ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 540
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 262
"Директорите не си измиват ръцете, а правилно Ви насочват към нас по въпроси за правилата и работата на системата.  Не очаквайте директорите да знаят подробности за системата.
Нещата са стабилни и продължаваме по плана. Няма причини да разпространявате несигурност."

Първо ще ви напиша, че съм едни от кротките хора във форума и не ми се е случвало да се зъбя на някого, или да всявам несигурност, паника и т.н., това са нещата от които и пазя други потребители тук, но на този ви ред ще отговоря следното. Каква несигурност разпостранявам? Направих си труда да попитам директор на ДГ на място, как кандидатства детето ми с ТЕЛК, и дали това, че неговото братче има също ТЕЛК, може да се отбележи в точката : Деца, на които поне един член на семейството е с трайно намалена работоспособност 71 % до 100 % - 3 т. Защото тази ви точка мога да ви кажа, въобще не е точна, и не казва ясно, дали този член е само възрастен човек!!! Децата също са членове на семействата ни! Директора не можа да отговори и ме препрати към вас, защо директор на градина не е запознат с изискванията и как се попълват тези форми, нали хората не ползващи интернет, ще се обърнат към тях??? Това имах предвид с изречението си! Какво вие се опитвате да придадете на думите ми е страшно неприятно за мен! Освен това, от толкова много кандидатстващи, точно на мен ми се случват вече 2 проблема със профила на сина ми. Единичен случай ли съм за вас? Виждам и други питащи, защо не могат да ви пишат в обратната форма! Няма да коментирам факта, че моето име липсваше и той беше записан и като майка, и като дете! Това оправихте! Сега виждам, че в списъците той присъства с 3 точки, не съм променяла първото си желание като кандидатура, но там той е набрал великите 3 точки, макар че и без упоменаването на ТЕЛК- а му досега да имаше 8???? Е, спрете да ме обвинявате, че всявам каквото и да е, и колкото и да сме много, бъдете по-внимателни, защото на мен ми омръзна да бъда единичен случай, както сте се изразил г-н Явор Джонев! И искам да знам кога ще бъде с истинските си набрани точки!

# 46
  • Мнения: 4 465
Мама Иги, критерият за член на семейството с намалена трудоспособност се отнася и за дете, братче или сестриче на кандидатстващото дете. В това съм сигурна, защото два дена преди внасянето на Правилата в СОС, този критерий беше само за родители и изрично поискахме преформулировка, за да включва и вашия или подобни случаи.

Друг е въпросът че ако кандидатстващото дете е със становище от комисия че може да се интегрира в масова ДГ - то може да кандидатства директно в ДГ без точкуване и директорът е длъжен да го приеме. Ако имаш проблем с приема когато му дойде времето ми пусни ЛС.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 262
Ели, директорката на 67 градина смята, че не е така, обясни ни, че децата не могат да бъдат свързани с думата трудоспособност, и ДА, те не ходят на работа! В ТЕЛК-овете на моите синове пише еди колко си процента "намалена социална адаптация". Но все пак не е категорична, препрати ни да питаме КГ и за всякакви други въпроси, което за мен е тревожно! Мисля, че всички директорки трябва да минат един образователен курс по темата, иначе какво правят на тези места?

# 48
  • СОФИЯ
  • Мнения: 40
цитирам: "Защо в списъка за градината, посочена на първо място сме показани с 3 т., при положение, че имаме 8?
Нашият отговор:Актуализацията на точките се прави всеки ден и показва информацията от предишния ден.
Още миналата седмица си актуализирах профила, в него точките са коректно представени, 8 за първо желание и 7 за второ. Но в списъците на градините са съответно 3 и 2.  " Не открих отговор на този въпрос!!!! Close newsm78

 

# 49
  • София
  • Мнения: 1 626
И аз да се включа в следенето  Joy

# 50
  • Мнения: 2 280
Ели, директорката на 67 градина смята, че не е така, обясни ни, че децата не могат да бъдат свързани с думата трудоспособност, и ДА, те не ходят на работа! В ТЕЛК-овете на моите синове пише еди колко си процента "намалена социална адаптация". Но все пак не е категорична, препрати ни да питаме КГ и за всякакви други въпроси, което за мен е тревожно! Мисля, че всички директорки трябва да минат един образователен курс по темата, иначе какво правят на тези места?

