Как се избира колело?

  • 8 081
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4 458
Кажете как да избера колело за детето.
Колко трябва да е голямо колелото и има ли нещо което трябва да знам преди да купя?
Знам, че се гледа до къде стигат краката на педалите ама незнам каква да е пропорцията  Mr. Green
Изобщо, форма или височина на седалката..... всичко което се сещате и може да ми помогне

Колелото ще е с помощни колела.

# 1
  • Мнения: 1 006
Мисля, че този който е направил детските колела с педали на предната гума не е имал деца или не е виждал как се мъчат чуждите, докато се опитват да го задвижат.Първото колело на сина ми беше такъв модел-беше му подарък.Купихме друго, защото се бореше и се дразнеше.А такъв модел като старото колело успя да задвижи, чак когато колената му опираха в кормилото...Не мисля, че детето ми е сбъркано.Може би модела на колелото беше...Мисля, че трябва да е с верига и да не е с пластмасови гуми, да се регулират седалката и кормилото.За друго в момента не се сещам.

Последна редакция: пн, 15 авг 2005, 21:00 от Sakri

# 2
  • Мнения: 1 032
Ами гледай да не е от тези с пластмасовите спици, а да са метални. Другото което е по възможност да е българско- те дори имат една година гаранция. Макар че за синът ми (на 4г и 6м е) миналата година, когато се научи без помощни да кара му взехме българско малко по-голямо от старото и не се усетих че задния калник му е много късичък за разлика от старото и когато минава бързо през локви (а това на него просто му е мания Close) всичката вода и кал се качва по дрехите на гърба му. Така че бих ти препоръчала най- вече да огледаш калниците на колелетата.
Успех в избора и дано случите на здраво колело.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 39 761
На Дияна колелото е такова
     


Купих го за РДто й. Българско, мисля че беше 75лв. Голямо е. До този момент не беше карала и в началото й беше трудничко, но с малко помощ от страна на тати започна да върти педали. Скоро може би няма да махам спомагателните гуми.

# 4
  • Мнения: 4 458
Май трябва да уточня - не съм в България!

Мен по-скоро не ме интересува марката, а големината и пропорциите на колелото спрямо големината на детето
Интересува ме детето като седне на колелото до къде трябва да стигат краката, къде да е кормилото, колко да е широка или висока седалката.... ей такива неща

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Трябва като седне на седалката да може спокойно да достига педалите,на задната гума да има калник за да не се пръска в мокро време,метални спици,седалката се регулира при всички колелета,кормилото да не е от тези извити като рога напред,а да е стандартната форма към детето извито,ами сякъш не се сещам за друго.Успех при избора!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Здравей, преди няколко дни купихме ново колело за РД на Марти. Това му е второто колело на 2 гуми, първото купихме когато беше на 3 години и разбира се беше с помощни колела. Това, което знам е, че всички модели на колелата имат посочена за каква възрастова граница са. Първото ни беше от 3 до 5 години. С регулиращи се кормило и седалка, метални спици и т.н. Сега новото е малко по-усложнено, с по-укрепена рамка, 6 скорости, седалсата на най-ниското положение е точно колкото като седне да му опират краката на земята. Малко му е трудно още да го кара, защото е по-дълго и по-тежко от старото, но в общи линии му е добре като размер, а и така като го гледам ще може да го кара поне още 3-4 години.Лошото е, че е по-сокоро като планинските бегачи и няма калници, но това не ме притеснява особено, защото едва ли ще му се наложи да кара в дъждовно време, все пак е само за удоволствие.

# 7
  • Мнения: 1 032
На Дияна колелото е такова...
На тази снимка точно се вижда какъв не трябва да бъде задния калник на колелото.
За жалост и нашето е такова. #Cussing out

# 8
  • Мнения: 1 250
Най-добре си е детето да пробва колелото (ако има възможност). Тогава ще си проличи разстояние до педалите, дали колената не удрят в кормилото при завой, дали помощните колела са добре, дали е леко за въртене или няма да може да натисне педалите и да тръгне.

Аз не бях се сетила, но таткото така направи и не сбърка.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 761
То ужким заедно с Дияна избирах колелото ... поне продавача ми предложи да се спра на бг, а не на китайско. Вярно, че бг-то струваше почти колкото мойто колело Simple Smile
Но колелото си е тежко ... в началото Дияна рядко проявяваше желание да го кара. Иначе други проблеми май няма.
Като размер е добре, само дет си е въз тежичко.
За задния калник изобщо не ми дойде на акъла ... за сега гледам да не кара през локвите Simple Smile
За мен е важно детето да може да се качи само на колелото. Ако Дияна застане права до колелото ... седалката г/д е на височината на д-то й.
Може би има значение и формата на рамката. Ако е права (т.нар. мъжка рамка) и колелото е по-високо детето няма да може да се качва, ще му е по-трудно.

