. Всичките са в норма, само тестостерона е леко повишен, според дококтора дори само да е в горна граница е проблем.
Този месец пак ми закъсня. Направих си тест и ИЗНЕНАДА две черти! Днес ходих на кръвен тест (4 ден закъснение) и резултат е 737.9 mlU/ml. Според табличката която ми дадоха съм 4 или 5 седмица. Пратиха ме да ида веднага на компетентен лекар. Препоръчаха ми един дето една приятелка ходи при него и само дето не си съдра дрехите като и споменах. И сега сме пак в началото. Имам положителни тестове... да се радвам ли?
Момичета трябва ми малко чудо да не се побъркам. Утре съм на лекар и ако и този път някой ми каже ,че тестовете не показват вярно ,незнам как ще реагирам. #2gunfire

# 41
  • Мнения: 186
Дани, не се побърквай! Зная, че отстрани е лесно да се каже, но се опитай да се успокоиш. Изчакай какво ще ти каже утре лекарят. Стискам всички възможни палци този път всичко да е ок. Пиши какво са ти казали  на прегледа. Успех!

# 42
  • Мнения: 1 464
 fingerscrossed
Само това до утре!Дано всичко да е наред!

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Дани,дано всичко е наред този път!Ние тук ще стискаме палци и ще чакаме новини от теб!

# 44
  • Мнения: 9 390
Дано всичко е наред мила
Стискам палци

# 45
  • Мнения: 135
Какви са тия щуротии от тия лекари... Не може при тазкъв резултат на ЧХГ да няма бременност. Това е огромен резултат, който не може да бъде докаран от НИЩО друго. Има случай на грешен положителен тест, но то е или при прием на специални лекарства като Прегнил и обикновено е МНОГО по-малък. Та - БРЕМЕННОСТ ИМА!
Друг е въпроса дали лигавицата ти (ендометриума) е наред и там не се случва нещо, за да не можеш да задържиш бременността. Това за такава дебела лигавица за пръв път го чувам, аз лично бих отишла на добър специалист за консултация по този въпрос, а дори и на 3D/4D ехограф... Но дори и да е така, аз не виждам защо онази лекарка ти е казала веднага да пиеш лекарства за предизвикване на цикъл. И какво значи - тя ти направила тест там и бил с една чертичка. То надали е било със сутрешна урина, а на такъв ранен етап е несериозно да се очаква, че по всяко време ще е положителен.
Въобще - виж какво ще ти каже лекарят днес и виж дали не ти трябва някой друг наистина добър специалист.

УСПЕХ!  Hug

# 46
  • Мнения: 3 499
Стискам ти палци и аз! Кураж!

# 47
  • Мнения: 94
благодаря за подкрепата която ми давате.
Аз вече съвсем се смахнах. Всички ми казват ,че едва ли не си въобразявам. Партньора ми даже заяви че на тестове не вярва и докато не го потвърди лекар не вярва. #2gunfire Имам чувството , че само аз виждам нещо нередно в цялата тази ситуация. Според близките ми съм била много нервна, изпадала съм в излишни драми и нали съм си импулсивна... като се успокоя и бебе ще има. Казват че манго съм четяла! Ама как да не чета? Вече ми се случва за 4 път в рамките на една година. Преди 5 години пак имах положителен тест , но тогава не исках бебе. И много се зарадвах като ми дойде цикъла... явно нещо ми има! newsm78
Дано доктора този път види проблем! Понеже вече незнам како да правя и къде да ходя?

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Днес ли си на лекар?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 555
Dani Vasileva - Не би трябвало да ти говорят по този начин. То, ако от нервност и въобразяване се покачваше ЧГХ-то и се появяваха тестове с по две чертички всички тук все положителни тестове щяхме да имаме.  Crazy Аз също мисля, че има някакъв проблем. Щом ЧГХ-то се повишава изглежда има имплантиране, но след това ембриончето спира да се развива.  Thinking Дано този лекар то обърне сериозно внимание и не те претупа и ще стискам палци този път наистина бременността да се развие. Късмет!  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 50
  • Мнения: 135
Като чуя приказки от типа - успокой се и само ще си стане при подобно състояние и направени изследвания за разни неща и ПОДИВЯВАМ! Да, има шанс да си стане и напълно от само себе си, без въобще да знаеш как е станало, кога и как може да се е случило. Да, спокойствието е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важно за да забременее една жена и да износи здраво дете.

НО...

Всичко това не значи, че трябва да седнем и да чакаме всичко да падне от небето. Както е казала Ивон, ако от нерви ЧХГ-то скачаше над 700, значи или всички щяхме вече отдавна да сме бременни или щяхме да сме най-спокойните хора на тоя свят (добавям аз..) Ако и този лекар те претупа с думите, че теста е грешен, според мен сериозно трябва да помислиш за сериозна клиника, където да ти дадат истински съвети за състоянието ти и защо така се случва. Всичко си има обяснение и някой просто трябва да се порови да го намери.

