Случвало ли се е с някой?

  • 1 855
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 464
Прегледах архивите,но не открих нищо свързано с моя проблем.Накратко-бременна съм в началото на шести месец и вече за втори път ми се случва нещо,което много ме плаши.Коремът ми сякаш се "събира" по средата,става много,много твърд и заема някаква много странна и изкривена форма.Това всичкото е придружено с болки.Ставам да се поразтъпча,с надеждата да се оправи,но си остава в същото положение около 5-10 мин.Тук прочетох,че втвърдяването на корема се случва в края на бременността,а аз имам още време.Няма как да отида на лекар,понеже не съм в БГ,а тук трябва да си пред умиране,за да ти обърнат внимание.А моят час за консултация е чак след 10 дни.Ако има някоя мама с подобен проблем,моля да даде съвет за справяне с проблема!

# 1
  • Мнения: 8 999
Това са контракции. Аз имах такива през цялото време и при двете бременности. Поне по 10 пъти на ден. Като ми се стегнеше коремът, полягвах. Не се шашкай. Но на консултация отиди на всяка цена /ако може и по-скоро/ заради болките.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 558
Определено са контракции, но не мисля, че е добре да са болезнени. Подготвителните  контракции не са болезнени. Няма ли начин поне да се обадиш на акушерката, която ти води консултацията, за да си спокойна?

# 3
  • Мнения: 2 015
Това са контракции. Аз имах такива през цялото време и при двете бременности. Поне по 10 пъти на ден. Като ми се стегнеше коремът, полягвах. Не се шашкай. Но на консултация отиди на всяка цена /ако може и по-скоро/ заради болките.
Peace
Гледай да лежиш повече.

# 4
  • Мнения: 9 814
Подготвителни контракции, а пък и ефективни може да имаш още от началото на бременността.
Хубаво е, да се обърнеш към гинеколога си, за да ти предпише магнезий в подходящи за теб дози или друг препарат, за подтискане на контракциите.

# 5
  • Мнения: 764
Това са контракции, както вече са ти казали момичетата. Аз имах подобни още от 5-я м. Пиех магне Б6 - хубаво е все пак да се консултираш с лекар, макар и да не си в БГ, най-вече за твое успокоение.

# 6
  • Мнения: 8 999
Сега се сещам, че моят лекар ме беше посъветвал, ако много ме притесняват тези контракции и зачестят повече от обикновеното, да пия Папаверин или Ношпа. Тези препарати отпускат гладката мускулатура.

# 7
  • Мнения: 575
Като ти стане така лягай и се отпускай, недей да ставаш да се разхождаш.

# 8
  • Мнения: 1 464
Ето сега вече съм  #Crazy!Щом се е случвало и с вас,едва ли е някакъв кой знае какъв моя проблем,но адски се изплаших като прочетох думата "контракции".Не мога да се обадя на лекарката,тука системата им е...А ако искам да ме види лекар,трябва в спешното да ходя.Но там както вече казах,трябва да си пред умиране,за да може въобще някой да ти обърне внимание.Благодаря ви!

# 9
  • София
  • Мнения: 8 275
Може и контракции да са, но по скоро ми прилича на мърдане на бебето - заради кривата форма на корема.(сякаш нещо те бута)
За да няма контракции 2рата бременност профилактично приемах магнезий - говори с АГто си.
За контрякциите и болката дават и Но-шпа, но нямам идея как стои въпроса при теб.

# 10
  • Мнения: 2 521
E,сега пък недей да се шашкаш така WinkИ аз имах такова втвърдяване на корема и ми изписа лекарката Магнерот и Но шпа.Болка обаче не е имало.А силна или слаба е болката и отминава ли след като спре да се втвърдява корема.Да не би да е просто като стягане,защото на мен ми се е случвало нещо такова,което не мога да го нарека болка.

# 11
  • Мнения: 1 464
Определено мога да си го нарека болка Rolling Eyes Да,щом втвърдяването на корема спре,спира и болката.

Може и контракции да са, но по скоро ми прилича на мърдане на бебето - заради кривата форма на корема.(сякаш нещо те бута)


И аз така помислих,но след като си пипнах корема и установих нещо ново-а именно въпросното втвърдяване,реших че е нещо различно от мърдане.

# 12
  • Мнения: 4 718
 И на мен така мисе събира корема. Не го оприличавам на контракции понеже се случва сравнително често и то само вечер. Опипвала съм се и съм почти убедена че максимално втърденото и издутото си е просто дупе/в моя случай две едно до друго/.
 Питай лекаря си за да си по-спокойна.

# 13
  • Мнения: 1 473
Не се плаши, но това наистина може да са контракции. И аз бях така точно в 6 месец, а при единия от прегледите, докторката ми ме изпрати направо в болница, където лежах една седмица, а след като ме изписаха, ми забраниха да ходя повече от половин час на ден и изобщо всякакви натоварвания бяха противопоказни. Предписаха ми да вземам магнезий.  Аз самата бях много изненадана, тъй като не усещах кой знае каква болка, но се оказаха контракции. Докторите ми помогнаха да задържа бебето и съм много благодарна, че ми се обърна внимание на време. Моята препоръка е,  да идеш на гинеколог.

# 14
  • Мнения: 187
аз го имах този проблем и док ми каза само да лежа да ставам единствено до тоалетната и за да се храня. абсолютно вси4ко друго ми беше строго забранено

Общи условия

Активация на акаунт