хубава книга за бебета

  • 25 429
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 41
Някой може ли да ми препоръча книга за отглеждане на бебета,от която е доволен?Аз си търся такава с особеностите на бебетата по месеци,но все не мога да намеря  Sad

# 1
  • Мнения: 210
Това са първите ми две книги много ми помогнаха:
1.http://www.book.store.bg/c/p-p/m-1/id-22225/bebe-nachin-na-upotr … oli-manolova.html

2.http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=20039

Втората е седмица след седмица и са обяснени доста неща
Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 4 555
"Какво те очаква през първата година на детето"

# 3
  • София
  • Мнения: 160
" Грижи за бебето и детето " - на д-р Спок

# 4
  • Мнения: 64
"Какво те очаква през първата година на детето"

Аз също я ползвам и съм доволна. Peace

# 5
  • Мнения: 351
А някоя за по големички деца...след две годинки например?

# 6
  • Мнения: 11 003
Аз съм доволна от "Какво те чака през първата година на детето" и книгата на д-р Спок.

А някоя за по големички деца...след две годинки например?

"Какво те чака през втората и третата година на детето" Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 187
А аз от тази http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=32016&am … 365276889457f1d75 Авторката има и за по-малки деца, но не съм ги чела.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 15:53 от Аурора

# 8
  • Мнения: 275
Повечето от споменатите книги съм ги преглеждала, някои и по-задълбочено.
Ще ми се обаче български опит да черпя - Хамериканските са хубави и до голяма степен
полезни, но друго си е родна майка да те посъветва.

# 9
  • Мнения: 4 555
По повод българските, мога да кажа две неща.
"Близо до бебето " е книгата, която непремено трябва да се прочете, но още преди раждането. Съдържа всичко най-важно, което трябва да се знае предварително.
"Голямата книга на мама и татко" е книгата, която в никакъв случай не трябва да се купува и чете. Пълна е със съвети, които са опасни за здравето на децата, а тези, които касаят възпитанието, са си направо подсъдни.

# 10
# 11
  • Мнения: 185
А аз да се отбележа по повод "хамериканските" - внимавайте с д-р Спок. Там има неща, които са обяснени много добре и лесно достъпно. От друга страна има съвети, които отдавна са отхвърлени от по-късни теории  и школи за отглеждане и възпитание на децата. Давам кратък пример - обясненията за това кога и как се затваря фонтанелата, кога и как растат зъбките, как се държи детето в този период (със зъбите де) много ми харесаха. Но визията му за храненето на децата е доста спорна, да не говорим за поставянето на гърне, "когато детето е готово"... и куп такива неща.  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 23 080
Тъкмо се чудех каква книга да избера за възпитанието на детето.
А не мислите ли, че този д-р Спок е малко "остарял"  newsm78 Мен това ме възпира да си купя негова книга.
П.П. Червейче ме е изпреварила  Peace Точно това имах предвид, благодаря!

# 13
  • Мнения: 101
По повод българските, мога да кажа две неща.
"Близо до бебето " е книгата, която непремено трябва да се прочете, но още преди раждането. Съдържа всичко най-важно, което трябва да се знае предварително.
И аз препоръчвам тази книга, страхотна е. Дадох я и на майка ми  да я прочете (понеже имахме разминавания по някой виждания, като например даването на вода  Grinning ), и на нея много и допадна. Но все пак да отбележа в нея не пише развитието на бебето по месеци, тя е по-скоро обща.

# 14
  • Мнения: 1 354
Аз имам " Грижи за бебето и детето " - на д-р Спок.

# 15
  • Мнения: 156
харесвам грижи за бебето и детето на спок. само че нови издания. иначе и аз съм гледана по тази книга.

# 16
  • Мнения: 4 555
Но все пак да отбележа в нея не пише развитието на бебето по месеци, тя е по-скоро обща.
Да, затова не я споменах в първото си мнение, а чак когато някой попита за българска книга.

За Спок мисля, че е повече от полза. Вярно, че обяснява за схемата на захранване с портокалов сок на 40 дни, но всъщност ако четеш книгата не като роботизиран индивид, изпълняващ команди, а разсъждавайки, е по-малко вероятно да направиш грешка. Освен за ранното захранване, той пише, че преди на докторите да им дойде на ум да правят експерименти с бебетата и да им дават твърда храна все по-рано, за да видят какво ще им стане, на никой не му е минавало през ум да дава на бебе под годинка твърда храна. И прави извода, че вярно, бебетата не умират като им се дава твърда храна рано, но това не значи, че се нуждаят от нея.
Освен това по повод захранването обяснява надълго и нашироко за педагогическото захранване.
Имаше моменти, на които си мислех, че съм объркала книгата, защото знам как яростно се отрича Спок тук и как е станал нарицателно за погрешни и остарели възгледи, а той всъщност твърди същите неща, които и критиците му.

