Как се прехвърля майчинство?

  • 47 712
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 352
в тази връзка да попитам - може ли да се прехвърли майчинство на прабаба на детото, която е пенсионер или само до бабата се стига
Отпускът за гледане на дете до 2 години може да се прехвърли на работещ по ТД баща, баба или дядо.
Може да се включите в Програмата в Подкрепа на майчинството, там вече детето може да се отглежда от безработно лице или пенсионер, като детегледачката може да е и прабабата на детето. За съжаление в момента няма средства за програмата. Повече инфо тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371157.0

# 16
  • Мнения: 1
и аз искам да попитам нещо,майчинство съм и ми изтекоха първите 415 дена и искам да си отворя фирма/ЕТ/мога ли едновременно да си продължа да си го получавам или трябва да го прехвърлям на мъжа ми,благодяр ви предварително

# 17
  • Мнения: 182
И аз имам един въпрос- искам да прехвърля майчинството на бабата-пенсионерка е по възраст. Разбрах,че програмата за детегледачки е спряна,че нямало пари по нея. Разбрах,че може да назначим бабата за 1 ден на работа и да и прехвърлим майчинството. Но не знам какъв е реда? Къде мога да прочета повече по въпроса?Детето навършва годинка на 02, юли 2009г.

# 18
  • Мнения: 60
Здравейте, мога ли да превърлям майчинството на свекър ми който е пенсионер, и съответно какво ще получава. Детето ми е на 1год 2мес. Предварително благодаря

# 19
  • София
  • Мнения: 1 352
И аз имам един въпрос- искам да прехвърля майчинството на бабата-пенсионерка е по възраст. Разбрах,че програмата за детегледачки е спряна,че нямало пари по нея. Разбрах,че може да назначим бабата за 1 ден на работа и да и прехвърлим майчинството. Но не знам какъв е реда? Къде мога да прочета повече по въпроса?Детето навършва годинка на 02, юли 2009г.
Ако бабата започне работа и отработи поне 1 ден, за да влезе в кръга на осигурените лица може да и прехвърлите отпускът за гледане на дете до 2 години. Тя трябва да се води на работа докато трае този отпуск.
По надолу в темата във 2 пост са изброени необходимите документи.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте, мога ли да превърлям майчинството на свекър ми който е пенсионер, и съответно какво ще получава. Детето ми е на 1год 2мес. Предварително благодаря
Можеш да прехвърлиш отпускът за гледане на дете до 2 години на работещ по трудов договор, като този работещ може да е и пенсионер. Ще получваш 240 лв. през 2009 г.
Другия вариант е Програмата "В подкрепа на майчинството" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=405238.0

# 21
  • Мнения: 11
Здравейте дами, моят въпрос е следният:
Към настоящият момент синът ми е на 9 месеца и 19 дни, с бащата на детето нямаме брак, но живеем на семейни начала, искам да Ви питам дали мога да прехвърля майчинството си на бащата,  който е на постоянен трудов договор, а аз да се върна на работа?
От отговорите дадени по-горе в темата виждам, че има такава възможност, но предвид това че с бащата нямаме брак дали и за нас  това ще е възможно, ако е така същите документи ли трябва да подадем и тогава майчинството за бащата, на база неговото трудово възнаграждение ли ще се изчислява?
Разчитам на вашата помощ, за което предварително Ви благодаря!

# 22
  • Мнения: 199
Привет, може да прехвърлиш майчинството на бащата. Документите са едни и същи. Това, че нямате брак, не е от значение.
Размерът на майчинството е 240лв за 2009г, не се изчислява на база трудово възнаграждение.

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Искам да питам задължително ли е майката да започне работа за да взима бащата майчинство и също ако майката взима майчинство от социала пак ли е възможно прехвърлянето или е нужно и тя да е била осигурявана ?

# 24
  • Мнения: 14
здравейте искам да попитам дали знаете, кой поема осигуровките на бабата нои или работодателя, защото работодателя на майка ми и е отказал да я пусне по майчинство защото трябвало да и поеме осигуровките

# 25
  • Мнения: 199
здравейте искам да попитам дали знаете, кой поема осигуровките на бабата нои или работодателя, защото работодателя на майка ми и е отказал да я пусне по майчинство защото трябвало да и поеме осигуровките

работодателя! 4,8% върху 260лв, това е 2009г, само здравна осигуровка!

# 26
  • Мнения: 14
благодаря за отговора Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 406
спира ли се пенсията, когато пенсионер се назначи на трудов договор, с тенденция после да му бъде прехвърлен отпуск за гледане на дете?

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
спира ли се пенсията, когато пенсионер се назначи на трудов договор, с тенденция после да му бъде прехвърлен отпуск за гледане на дете?

не

# 29
  • Мнения: 4 406
благодаря за информацията!
четох из нета за условия, когато пенсионер работи на трудов договор, че му сторнират пенсията. притесних се нашата баба, като й прехвърлих майчинството, да не й спрат пък пенсията...

Общи условия

Активация на акаунт