Дали да се пробвам да посъбера мненията и да направим някакво обобщение.

- метални спици;
- бг (но този вариант може би в твоя случай отпада), освен ако някой не ти направи подарък; Simple Smile
- дълъг заден калник; (иначе мама много ще пере) Simple Smile
- като седне на седалката да може спокойно да достига педалите;
- седалката се регулира;
- кормилото да не е от тези извити като рога напред,а да е стандартната форма;
- дали колената не удрят в кормилото при завой;
- дали помощните колела са добре; (но те също могат да се регулират);
- дали е леко за въртене или няма да може да натисне педалите и да тръгне;
- при най-ниско положение на седалката, детето да може да стъпва на земята;
- удобна седалка;
- материал на рамката; (от който зависи тежестта на колелото);
- форма на рамката ...

и т.н.

Успех kiara Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 250
Този проблем с калниците се рашава лесно, като си купите нови по-дълги от някой магазин за колела.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Обикновено като отидеш в магазина и кажеш на каква възраст е детето и ръст ти предлагат модели. Най-хубаво да го купите с детето, та да може да се качи и да го пробва, пък и ти ще прецениш.
АнМари много добре е обобщила. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 244
Преди да тръгнеш да купуваш можеш да поровиш кои фирми произвеждат по вашия край детски колела и как стоят нещата с разни тестове за сигурност и издържливост.
Освен това твоите са достатъчно големи да им вземеш колелета 16 цола
Аз сега ще сменям на каката нейното че тя имаше едно 12 цола и вече и е малко
Освен това което АнМари писа мога само да допълня и задължително каска
И спирачката да работи.
Да има фарове и светлоотражатели
Цола е мярка за диаметъра на гумите и така се продават поне при нас

# 13
  • София
  • Мнения: 39 761
А, да, забравих. Аз съм недоволна, че колелото има предна спирачка. Не мога да отуча Дияна да я натиска, а съм виждала последствия от натиснати предни спирачки. То може би няма да проблем да я демонтирам де Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 250
Ние пък си купихме китайско (предполагам), което се оказа с контра. Има и заден багажник!
Малко помощните колела не са добре, ама се надявам бързо да свикне с двуколка (четриколка) на да я направим истинска двуколка.

# 15
  • Мнения: 1 032
Ние пък си купихме китайско (предполагам), което се оказа с контра.
Българските също са с контра + предна спирачка, а проблема с калника изобщо не можах да го реша толкова лесно, защото в нито един магазин за колелета в Русе няма калник (дълъг) за този размер гуми. Така че съм се примирила, все ще изкара и тази година така, а след 6 месеца за петата му годинка съм му харесала със скорости и по-големичко.

# 16
  • Мнения: 4 458
 Grinning леле, колко много неща. МАй най-добре да си разпечатам всичко което трябва да гледам и да отида с листа и детето в магазина. Детето сяда на колелото а аз отмятам по листа с изискванията Joy

При нас май са повечето Китайски колела. То тая нация се е разпространила навсякъде Grinning

Ние имаме колело сега - много симпатично, цикламено с бели гуми и кошничка, но май е време да го сменям. Нещо ми се струва, че им е малко вече newsm78  Карат си колелото спокойно, но като гледам отстрани нещо пропорциите ми изглеждат неравномерни  Rolling Eyes Гледах в магазина същото колело, но малко по-голямо та затова ви питам какво да гледам. Да не взема да купя нещо което няма да ми върши работа. Имаше и още по-големи колела.  Rolling Eyes А то са си 60$ все пак и то по две  Crossing Arms

# 17
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Ако могат да изкарат още малко с малките колелета и другото лято им вземи 20" (цола) със скорости.
Въпрос на модел е. Важно е колко може да се смъква седалката, за да им стигат краката педалите, а това се определя от рамката.
Да кажа, че аз при ръст 170 см карам 20", а същото го кара и дете втори клас на 8 г

# 18
  • Мнения: 1 250
Вярно е въпрс на модел.

Щото моя малък мъж е 1,45 и казва, че му е малко колелото - 24" и напира за ново 26". Ама понеже има голямо желание да расте всичко му се струва малко, дори 38 ми номер обувки му опират пръстите! А ноември става на 10 г.

