Кротна ли се по-голямото ви дете, след като се появи второто?

  • 2 057
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 711
Здравейте, Simple Smile

Това ме вълнува - дали вашите по-големи дечица почнаха да спят повече, да слушат повече, след като се роди братчето или сестричето им? Но говоря за малка разлика между децата - от порядъка на 2-3 години. Една колежка ми каза, че по-голямата й дъщеря почнала да спи след като се е родила сестра й, като разликата им е 2 години точно. Чудя се дали има и други такива примери, като ми е пределно ясно, че всяко семейство е различно, децата също. Wink

Благодаря ви предварително за споделеното! Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 331
Според мен няма връзка между "кротването" и второто дете.По-скоро бих го свързала с поникването на всички зъби, което става обикновено между втората и третата година на детето, което и съвпада с интересуващата те възраст.
Синът ми все още се буди нощем, независимо, че вече две години има сестра...И все още си е палав, даже става все по-палав...

# 2
  • Мнения: 3 367
Ne.Не съм имала никакви "проблеми" с дъщеря ни,не е било нужно нито да спи,нито да яде повече (нито брат и м-у другото). Спят си сами по стаите по цяла нощ от около 6м средно. Палавостта, за мен, е хубаво качество,стимулирам я и у 2та и не дръжа никой да се кротва,ако се случи-вадя термометъра! Laughing

# 3
  • Мнения: 1 271
При нас разликата е 5 години, но то не е толкова от значение.Когато се роди малката, голямата се "кротна" точно за 3 месеца в начмалото и после си беше пак същата.Е, тя по принцип си спи, обаче с останалото....Сега вече и дума не може да става за кротване, дори болни-белите са по две-смятайте какво  е при два броя  Crazy Иначе влияние може да окаже малкото при положение, че още от самата бременност му се говори за бебето.Важното е, да се почувства голямо, но не и да се лишава от внимание, за сметка на бебето!

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ооооооо, щерката си беше супер кротко дете. Ела да я видиш сега, на прага на пуберството.
Но нейната щурост няма нищо общо с появата на брат й. Wink

# 5
  • Мнения: 1 849
Не не се кротна, сега дивеят и двамата ... и я учи на още по-големи щуротии...

# 6
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Не не се кротна, сега дивеят и двамата ... и я учи на още по-големи щуротии...
Ти за моите ли деца говориш.. Joy Joy
Какво ти кротване,що е това.. и има ли, то почва У нас.

# 7
  • Мнения: 59
Оффф  ooooh! наистина като са две съвсем се допълват.Никакво кротване,все повече дивеят и щуреят.

# 8
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Категорично НЕ! Допълват се идеално в пакостите. В момента големия 3,9 г подтиква малкия 2,3 да прави неща за които знае, че ще му се карам, а малкия с усмивка се съгласява на всичко. За спането още се будят по 2-3 пъти за сок, вода, за пиш и пр.

# 9
  • Мнения: 1 425
Мисля, че нямат нищо общо. Децата ми имат 2 г и 3 мес разлика. Каката много се радва на малкия. А сега когато тя е по4ти на 5, а той на 2 и половина - купона е пълен  Mr. Green Забавляват се, играят си заедно, а най-интересното е, 4е когато някой посегне на кака, малкия веднага ска4а да я защитава  Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 3 804
Разликата на мойте е 1 г и 8 м, като се роди второто, баткото започна да ревнува и съответно за да привлече вниманието правеше беля след беля, но с течение на времето прие бебето и постепенно се кротна Grinning. Сега когато бебето е вече голямо и двамата си играят, занимават се заедно и разбира се и заедно правят белите, но общо взето сега вече е много по - спокойно отколкото преди година Mr. Green.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не, мина няколко буйни периоди.Но не ги отдавам на появата на брат му, ами на други фактори.Сега вижда как брат му се залива от смях като го гледа как прави бели и няма спасение.

# 12
  • Мнения: 24 467
Той по принцип си беше кротък- темперамент. Стана по- свеж и естествен след раждането на брат си, изразява по- лесно положителните си емоции. За нас това беше проблем- беше ми по- затворен, привидно неемоционален и плах. Промяната беше много положителна за самия него.

Спането в "повече" ми е безинтересно, "яденето"- също, както и "слушането" по принцип, тези неща не са ме вълнували толкова.

# 13
  • Мнения: X
Аз не знам дали влизам в критерия малка разлика - разликата им е точно 3г.6м., но да кажа - да, кротна се, много голяма положителна промяна виждам в каката, след появата на сестра и, дори спря да си яде ноктите, което за мен е върховно постижение. Изобщо много съм доволна от развитието на двете деца в комплект и с тази точно разлика, но предполагам нещата са комплексни и зависят основно от родителите, не толкова от новото бебе, защото то не разбира и няма как да окаже чак такова въздействие, поне в първата година от живота си.
Възможно е обаче просто да е порастнала, все пак през септември ще стане на 5, време е да се осъзнае. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 8 272
Нищо общо ня между двете.
Единственот окоето се случва е че мъника пораства много бързо... а не е .

Общи условия

Активация на акаунт