преносване

  • 19 482
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте настоящи и бъдещи мами, Simple Smile
Предварително се извинявам,че повтарям от части други теми,но моля за съвет!Терминът ми беше на 10.04 ,но до сега нямам никакви индикации за бъдещо раждане.Лекарката ,която водеше консултациите ми до момента ми даде срок до 15.04 след което ми препоръчва да се предизвика раждане с което аз не съм много съгласна.Прекарвам една много лека бременност без проблеми и неразположения и не ми се струва редно при условие,че се чувствам добре да се прави насилствено каквото и да било.Прочетох доста по темата,как се отразява това на бебето и майката,но все пак имам нужда от мнение на по-опитни....Благодаря Ви предварително!!!!! Hug

# 1
  • Мнения: 288
Моят гинеколог казваше , че като цяло е по-добре да родиш по-рано , отколкото да преносиш. Освен това не забравяй , че докато е в корема ти , бебето продтлжава да расте и нормалното вагинално раждане става много по-трудно . Моето раждане го предизвикаха 8 дни преди термина , бебето се роди с тегло 3.400 . Докторът каза , че ако сме били изчакали до термина , бебето е щяло да наедрее с поне още 200 грама и тогава секциото ми е било в кърпа вързано . Аз и без това родих с голям зор и екипа за секцио беше при мен в залата по време на цялото раждане .

# 2
  • Мнения: 2 960
.Прекарвам една много лека бременност без проблеми и неразположения и не ми се струва редно при условие,че се чувствам добре да се прави насилствено каквото и да било.Прочетох доста по темата,как се отразява това на бебето и майката,но все пак имам нужда от мнение на по-опитни....Благодаря Ви предварително!!!!! Hug
това ,че ти си добре е хубаво.Ако при преглед се установи ,че и бебо е добре и няма страдание...се изчаква.Терминът ти може да не е напълно точно определен и затова да е забавянето.Ако се реши да се изчака повече от 5 дни е хубаво да следят индикациите на бебо всеки  ден.Стискам ти палци всичко да  е наред ,както досега и да си родиш едно прекрасно бебешоче Hug

# 3
  • Мнения: 9 814
Както преждевременното раждане, така и преносването е опасно за бебето.
По принцип се чака около седмица след термина и бременната се приема в болница, където лекарите преценяват според състоянието й и това на бебето дали да предизвикат раждането или да изчакат още малко.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Прекарах много лека бременност също като теб, предизвикаха раждането ми със с-ма и съм мн доволна.
Леко раждане Hug

# 5
  • Мнения: 148
Два пъти раждах и двата пъти преносвах.Много е гадно,но какво да се прави.И двата пъти ми предизвикваха раждането с хапчета,първият път на 6-я,а втория път на 10-я ден.Слава богу родих две здрави бебчета.За големината на бебето не съм съвсем сигурна,че зависи толкова от престоя му в майката,защото при мен това дето повече го преносих се роди 200 грама по-малко,а и двете са момичета.Леко раждане и едно хубаво бебе ти желая.

# 6
  • Мнения: 69
и аз знам за из4акване от 5-7дни. наистина не е мн. добре да се преноси - имам приятелка на която и объркаха термина(тр. по рано а те са и казали с около 10дни пове4е). водите и били тъмно кафяви , бебето се родило посиняло , незнам мн. подробности. слава богу 4е вси4ко мина добре.  лекарите ще преценя наи добре. успех и леко раждане.

# 7
  • Мнения: 284
Лекарката ,която водеше консултациите ми до момента ми даде срок до 15.04 след което ми препоръчва да се предизвика раждане с което аз не съм много съгласна.

Не разбирам с какво не си съгласна, щом ти го казва лекарка, която е запозната с цялата ти бременност - освен ако смяташ, че не ти е изчислен точно терминът.

# 8
  • Мнения: 1 512
Няма нужда да се притесвяваш излишно от преждевременно раждане.Лекарите преценяват дали да предизвикат раждането или да изчакат още малко.Аз също преносвах със 6 дни,но на 7 родих предизвикано.Леко раждане.

# 9
  • Мнения: 374
Родих дъщеря си 9 дни след термин. Раждането беше предизвикано със система. Чувствах се добре и нямах никакви индикации за раждане. Но лекарката каза, че доста време сме изчкали и е време да предизвика раждане. И добре, че го направи. Водите ми бяха зелени. Бебка се нагълта със зелени води и се наложи да пие АБ.
Моят съвет е да слушаш лекаря. Той най-добре може да прецени кога и какво се налага!

Успех и леко раждане! Hug

# 10
  • Мнения: 1 132
Преносих 8 дни, родих спонтанно и нормално. В Холандия до 42 седмица не предизвикват раждане.

# 11
  • Мнения: 489
Бткото го преносих 6 дни, на седмия трябваше да вляза в болница за предизвикване. Когато започнах да раждам се оказа, че има зелени води. След преносването ходех всеки ден на тонове. малката се роди 6 дни по рано...

# 12
  • Мнения: 261
Преносих малкия си син с 10 дни и ме включиха на система. Малко по-кофти ми беше от първото раждане, което бе 3 седмици преди термин и непредизвикано, но... не е болка за умиране.


Моят съвет е да слушаш лекаря. Той най-добре може да прецени кога и какво се налага!

Успех и леко раждане! Hug
Съгласна съм.
Обаче само 5 дни след термин  newsm78 newsm78 newsm78, аз знам, че чакат 10, но нали за това са лекари пък, може и нещо друго конкретно в твоя случай да има.

# 13
  • Мнения: 7
аз преносих сина си с 5 дена, но от първия ден след термина ме приеха в болницата /беше понеделник/, за да ме следят - тонове на бебето и т.н. оказа се, че нямам вече достатъчно около-плодни води и акушер-гинекологът, който ме следеше, ми каза, че ако до петък не родя нормално, ще ме плануват за секцио, защото бебето започва да се мъчи. а пък аз хич не исках и да чувам за секцио. в четвъртък ме сложиха на системи, но аз вече бях започнала да имам контракции, т.е раждането беше започнало и така следобед вече гушкаш бебчо... baby_neutral
иначе той се роди с налющена кожа и после сестрите като го видеха и казваха - а, ма той е преносен, но никакви други проблеми не сме имали, вече е почти на пет  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 447
По съвет на моя лекар,който е на мнение че +/- 2 седмици разлика в термина е напълно нормално,раждането ми беше предизвикано на 4ден след термина. Wink
Смятам,че трябва да послушаш лекарката си.

Общи условия

Активация на акаунт