НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ АПТЕКИ МАРЕШКИ

  • 257 567
  • 834
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 089
кокетка, кажи какво казаха, че не успях да чуя?
че персоналът не е от фармацефти, че имат аптеки по малките градове и селища с търговското наименувание козметичен магазин, че в тия 'магазини за козметика' можеш да поръчаш лекарства, които ще ти бъдат доставени без рецепта, от съседния по-голям град, че това ръководството на фирмата наричало 'услуга по доставка на лекарства' и други такива смехотворни неща. и още имаше забавни глупости, но не ми се пише, защото това значи да удостоя с прекалено внимание нещо незначително и мизерабълско  Peace

# 106
  • Мнения: 2 954
А правите ли сметка как някоя баба , дето не може да ходи ще иде до града за лекарство? Ами парите за транспорта?

# 107
  • Мнения: 231
А правите ли сметка как някоя баба , дето не може да ходи ще иде до града за лекарство? Ами парите за транспорта?
Е да си отвори нормална аптека,какво да си правим сметката!!!!

# 108
  • Мнения: 1 685
А правите ли сметка как някоя баба , дето не може да ходи ще иде до града за лекарство? Ами парите за транспорта?
Е да си отвори нормална аптека,какво да си правим сметката!!!!


 Tired И откъде да си намери персонал за  "нормална" аптека в дивите малобройни селца и паланки,дето даже и джипита  нямат  или са по едно за 10 села-тука въпроса вече не опира май само  до бизнеса на Марешки.Горедолу ми звучи като случая с 'майчината аптека' на майки от Добрич/не съм сигурна/ и околни градчета и села където нямало ни една денонощно работеща аптека ите си размсняли телефони и лекарства при спешна нужда по нощите-това по-добре и удобно ли ви звучи или много по-законно-да се лекуват нна принципа "една съседка каза" ???

# 109
  • Мнения: 231
Аз до колкото разбрах не ставаше въпрос в репортажа чак за толкова забити села с по пет къщи- в главата ми се върти нещо от сорта на Троян или Трявна newsm78...но където със сигурност има и нормални аптеки

# 110
  • Мнения: 1 685
 Tired Положението е почти същото-да не говорим за джипитата"обхващащи"десетина села и малки градчета,които едновременно лекуват и продават л-ва на хората там-та за какви цени става въпрос ooooh!не е истина просто  Shockedтака си 'работят" горките хора-повечето  възрастни без алтернатива и възможност за избор.Та като оставим настрана личните интереси и печалби на господина,смятам,че това което получават хората/ниски цени и доставка на място/ е несравнимо със споменатото по-горе.
И да речем,след предприетата кампания "антимарешки"успеят да го "спрат"и елиминират от фарм.бизнес-какво печелят хората от споменатите населени места Tired а и не само,защото дори и в големите градове веригата е известна с ниските си цени

# 111
  • Мнения: 231
Аз лично нямам нищо против "Марешки"- както казах от там си купувам понякога,защото ме устройват цените и въобще не ме интересува пари ли пере,какво прави, важно аз да си спестя моите... Wink
Но ми се струва опасно,некомпетентни продавачки да разчитат рецепти и я записали,я не....и ако утре объркат лекарството на някоя баба и тя видяла,невидяла си го пие спокойно.... Tired

Нека да ги има тези аптеки, нека да продават лекарства на ниски цени - това е чудесно за хората с ниски доходи,малки пенсии и не само.... но нека лекарствата да се продават в АПТЕКИ а не в КОЗМЕТИКИ Peace

# 112
  • Мнения: 5 178
Нещо явно не си разбрала, кокетка.. Обичайната практика е да се дава рецептата и тя да се изпълнява в аптека Марешки, срещу определена комисионна. Т.е лекарствата пак излизат от фармацевт, а магазинерката е просто куриер

# 113
  • Мнения: 3 157
Коте,това може би е практика в аптека,в която пазаруваш ти.
Моите наблюдения са същите като на кокетка-влизаш,дават ти лекарството(ако го имат,ако не-записват го.).Никой не ти иска рецепта,не го вълнува за какво е лекарстово,дали евентуално няма грешка в рецептата ти и т.н.

# 114
  • Мнения: 51
 В репортажа никой на никого не даде рецепта!И какви са тези куриери и комисионни:crazyeyes:Ами ако е казал друго име на лекарство, ами ако е объркал милиграмите...В случая фармацията е приравнена на ниво продажба на зеленчуци на Женския пазар!!!В Абсурдистан е така за съжаление... Tired

# 115
  • Мнения: 1 685
 Tired Ами да де-точно като среднощната размяна на лекарства между майките-риска е същия-за жалост абсурдистанските закони и система в абсурдистанската ни държава ни кара да прибягваме до абсурдистански методи,за да оцеляваме и живеем сносно-и ако има някой който ми предлага да облекчи понякакъв начин живота ми/напр. с ниски цени/ хич няма да му откажа  Naughty и хич не ме интересува за какво пране на пари става въпрос от негова страна,след като в съседни държави-Турция Гърция и Румъния лекарствата са 3 пъти по-евтини  Crossing Arms и какво тогава означава"аз не купувам от мафиоти-да им купувам летища"-значи да бъда лоялна към държавата и "закона" и да си плащам тройно лекарствата законно пълнейки гушите на някои с повече власт и влияние?!

# 116
  • Мнения: 1 324
И като сте заговорили за абсурди в държавата ни, оказа се, че едното от лекарствата на майка ми излиза по-скъпо ако го купиш чрез здравната каса, отколкото ако е на свободна продажба  Rolling Eyes.

# 117
 Искам и аз да ви споделя за Марешки..... Преди седмица лекарката на сина ми ( бебе на 4м.), ми изписа калций на ампули.....Започнах да го давам и когато започнах вторият пакет с ампули,малкият упорито отказа да ги приема...мръщеше се,кашляше и т.н,дори с мляко не ги искаше. Решихме да проверим срока на годност>..И установихме че вместо Калций, във втората опаковка бяха подобните ампули....но с лекарство за астма - противопоказно за новородени с доста гадни странични ефекти.....
Пуснах е-мейли на комисиата по надзора и лекарствените складове и чакам да видя какво ще предприемат....защото според управителката на аптеката нямам касов бон и нищо не мога да докажа. Е....аз да знам коя е продавачката която ми ги е продала.....на село казват....- с една тръбичка като си тръгва....и да се чуди откъде и идва.......
ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ ЕВТИНИТЕ АПТЕКИ....И ПОСЛЕ СЕ ЧУДЕТЕ КАКВО СТАВА С ДЕЦАТА ВИ !!!!!!!

# 118
  • Мнения: 1 685
 PeaceИ какво общо има принципно "евтинията"с компетентната и съвестната работа-това което може да ти се случи и в евтина и в скъпа и лъскава? Thinking


И като сте заговорили за абсурди в държавата ни, оказа се, че едното от лекарствата на майка ми излиза по-скъпо ако го купиш чрез здравната каса, отколкото ако е на свободна продажба  Rolling Eyes.

А това изобщо не е прецедент вече Close с почти всяко 3-то л-во е така.

# 119
  • Мнения: 305
PeaceИ какво общо има принципно "евтинията"с компетентната и съвестната работа-това което може да ти се случи и в евтина и в скъпа и лъскава? Thinking


Да, на баща ми така са му пробутвали 2-3 вида лекраства вместо неговото и майка ги връщала още на касата с израза "не е това, бъркате" и накрая аптекарката и казала "еми няма го вашето  #Crazy" И това НЕ се е случило в Марешки

Общи условия

Активация на акаунт