Варицела и двумесечно бебе?

  • 16 279
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Според педиатърът ни бебета до 6 месеца имат имунитет.
Когато племенничката ми се разболя от варицела на 9 месечна възраст, лекарите се чудеха какво й е всъщност, даже в Инфекциозна болница не вярваха, че толкова малко бебе е болно от варицела.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 088
абеее....като пуснеш в гуугъл варицела и бебе като ключови думи излизат доста теми и не едно дву-тримесечно явно е пребуледувало, едни по-леко, други малко по-тежко.....
Вероятно ако я кара тежко с високи Т, риска от обезводняване е голям...може би има и други рискове.....

# 17
  • София
  • Мнения: 2 508
А ако качи температура, какво мога да му давам? Панадол?

# 18
  • Мнения: 9 814
А ако качи температура, какво мога да му давам? Панадол?

Да може.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 088
Панадол, Калпол, Свещичка Ефералган(трите са парацетамол реално, под различно име или форма), Хексалгин(течен аналгин)....вероятно и ибупрофен, аз не съм му фен Wink зависи колко дигне и колко бързо искаш да я свалите Wink

но споко де, няма днес да задига...то има инкубационен период...май беше 10-тина дни някъде....

# 20
  • Мнения: 2 447
Може Панадол,но аз лично преди да дам каквото и да билобих звъннала на педи.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 508
Ужас, намерих стара тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356425.0

Сега вече ме е много страх... Sad Sad Sad

# 22
  • Мнения: 1 866
Когато племенничката ми се разболя от варицела на 9 месечна възраст, лекарите се чудеха какво й е всъщност, даже в Инфекциозна болница не вярваха, че толкова малко бебе е болно от варицела.
Нямам думи за лекарите, на които са попаднали. Толкова много случаи на бебета на по няколко месеца преболедували от варицела съм чувала и познавам само аз, те се чудели.  ooooh!
Второто ми дете преболедува на 10 месеца, голямото беше на 2г11м. За няколко дни имаше малко дисконфорт за децата, но всичко мина толкова бързо и леко, че даже бях забравила. За 2-месечно бебе е малко притеснително, признавам. Аз бих се консултирала с лекар, за да знам какво може да се очаква и как трябва да се действа в случай на зараза. Но не се шашкай излишно, силно вероятно е да се разминете (дъщеря ми беше поне 3 пъти контактна преди да се разболее) или пък всичко да мине леко. То и от една хрема може да се получат усложнения, но нали няма сега да мислим непрекъснато за най-лошото.

# 23
  • Мнения: 2 521
Дъщеря ми боледува от варицела на 3 месеца-зарази се от мен.Кърмех я,но това не помогна тъй като аз не бях боледувала TiredЛекарката тогава ми каза че съм била заразна 20 дни преди да избие обрива.Гадно е да се кара варицела от толкова малко бебе защото тя намалява имунитете,който така или иначе е слаб при бебето.По тази причина и слагаха гама глобулин.Мисля обаче че кърменето ще предпази бебето ти от разболяване.А освен това си боледувала и си предала антитела на малкия.

# 24
  • Мнения: 8 999
По-голямото дете на моя приятелка се разболя от варицела, когато бебето беше на 3 мес. Хем не беше много кърмено /не повече от две седмици/ и живееха в една стая, бебето не прихвана. До 6тия месец /а дори и до първата година/ малките имат много силен имунитет.
Аз дори кърмих, а имах страшна хрема. На бебето не му стана нищо.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 508
Гадно е да се кара варицела от толкова малко бебе защото тя намалява имунитете,който така или иначе е слаб при бебето.По тази причина и слагаха гама глобулин.

Този гама глобулин може ли да се бие преди да се появи шарката като превантивна мярка?

# 26
  • Мнения: 2 521
Мисля че може,но най-добре се обади на лекарката да ти каже.Възможно е да има вече и по-добри мерки които да се вземат навреме.Все пак нашата варицела беше преди 12 години.

# 27
  • Мнения: 1 666
Моята дъщеря изкара варицела точно на 2 месеца като се зарази от батко си. За щастие я изкара леко, само с 10-тина пъпки. Но по принцип е опасно за малките бебета. Няма да пиша подробности, за да не те стряскам излишно. Аз самата от много четене тогава само си изкарах акъла да мисля непрекъснато за усложнения, увреждания и т.н. Слава на бога, не се случиха при нас! Така че, autumnsphere, стискам ви палци! Praynig

Ако детето е на кърма категорично няма да се зарази. С кърмата се предават и антитела.  Моето момченце нямаше месец и имахме контакт с болно дете. Докторката ми разясни , че не може да се зарази ,ако е на кърма. Така и стана. Не се притеснявай.
А това се оказва просто МИТ и нищо повече. И аз лежах на тези лаври и бях убедена, че малката няма да се зарази. Защото беше на кърма тогава, но ето че се зарази. Антителата от кърмата явно само помогнаха да я изкара по-леко.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, лекарката набързо ми каза само да го наблюдавам и това е... Човек ако не се интересува, никога нищо няма да му кажат...

Елси, ти знаеш ли какво мога да направя, за да предотвратя шарката или да мине по-леко?

# 29
  • Мнения: 1 666
Нищо не можеш да направиш, за да я предотвратиш ако вече е заразено бебето. Може само да помогнеш с кърма за по-лесно протичане.

Общи условия

Активация на акаунт