да не говорим за поставянето на гърне, "когато детето е готово"... и куп такива неща.  Rolling Eyes
Къде е проблемът с този съвет?

# 17
  • Мнения: 493
" Грижи за бебето и детето " - на д-р Спок.

# 18
  • Мнения: 377
Нашата е " Моето бебе от 1 ден до 3 години "-Ан Бакюс
Но мисля че всички книги за бебета са добри и полезни .smile3521

# 19
  • Мнения: 789
"Грижи за бебето и детето" на д-р Спок.

# 20
  • Мнения: 542
"Грижи за бебето и детето" на д-р Спок.
и аэ съм много доволна от нея!

# 21
  • Мнения: 262
Нашата е " Моето бебе от 1 ден до 3 години "-Ан Бакюс
Но мисля че всички книги за бебета са добри и полезни .smile3521
  Аз я четох и много ми помогна, мисля инфото в нея е достатъчна, дори за млада мама не виждала мъничко бебе през живота си, каквато бях и аз. Не само не бях виждала бебе отблизо ами и нямаше кого да питам, с кого да се консултирам (като майка например), в главата ми се въртяха хиляди въпроси без отговор

# 22
  • Мнения: 108
Доволна съм от "Грижи за бебето и детето" на д-р Спок, но в интерес на истината я четох твърде избирателно.

# 23
# 24
  • Мнения: 363
Peace
Купила съм доста книги за отглеждане и възпитание на бебета и деца, но тази най-много ми помогна. Има инфо за всичко и по месеци е дадено и обяснено точно това което ти трябва. Четох си я на части, а после си взех и за 2-3 годишните. Но общо взето няма лоша книга-четеш и сама си взимаш решение дали е правилно за твоето бебе. Колкото повече си информиран, толкова повече въпроси изникват и вероятността за грешки е голяма. Довери се на майчинския инстинкт и на педиатъра ти Peace

# 25
  • Мнения: 27 524
Книгите на Ан Бакюс имам и много харесвам - написани са достъпно, хубаво и съветите са чудесни  Simple Smile

   

# 26
  • Мнения: 530
Аз също ползвам книгите на Ан Бакюс. newsm10

# 27
  • Мнения: 93
Благодаря Ви!В търсене на точнаъа книга съм и имах нужда от тези съвети Simple Smile

# 28
  • Мнения: X
Книгите на Ан Бакюс имам и много харесвам - написани са достъпно, хубаво и съветите са чудесни  Simple Smile

   

Така е.Аз имам само първата и си я чета с удоволствие. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 906
А няма ли откъде да си ги свалим  Rolling Eyes

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз да си призная ползвам форума, мами приятелки с малка разлика в месеците на дечицата и педиатъра.Накупила съм си няколко книги , но така и не съм ги отворила още.

# 31
  • Мнения: 651
"Грижи за бебето и детето" на д-р Спок.
и аэ съм много доволна от нея!
newsm10 супер е!

# 32
  • Мнения: 284
Когато родих сина ми (преди доста години) нямаше толкова литература като сега, а аз имах само книгата на д-р Спок. Съвсем в началото се изсмях, като прочетох, че "майката има инстинкт как да гледа детето си и какво да прави", защото не усещах никакъв инстинкт, а паника, че нищо не знам. Когато стигнах до портокаловия сок, а преди това се бях възмутила от други подобни идеи - затворих книгата завинаги и си казах "Точно така е! Имам инстинкт и трябва да го следвам!". Съветът ми е четете книгите за гледане на бебета с инстинкта си - дори и да си мислите като мен в първите дни, че още не се е появил!

# 33
  • Мнения: 24
и аз съм за тази: "Какво те очаква през първата година на детето"

# 34
  • Мнения: 22
Мами,
аз бих препоръчала курсове или по-точно уъркшопи за живота с бебчо след раждането (няма да казвам нищо тук , ако някой има интерес да пише на лични). Невероятно е, да видиш света на тези малки бебоци. Научих доста неща, които сега ме правят по-сппокойна майка, защото всичко е пречупено през живота в действителност. Удивена съм. Преди имах много въпроси, които ме измъчваха относно, това дали ще бъда добра майка, как ще разбирам какво му е, как да му дам нужното спокойствие, ако плаче, дали ще се справя, дали ...

Терзания! Мъжа ми ме изслушваше и ... нищо адекватно  Laughing
След този тренинг се почувствах по-знаеща. Да не комнтирам колко много книги изчетох, но там беше различно  Grinning

# 35
  • Мнения: 27 524
А няма ли откъде да си ги свалим  Rolling Eyes

Мисля, че не. Но не са скъпи книгите  Peace

# 36
  • Мнения: 804
"Грижа за бебето и детето" на Д-р Спок   и   "Детето от 1ден до 3години".

Общи условия

Активация на акаунт