Хранене на майката преди да забременее?

  • 12 792
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
Мислите ли, че начина на хранене на майката месеците преди да забременее се отразяват след това на бебето по някакъв начин?

# 1
  • Мнения: 135
Аз лично смятам, че храненето се отразява на всичко свързано с човешкия организъм в една или друга степен. Няма как да няма някакво влияние и върху зараждащ се нов живот, който расте в същия този организъм. Колко е голямо то е много спорен научен въпрос. Веществата, които се съдържат в тялото на човека нито изчезват за ден два, нито пък се набавят за толкова, тъй че аз смятам, че няколкото месеца непосредствено преди бременност са също важни.
Аз за себе си гледам да се храня колкото ми е възможно по-здравословно и пълноценно, особено сега когато сме готови за бебе. Признавам, че има много какво да се желае, но поне ми е в ума, а това е началото към постигането на някакъв резултат.

 Hug Hug Hug

# 2
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Всичко се отразява: и хранене, и пиене, и спорт.

Така че момичета, отглеждайте си в месеците на очакване здравословни люпилни отделения!  Peace

# 3
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Така че момичета, отглеждайте си в месеците на очакване здравословни люпилни отделения!  Peace
hahaha Joy Joy Joy

# 4
  • Мнения: 568
Важно е и още как...  Naughty

Преди време бях чела статия в нета точно по този въпрос и в нея даже бяха дали пример с някакви статистики от времето на Втората Световна Война в Европа - именно заради недостатъчното и непълноценно хранене в периода преди забременяването, спонтанните аборти в този период били в пъти над нормалното... Ще я потърся тая статия да ви я постна тук..., само да се сетя на какъв език я бях чела  newsm78

Така че... внимателно с диетите и вредните навици!  Peace

Mileto,  Hug Joy

# 5
  • Мнения: 106
Здравословното хранене е важно по принцип за всичко и по всяко време,без значение дали си мъж или жена....!!! Simple SmileСпоред мен ако жената се храни здравословно преди да забременее-повечко плодове,зеленчуци и пълнозърнести храни,зелен чай,.....и продължи с този начин на хранене 9-те месеца ,е по-малка вероятността да качи прекалено много килца .

# 6
  • Мнения: 284
Здравословното хранене е важно по принцип за всичко и по всяко време,без значение дали си мъж или жена....!!! Simple SmileСпоред мен ако жената се храни здравословно преди да забременее-повечко плодове,зеленчуци и пълнозърнести храни,зелен чай,.....и продължи с този начин на хранене 9-те месеца ,е по-малка вероятността да качи прекалено много килца .

Това е точно така, но не се фиксирайте в идеята "ще ям това, защото е здравословно, а онова, може да ми е вкусно, но няма да го ям". Всичко е в мярката.

# 7
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
А за цигарите какво ще кажете,според вас колко време преди да забременее една жена трябва да ги откаже,и вярно ли е че пушенето вреди на зачеването.

# 8
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Да, вреди пушенето.

А за отказването: от теб си зависи. Когато успееш да ги откажеш, все ще е добре.

# 9
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Преди да започнем с опитите си пуснах пълни кръвни изследвания, всички стойности ми бяха в норма, но аз наистина се стремя и наслаждавам от здравословна храна. По принцип, не съм почитател на синтетичните витамини и минерали, взимам само фолиева киселина, но си мисля, че ни би било хубаво, ако установиш някакви липси в организма и това би наложило промяна в хранителния режим  Peace От значение е храната, защото набавяне на различните вещества отнема месеци (т.е. не е от днес започваш да ядеш повече спанак и утре вече имаш по-добри резултати на червени кръвни телца), а, ако забременяваш сега, трябва да си в отлично здраве (и заради теб самата, и заради бебето)  Hug

# 10
  • Мнения: 568
А за цигарите какво ще кажете,според вас колко време преди да забременее една жена трябва да ги откаже,и вярно ли е че пушенето вреди на зачеването.

Поне 6 месеца преди зачеване...
Според статистиките след началото на опитите пушачките забременяват средно със 6 месеца по-късно от непушачките...

# 11
  • софия
  • Мнения: 2 140
Според мене е от голямо значение здравословното хранене.
При нас с мъжа ми опитите за бебе се увенчаха с успех
именно,когато и двамата започнахме да се храним правилно. Peace

# 12
  • Мнения: 270
добре, според вас кои храни трябва да избягваме преди да забременеем...за да поддържаме здравословен живот и какво трябва да вкючва менюто ни в този сезон, когато няма особено мн зеленчуци и плодове  newsm78

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Според мене е от голямо значение здравословното хранене.
При нас с мъжа ми опитите за бебе се увенчаха с успех
именно,когато и двамата започнахме да се храним правилно. Peace
А при нас се увенчаха с успех точно, когато бях мноооооооого далече от здравословен начин на хранене и изобщо на живот Crazy
Сега сериозно - смятам, че залитането в крайности не е особено удачно. Ако човек по принцип не прекалява с вредните храни и навици, не виждам причина да променя драстично начина си на живот. Разликата между лекарството и отровата е в дозата. Т.е. може всичко, ама с мярка Wink

# 14
  • Мнения: 106
А при нас се увенчаха с успех точно, когато бях мноооооооого далече от здравословен начин на хранене и изобщо на живот Crazy

И при нас така.... LaughingСпоред мен здарвословното хранене е важно,но не е определящо за зачеването,всичко при всеки е различно,аз познавам манячки на тема зравословно хранене и спортуване,при които не се получи бързо забременяване...така,че угаждайте си с мярка...дори и в"здравословната храна" не знаем колко нитрати има и колко е истинско всичко останало,ами въздуха не е ли мръсен,ама с противогази ли да правим секс?

Общи условия

Активация на акаунт