От кой град си?

УСПЕХ днес!

 Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 94
Благодаря ви че ми доказвате ,че не съм луда. Е можеби малко, но не съвсем. Mr. Green
Живея в Стара Загора. Тук специалист по репродуктивни проблеми не усях да намеря. Решила съм ако сега прецакат нещата да ида до Пловдив или София. Въпреки, че и там незнам при кой да ида.....
Но не спирам да се надявам, че този зародиш ще има шанс да стане бебе... моето бебе. И да не ми говорят вече ,че не било живо и как можело да ми пука за него.... newsm78
Довече в 5 и 30 ми е часа, по ранен нямаше. Дано се види точка. baby_neutral

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Благодаря ви че ми доказвате ,че не съм луда. Е можеби малко, но не съвсем. Mr. Green
Живея в Стара Загора. Тук специалист по репродуктивни проблеми не усях да намеря. Решила съм ако сега прецакат нещата да ида до Пловдив или София. Въпреки, че и там незнам при кой да ида.....
Но не спирам да се надявам, че този зародиш ще има шанс да стане бебе... моето бебе. И да не ми говорят вече ,че не било живо и как можело да ми пука за него.... newsm78
Довече в 5 и 30 ми е часа, по ранен нямаше. Дано се види точка. baby_neutral
Моля те,пиши ни!Ще стискаме палци!

# 53
  • Мнения: 2 453
Dani Vasileva, успех и дано се похвалиш с точица. Hug

# 54
  • Мнения: 850
     Стискам ти всички видове палчета миличка ! Дано след толкова неясноти се покаже точица !  Praynig Praynig Praynig

# 55
  • Мнения: 94
Момичета вашите палци са вълшебни! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Имам си малка черна точка. Не мога да спра да се усмихвам. Явно съм в началото на 5та седмица според лекаря. Simple Smile Сакчето е голямо 5.5/6.2мм. Препоръча ми да повторя кръвния тест за да видим дали се покачва нормално хормона.Отначало лекаря се чуди дали да ми изписва нещо, но после ми изписа Утрогестан 3 пъти по едно за 10 дни. После пак на преглед и ако има нужда ще го продължа. Направо пърхам днес, все едно ми пораснаха криле. Надявам се бебчо да успее и всичко да е наред.

# 56
  • Мнения: 3 695
Dani Vasileva много хубава новина  Hug и всичко ще е наред ще видиш

# 57
  • Мнения: 186
Дани, ей това е хубава новина! Дано вече всичко да е наред при теб! Радвай се на точицата си, изживей прекрасни месеци, а ние ще се радваме с теб-та нали и нашите палци са помогнали. Успех!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 555
Чудна новина! Много, много се радвам за теб! Дано всичко е наред от тук нататък и след 9 месеца да гушкате едно пухкаво бебче!   bouquet

# 59
  • Мнения: 219
  bouquet честито . Стискаме ти палци и на финала едно пухкаво newsm32

# 60
  • Мнения: 1 464
Честито!Лесни и приятни 9 месеца и хубаво бебе накрая smile3525

# 61
  • Мнения: 1 740
Dani Vasileva много хубава новина.
Пожелавам ти най-прекрасните 9 месеца, а на финала най-сладкото бебче.    bouquet

# 62
  • Мнения: 2 453
Dani Vasileva, честито.   bouquet

# 63
  • Мнения: 9 390
Чудесна новина!
Честотоооо!!!  Hug

# 64
  • Мнения: 135
Еййй, на това му се казва хубава новина!!!! Много се радвам Дани.... Бъдете здрави и двамата и се пази много, особено в началото!

 Hug Hug Hug

# 65
  • Мнения: 2 494
Дани, сега прочетох за перипетийте ти, моля се и вярвам, че вече всичко ще е  наред и скоро ще видите и сърчице  Praynig Praynig Laughing

# 66
  • Мнения: 147
  Дани, стискам палци за лека бременност и здраво и хубаво бебче на финала! newsm30 Flowers Four Leaf Clover

# 67
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Дани, честито! Лека бременност до края. Твоят случай ми дава надежда и на мен.

# 68
  • Мнения: 94
Още веднъж ви благодаря за подкрепата.  Тъкмо бях решила че се смахвам.

ivap незнам каква е твоята история, но се надявам всичко да се развие по възможно най-добрия начин за теб.

# 69
# 70
  • Мнения: 1 484
 newsm44 newsm44 newsm44 Бравооооо  и  ЧЕСТИТО

# 71
  • Мнения: 19
 Дани и от мен ЧЕСТИТО!И аз сега прочетох историята ти на един дъх-стискам ти палци всичко да е наред и да ни зарадваш на финала с едно хубаво ,живо и здраво бебе! Grinning

# 72
  • Мнения: 88
чечстито и от мен,пожелавам ти лека бременност и раждане и дано всичко да е наред с мъничето Hug

Общи условия

Активация на акаунт