АГНЕШКО ЗА ВЕЛИКДЕН

  • 25 906
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 313
Агнешкото е вкусно и се приготвя лесно, ще се справиш чудесно! Peace
Ето ти от мен няколко идеи Wink
Пълнено бутче с картофи
Празнично бутче
Ребра
Пълнено агне с някоя от тези плънки можеш и бутче или плешка да напълниш и да приготвиш по същият начин.
Агнешки кебап
Успех и да споделиш после как е минало с приготовленията! Peace

# 16
  • Мнения: 1 461
Оооо и при нас ще се яде печенко агнешко-аз от предната вечер намазвам месото/ на порции/ със олио и смес от сол,червен пипер и чер пипер.Под месото редя листа пресен джоджен.Увивам с фолио и слагам на хладно да престои цялата нощ.На следващият ден наливам малко вода и вино и слагам да се пече.Става разкошно печено.Отделно правя агнешка дроб-сърма.

майка ми и баба ми го приготвят по същия начин мммм много е вкусно ,става не просто разкошно нямам думи да го опиша  Crazy

# 17
  • Мнения: 62
ей момичета супер сте.добре ще се представя пред родата.мъжът ми е купил плешка и ще я пълним с дробене.и отделно ще правя супа.дали става от комплекта дреболии?

# 18
  • Мнения: 228
ей момичета супер сте.добре ще се представя пред родата.мъжът ми е купил плешка и ще я пълним с дробене.и отделно ще правя супа.дали става от комплекта дреболии?

Става с комплект дреболии , аз слагам и гъби Peace

# 19
  • Мнения: 804
Маруся,супичка разкошна става от агнешки дреболии.Аз правя и застройка, и народа се убива да яде,особено като се сложи оцет и чесън........става ммммммм.

# 20
  • Мнения: 62
супер много благодаря.ще се поровя да намеря то4на рецепта

# 21
  • Мнения: 346
Оооо и при нас ще се яде печенко агнешко-аз от предната вечер намазвам месото/ на порции/ със олио и смес от сол,червен пипер и чер пипер.Под месото редя листа пресен джоджен.Увивам с фолио и слагам на хладно да престои цялата нощ.На следващият ден наливам малко вода и вино и слагам да се пече.Става разкошно печено.Отделно правя агнешка дроб-сърма.

Извинявай за нужното уточнение, но нали развиваш фолиото преди да го сложеш да се пече newsm78 Аз бих направила така - развивам ги, редя ги в тавата, сипвам течностите и завивам цялата тава с фолио и пека. Накрая махам фолиото, за да хване коричка и да поизври течността.

Или по друг начин предлагаш newsm78

# 22
  • Мнения: 46
Записвам се,за да не изпусна нещо интересно Blush

# 23
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Аз ще пека във пещ пълнено агне с ориз и дреболиите става нямам думи!

# 24
  • Мнения: 804
КаНиМа,всичко е както съм го описала-завито във фолио го оставям цяла нощ или в найлонова торба.Преди печене отвивам, наливам течността,увивам с фолиото и пека,запичам без фолио за загар малко преди да е готово.Цяла нощ го държа да се маринова завито.

# 25
  • Мнения: 228
Да поточим лиги заедно преди празника Peace

# 26
# 27
  • Мнения: 452
И аз ще правя едно елементарно агнешко - месото на порции овкусявам със сол и червен пипер и после в тавичка с много пресен лук , олио и малко водичка. Отгоре завивам с алуминиево фолио.Гарнитура - картофено пюре.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Взимам бутче и го изпичам.
Първо го омазнявам с малко олио, после го намазвам с подправки, каквито обичаме, слагам го в тавичката, сипвам малко вода , покривам го с фолио и пека на бавен огън - около 2ч. После преди да го извадя, леко го запитам отгоре.

Ееее  brindda, ти ме разбила, мила Peace
И моето изгледа понякога така (когато е цяло) Wink

# 29
  • Мнения: 228
Хей , снимката не е моя /ама е вкусна/- да не ме съдят за авторски права. Sick

Общи условия

Активация на акаунт