За изхождането (ЕБХ) - тема 10

  • 21 914
  • 458
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 129
Вечерница, благодаря за съвета. Имаш предвид да не го държа в поза за изхождане, а просто гушнат в мен и завит?

# 16
  • Мнения: 616
Milush, силно се надявам да греша, но в това, което описваш аз бих имала едно наум и за някакъв проблем при самото пишкане; нещо може да го боли детето, без да е свързано с начина на изхождане; вероятно не е така, но все пак имай го предвид, аз не бих го изключила.
Моето врабче има проблем с акането, трудно му е, запича се, и напоследък дори се дърпа и си поплаква, докато се изака, а на дупето му имаше дори и някакви малки капки кръв; много неприятно; сега като че ли отмина, дано да няма вече проблеми...
Нашият татко беше скептичен в началото; но пък реши, че хич не е гот да бършеш наакано дупе, и взе да помага; когато го подсетя винаги го води в тоалетната, а дори когато са сами през деня му предлага по своя иниацитива, понякога има успех, и е доволен; не мрънка, че го карам да сменя мокри гащета  Mr. Green Сега навън се надявам да ми помага, защото малкия е просто неудържим - изпотявам се три пъти докато го обуя, и затова рядко предлагам; ако има удобно място за "търкаляне" го използвам обаче; когато сме в къщи му предлагам на терасата, за да свиква с ветреца и да не се дъпра, когато сме навън Simple Smile
Поздрави!

# 17
  • Мнения: 232
Milush ,според мен добре е да му дадеш почивка на мъника. За няколко дни просто спри да му предлагаш каквото и да е изпишкване. Не се вторачвай и не го мисли просто. След няколко дни  би могла да му предложиш едни път- ако приеме ок.
Не му предлагай постоянно, ами се опитай да проследиш кога всъщност му се пишка и кога е някакъв друг дискомфорт- най- често мъниците са склонни да пишкат след като се събудят- предлагай му само след сън известно време.
Ако възприеме и това би могла да опиташ и в друго време и вече по няколко пъти на ден. Но моят съвет- засега дай му почивка- бебетата много ясно усещат, когато по някакъв начин се вторачваме в това, което правят и някак си ги опитваме да ги подтикваме да правят нещата по начин по който смятаме Ние за правилен.

# 18
  • Мнения: 129
Offioly, Ана, благодаря ви за отговорите.

И аз имах силни съмнения за това, но не успях да открия някаква закономерност кога плаче и кога не. Вчера имаше и спокойни изпишквания - 1 път просто докато е в мен и 2 пъти, докато ака, а също и спейки, - и плачове, когато очевидно му идва да пишка, но не го прави. Надявам се да съм права в догадките си, че просто съм настоявала повече, отколкото трябва, или смяната на обстановката (пътувахме за няколко дни) му се е отразила.

Преди 2 вечери реших, че ще спра за известно време и от вчера нещата са по-добри за него и за мен. С акането няма проблем, а за пишкането, докато е кърмя е голичък и просто си пишка, ако има нужда, а в останалото време - на памперса. По-нататък ще видим.

Ана определено си права и явно се бях оставила на някакви амбиции той бързо-бързо да се научи. Но то, детето, си показа нуждите и ме отрезви. Както един мъдър човек казва "децата идват на този свят не за да учат, а за да ни учат". За предлагането само в определени ситуации е много добър съвет. обикновено като се събуди, той иска да яде и няма търпението за други работи, така че трябва да го правим, докато суче.

Благодаря и успехи и весели моменти

# 19
  • Мнения: 272
здравейте мамчета, не съм се вкл\чвала отдавна.
Ние сме вече на 9.5 месеца и ходим в гърнето само при определени моменти. през другото време сме в пелени. смятам като се постопли още малко да пробвам по-редовно с гърнето, но да видим дали ще сме готови. подходът ми се промени- както с кърменето на поискаване и отбиването, когато сме готови, така ще подходя и тук.Simple Smile
Поздрави на всички познати, нядявам се да сте добре.Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 829
Здравейте момичета,
Отново дойде време да се включа в темичката-този път с ново бебе Simple Smile
С това бебе бях решила да не бързам и всичко да правя само когато ми е лесно и удобно. Но от около седмица бебето отказва да ака в памперса-ръмжи и чака да го занеса над мивката. Пишканията са повечето в памперса, но и аз не бързам.
Опитах с памучни пелени, но кожата на дребния е много нежна и не му понесе, та засега сме с еднократни пелени...

# 21
  • София
  • Мнения: 12 228
  Яна здравей, аз пък се записвам да ви следя още приди да съм родила дори  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 762
Аз се записвам да ви чета и да ви се радвам. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 11 314
Вечерница, благодаря за съвета. Имаш предвид да не го държа в поза за изхождане, а просто гушнат в мен и завит?
Извинявай, че чак сега видях питането ти! Embarassed
Точно това имах предвид.

# 24
  • Мнения: 272
Мамчета, някой смята ли да почва с гащите през лятото?

# 25
  • Мнения: 12
аз вече започнах с гащите, но купих едни много скъпи гащи който попиват един път, отвънка са слипове а вътре като хавлия и мисля че определено се чувстава разликата. По добре ходи/вирви/ и като че ли започна да се стиска, но определено когато иска, дори имам чувстово че като му се скарам и се изпишква нарочно да ми го върне затова че съм му се скарала.  Laughing имахме постижение 2 дни почти сухи. Лек и сух ден ви желая.

# 26
  • Мнения: 2 829
Моя бебок днес не иска дса пишка в памперса-стиска и мрънка...

# 27
  • Мнения: 925
Яна, аз съм чела и в старите теми как големият ти син много бързо се е отучил да пишка в памперса Simple Smile Просто имаш деца, родени за ЕБХ Wink
Многократните пелени на Никола (8 броя) са всички мокри или напишкани и преди 2 часа му сложих памперс. Обаче си му предлагам да пишка в мивката и памперсът е сух Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 829
Евридика, не са чак толкова перфектни нещата при мен Hug
С Алекс започнахме ЕБХ като беше на 4,5 месеца. До към годинката обаче редовно се напишкваше, почти всеки ден, понякога и по 2-3 пъти на ден. После-на приливи и отливи. И сега дори, около раждането на бебето например имаше период когато се напишкваше и дори наакваше. Но сега примерно цял месец може да няма гаф и после-ако се разболява или нещо е стресиран след всяко спане да се напишква и/или нааква...
А бебето досега си пишка в памперса, днес е малко особен ден-вали и не сме излизали, може заради това да се държи по-особено, аз не очаквам отсега да успеем да се оправим с пишканията, просто бебето ми показа днес, че като иска-може Grinning

# 29
  • Мнения: 68
Момичета, кога преминахте от издържане към гърне?

Питам, защото при нас напоследък е голяма борба.
Има моменти, в които момата само докато я хванеш в позната поза и започва едно мятане, ритане, бутане, рев, сополи и т.н.
То не че при обличането и къпането не е същото положение, ама това е друга бира. Simple Smile
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт