Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 9
Здравейте момичета за първи път пиша в този форум,въпреки че съм чела много тук.Имам проблем и искам да ви питам,дали на някои му се случвало.Цикълът ми закъсня 10 дена и започнах да пия Линдинет 30 за нормализирането му,10 дена ги пих и вече 6 дена минаха и цикълът още ми го няма.Взех да се притеснявам,защото ужасно ми е лошо и гърдите ме болят.Възможно ли е да съм забременяла преди употребата на хапчетата?И евентуално те могат ли  да ми навредят на бременността?Правих тест на 9 ден от закъснението и се оказа отрицателен.Пишете ако някои е имал подобен проблем!!! Hug
Цитирай

София

Мнения: 2 493
Това лекар ли ти го изписа или си приложила самолечение,питам,защото обикновено изписват дуфастон или оргаметрил за предизвикване,а не противозачатъчни newsm78Направи кръвен тест за да си спокойна,но болките в гърдите и прилошаването могат да се дължат на хапчетата-линдинет 30 са от силните,по-високо дозирани и това са нормални старнични реакции!Но,дори и най-малката вероятност да си бременна трябва да се изключи,за да не си навредиш с приемането им!Успех Hug
Цитирай


Мнения: 44
Здравей,
Аз дълго време съм пила противозачатъчни и е по- вероятно болката и прилошаването да е от тях.
Това са едни от страничните ефекти.
Но важното е да ти ги е предписал лекар, а не да ги почваш на своя глава, защото противозачатъчни се започват от първия ден на цикъл, а не при липса на такъв. В противен случай със сигурност ще го подтиснат!
Цитирай


Мнения: 9
Здравейте,лекарката ми предписа така схемата преди 2 месец.Закъсняваше ми 7 дена и тя ми предписа линдинет 30 за 10 дена и цикълът ми дойде,след което ги почнах от първия ден на цикъла и ги пих 21 дена.Сега съм в Чужбина и историята се повтори,свързах се с лекарката по нета и препоръката беше пак същата ама сега проблем пак нямам цикъл и се притеснявам Sad Не знам на какво се дължи??? Sad
Цитирай

Варна

Мнения: 131
Не давам съвети, защото не съм лекар, но противозачатъчни съм пила много и то не заради контрацепцията. За първи път обаче чувам, че на някой са му ги изписали за 10 дни  Thinking и дори не съм много сигурна че е правилно. Пий си ги по схемата на 21дни и 7 пауза, а това, че пак ти закъснява, не е толкова ненормално, при положение, че имаш този проблем. Не е задължително хапчетата да подействат от първия месец, на мен линдинет-а ми подейства едва на третия.
Цитирай
Hei momi4eta na men kogato mi izpisaha Lindinet 30 be6e za6toto zabravq da mi idva i vse mi zakysnqva....obqsneno mi be6e ot 100 mesta 4e pyrvata opakovka se zapo4va ot denq v koito ti doide cikyla...po tazi pri4ina predi tova za da mi byde predizvikan cikala mi bqha izpisani drugi lekarstva...te bqha za 5 dni sled koeto mi doide i po4nah lindinet 30...mislq 4e taka e pravilno i mn me iznenadahte s tozi 10 dneven kurs na le4enie... iska mi se da razbera kakvo e stanalo Pi6ete pak..
A az simam vypros ako nqkoi pie Lindinet 30 znae li dali trqbva da im se pravi po4ivka ot sorta na mesec dva ili ne e neobhodimo iii ako re6a da si imam beb4e kolko po rano trqbva da gi spra:) ako nqkoi moje da pomogne Smile Blagodarq
Цитирай

Варна

Мнения: 131
Тези почивки от няколко месеца са спорен въпрос, а моето мнение е, че е останало от "старите" противозачатъчни, тъй като в момента много лекари твърдят, че почивката от 7 дни, през които не се пият е достатъчна.  След края на опаковката можеш да ги спреш и да си правиш бебче, няма проблеми.
Цитирай
Тези почивки от няколко месеца са спорен въпрос, а моето мнение е, че е останало от "старите" противозачатъчни, тъй като в момента много лекари твърдят, че почивката от 7 дни, през които не се пият е достатъчна.  След края на опаковката можеш да ги спреш и да си правиш бебче, няма проблеми.

Преди 6 дена приключих с първата опаковка Линдинет 30, в паузата от 7 дни ми дойде цикъла както се и предполагаше малко по-рано но това,което ме озадачи е че ми продължи около 2 дни и дори не беше обилно кървене Sad Това заради хапчето ли е или? Направих си дори тест за бременност,който е отрицателен! И искам да попитам още нещо!Последното хапче от първата опаковка изпих във вторник,това означава, че следващата опаковка трябва да започна също във вторник,нали-точно след 7 дни? Получи се таково объркване понеже моята гинеколожка отсъстваше,и другата лекарка която беше в кабинета ми каза че следващата опаковка се започвала на 8-мия ден след цикъла! На кое сега от двете неща да вярвам? На това,което пише в рецептата или на тази лекарка? Ще съм ви мн благодарна,ако някой ми отговори и на двата въпроса!
Цитирай

Варна

Мнения: 131
Доста късно отговарям, но сега виждам въпросите. Следващата опаковка се почва в същия ден, в твоя случей във вторники. При приемането на противозачатъчни е съвсем нормално цикъла да е по- къс и самото течение да е по- оскъдно, това не трябва да те притеснява.
Цитирай
 Здравейте и от мен! Бих искала да се обърна с въпросче към някоя от вас със сходен проблем- от 4 месеца пия Линдинет 30,като от около втория месец започнаха да ми се появяват адски сърбежни пъпчици по вътрешната страна на китките...В самата листовка за страничните ефекти е отбелязано че е нормално да се появят обриви,които (поне така чувам от доста хора около себе си) с течение на времето ,докато самият организъм свикне с тази ударна доза хормони,да стихнат ... Но при мен,уви ,поне за сега няма никакви изгледи да заздравеят,даже и по дланите ми вече избиват.А чичо доктор ми каза да го навестя чак края на февруари ,като до тогава в никакъв случай да не ги спирам Sad .Самите лекараства са ми изписани заради заболяване и поне по неговите думи,за по-бързото решаване на проблема трябва прием на по-силни лекарства,но...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.