Абсолютно подкрепям!
Един незапознат с регламента родител и..още по-лошото - незаинтересован от регламента ДИРЕКТОР на ДГ, няма да е полезен на родителите, които се обърнат към него за помощ при кандидатстването.
То..ние тук, дето сме по цял ден и сме уж в течение на нещата се затрудняваме (поне някой от нас), пък каквоостава, ако не си и заинтересован и ти е все едно дали ще е прието детето което записваш в системата или не...(ние тук следим, какво се появява в профила, какви грешки се появяват, дали са отстранени, и дали правилно са отразени критериите, които сме заявили..а директорката, ако трябва за 20 деца?)
Питам се също..ако директорка заяви е-мейл и не получи обратен мейл за потвърждение на една от 20 подадени заявки, дали изобщо ще забележи ? newsm78 newsm78 newsm78
При положение, че има и куп други неща..дали..и кой би следил? И кой ще е виновен?
 ooooh! ooooh! ooooh!

Директорките или някой компютърно грамотен във всяка ДГ, би трябвало да са в час с регламента и да могат да отговарят на всички въпроси по кандидатстването..Предвижда ли се подобно ограмотяване, или се разчита на добра воля?


Не съм сигурна, но...не би ли трябвало за всеки от членовете на семейството с инвалидност да се дават тия 3т  newsm78

послепис:
Добре,че съм компютърно грамотна..
Момичета, може и да се жалваме тук по цял ден, но истината е,че този форум и специално тази тема помага на всички ни. И въпреки изхабените нерви (някой от тях излишни, но все пак изхабени)ние тук имаме по-голям шанс да приемат децата ни при равен брой точки, понеже следим, интересуваме се и..сме информирани и се информираме своевременно..
Масово нещата не стоят така..
Успех на всички  Hug

# 51
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
в крак с темата!

# 52
  • София
  • Мнения: 316



Профилите се обновяват веднага, разбира се. Става дума за списъците.

Както казахме многократно - списъците в момента НЕ СА индикация за шансовете Ви за прием. В началото на май ще въведем реална индикация.
 
Не разбираме какво точно и пречи на прозрачността, това че списъците се обновяват веднъж дневно?
Вие знаете ли за някоя друга по-прозрачна обществена услуга?

До към 15 май, вероятно няма голямо значение колко пъти дневно ще се обновяват списъците, НО..
Преди да заключите системата на 21 май в 18ч...АКО последното обновяване е било на 20 май в 24Ч (21 май в 00ч), то...ВСИЧКИ промени от 21 май ще са ...невидими за нас простосмъртните..
Това би означавало, че ако на 20 май съм имала шанс детето ми да е прието, но на 21 май някой е добавил дете в моя списък с повече точки от моите, то...детето ми няма да е прието, а аз ще си живея с илюзията, че ще бъде..
Така може да пропусна да го преместя на друга опашка в която ще има шанс..(пък..може и там да няма..знам ли..)
С две думи..МОЛЯ, ако е възможно, да поработите въху идеята след 15 май промените да се обновяват при настъпването им..т.е...ежеминутно...(и без това се очаква пореден срив на 21 май..след обяд..то поне до тогава да сме се ориентирали за какво иде реч..ако е възможно..)
 Peace

мерси Щурчо, че си обяснила по-добре това което всъщност питах   bouquet
явно не съм задала въпроса си достатъчно добре и (надявам се) за това не са ми отговорили конкретно, въпреки че нещо всичко взе да ме съмнява  Thinking

# 53
  • Мнения: 3 886
Поредните заблуди  дано поне протеста  помогне

# 54
  • София
  • Мнения: 225
Да попитам защо списъците не са реална индикация за шанса за прием. Не следва ли, че щом списъците се актуализират всеки ден да индикират все по-реално ситуацията. Ясно, че всеки кандидатства на няколко места, но все пак доколко можем да разчитаме на тези списъци за актуалност.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 271
Добро утро,

КЪМ ИСОДГ:

Добро утро
Въпрос към ИСОДГ:
В градината , която ни е   първа кандидатура имаме 8 т (пише го в профила на детето)а в списъка, който сте публикували за съответната градина сме с . - защо?
Може ли отговор

Не би трябвало да е така. Изпратете е-адрес на лична поща да проверим.

Действително е така. Сега ще проверим защо се е получило. Не се безпокойте, ще оправим проблема бързо.

Здравейте,

За съжаление пролемът ми все още съществува - точките ми не са корегирани в списъка на чакащите деца.

Баткото посещава ...ОДЗ и няма да тръгне на училище през септември - нямам доп. точки.

За ... ОДЗ - по критерия, за  работещи родители в района на ОДЗ-то ( и двамата със съпруга ми работим ... което е на 5 мин от ...ОДЗ) - и тук не съм получила допълнителни точки.

КОГА ще ми бъдат разрешени проблемите, нили всеки ден се актуализира информацията в списъците?

# 56
  • Мнения: 1 255
Подточките по допълнителните критерии се изчисляват

В секция „Критерии / Точки” на детските профили са изчислени подточките по допълнителните критерии.

Молим, родители заявили детска ясла по К5 да проверят дали заявката им е означена правилно. Ако не, просто изберете детската ясла от менюто. Това ще доведе и до изчисляване на ДК7. Подточките, показани в тази секция са максималния брой, който може да получите. За всяка градина е различно.

Подточки по ДК1 „брат/сестра в същата градина” ще се изчисляват автоматично през май, когато ще бъде внедрен регистъра на всички деца в детските градини.

В секция „Кандидатури” се вижда разпределението на подточките за всяка кандидатура, съответстващо на избора на педагогическите съвети за допълнителни критерии.

Списъците на чакащите не съдържат подточки, защото това би било заблуждаващо на този етап. Подточки в списъците ще въведем, когато разделим опашките по квоти и внедрим индикацията за шансовете за прием в началото на май.


Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 09:16 от kg.sofia.bg

# 57
  • Мнения: 1 255
Добро утро,

КЪМ ИСОДГ:

Добро утро
Въпрос към ИСОДГ:
В градината , която ни е   първа кандидатура имаме 8 т (пише го в профила на детето)а в списъка, който сте публикували за съответната градина сме с . - защо?
Може ли отговор

Не би трябвало да е така. Изпратете е-адрес на лична поща да проверим.

Действително е така. Сега ще проверим защо се е получило. Не се безпокойте, ще оправим проблема бързо.

Здравейте,

За съжаление пролемът ми все още съществува - точките ми не са корегирани в списъка на чакащите деца.

Баткото посещава ...ОДЗ и няма да тръгне на училище през септември - нямам доп. точки.

За ... ОДЗ - по критерия, за  работещи родители в района на ОДЗ-то ( и двамата със съпруга ми работим ... което е на 5 мин от ...ОДЗ) - и тук не съм получила допълнителни точки.

КОГА ще ми бъдат разрешени проблемите, нили всеки ден се актуализира информацията в списъците?



В момента проверяваме защо се е получило така. Това е единичен проблем.

# 58
  • Нови искър
  • Мнения: 253
Jujka,
С всички е така, вчера ми обясняваха да чакам, и аз чакам но промяна  няма.
По техни думи това е малък проблем и не е масов, да не преиграваме, резултат няма  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 223
Имам една идейка към ИСОДГ,ако им разрешат да я сътворят.
За да няма питания от рода ама защо има 9т.10т. или 9+т.,10+т., да се направи следната таблица към всяко детско заведение:
Пример:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Име - Общи критерии - Соц.критерии -   Д.К.      - желания за   -   Общо точки
                                        /квота 40%/                     дет.градина
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Иван-         5т.              -          3 т.         -  0.0 т.    -      3 т.           -          11 т.

Така поне ще има прозрачност и няма да има излишни въпроси.
Прехвърлям си идейката от миналата тема.

Общи условия

Активация на акаунт