Аз съм 1,65 и ми е малко мъничко неговото, но понеже си нямам мое, като решат бабата и дядото да го зарадват с ново, ще му се радвам на старото.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Eто разликата. Това са 20"

# 20
  • Мнения: 4 458
А, кое са цоловете? Рамката ли?  newsm78  Embarassed

Боже колко съм боса в тия "мъжки" работи  Embarassed Embarassed Embarassed

На мен определено по-ми харесва първото колело на снимката  Wink

# 21
  • Мнения: 349
Здрасти Ние си купихме от ПРАКТИКЕР преди 2 месеца бегач 12 скорости Май се казва Виктори за 140лева , ама е пълен боклук С амортесьори, джанти..........................за 2-3 месеца се сдуха Скоростите се скапаха ,паднаха му педалите, седалката едвам се държи ..............абе изобщо КЪСМЕТ КЪСМЕТ и пак КЪСМЕТ

# 22
  • София
  • Мнения: 39 761
Офф: vitca моето е Кросс, с 18 скорости, на 1г е, до сега не съм имала проблеми

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Киара най-добре отиди в магазина с детето. Винаги има консултанти там, които да те посъветват Wink
При нас например колелата са без контри и без калници. Колела със скорости не се търсят от децата. Те предпоччитат тип BMX. Ние купихме на нашия със скорости, защото това било мечта на баща му като бил малък. Обаче сгрешихме. Следващото ще е без. Направо май BMX ще купуваме.
За китайското производство не се коси. Те са много качествени, ако са за западния пазар и задължително имат поне година гаранция. Децата бързо растат и колелото омалява след 2 години, а понякога и след една Wink Така че се сменят често  Laughing Давай смело.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 932
А, кое са цоловете? Рамката ли?  newsm78  Embarassed
На мен определено по-ми харесва първото колело на снимката  Wink

Диаметърът на гумата/джантата се измерва в цолове, ако е рамката е уточнено, че е рамката
На практика единствената разлика между двете е нивото, до което може да се смъкне седалката.
Съществени разлики вече са наличието на амортисьори, скорости и т.н..
А бе ето линкове за разглеждане.

Снимките са ето от тук

Здрасти Ние си купихме от ПРАКТИКЕР преди 2 месеца бегач 12 скорости Май се казва Виктори за 140лева , ама е пълен боклук С амортесьори, джанти..........................за 2-3 месеца се сдуха Скоростите се скапаха ,паднаха му педалите, седалката едвам се държи ..............абе изобщо КЪСМЕТ КЪСМЕТ и пак КЪСМЕТ

1.За да се сдухат скоростите, трябва да се е скъсало жилото, превключвателя да се е скапал и т.н. неща, които се случват много рядко - най-вероятно не са настроени, същото важи и за спирачките.
2.Това за педалите - или се е разбила резбата, или са ударени. Пластмасовите педали се чупят сравнително лесно (масовите колелета се продават с пласмасови педали)
3. Ми седалката сигурно трябва да се затегне. На нея няма какво да и се счупи Simple Smile

Водете го на сервиз. Трябва да се постегне. За съжаление в големите магазини не се продават колелета готови за употреба.

Ето тук има добър сервиз

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 12:15 от vesi1

# 25
  • Мнения: 4 458
Киара най-добре отиди в магазина с детето. Винаги има консултанти там, които да те посъветват Wink

Ха-ха-ха  Joy и какво те кара да си мислиш, че ще ми кажат да не купя по-скъпото колело защото не е за моите деца?
Всеки гледа да си продаде стоката Close Аз нали така купих първото колело. Отидохме с децата и го пробвахме и т.н. но никой не ми каза че има и други по-изгодни варианти които ще ми служат по-дълго  Wink То, така, като не разбира човек винаги могат да му продадат нещо което не му е особено нужно   #2gunfire

При нас например колелата са без контри и без калници. Колела със скорости не се търсят от децата.

И тук не се ползват екстри за колелата. Сегашното ни колело е дори без спирачка и контра. И калници май няма Rolling Eyes

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Имам в предвид да те посъветват за размера на колелото. Какво да гледаш, до къде да са крачетата им. Иначе какво да ти кажа хващаш това дето е в разпродажба и го купуваш  Laughing Досега тези покупки са били най-успешни. Това със скоростите толкова време го търси мъж ми и го избира, а накрая да ти кажа синчето не го кара с такъв кеф, както предишните  Rolling Eyes.
В България си имаме едно колело, купено от Метро, голяма ефтинийка беше. Не вярвах, че ще издържи, но ето го на 3-та година го караме Wink само дето омаля, но и това лято ще избутаме с него.

# 27
  • Мнения: 1 032
Ама как така колелета без контра и спирачка? Shocked
Е как спират дечицата тогава  33uu , търкат си крачетата по асвалта ли? newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 39 761
Джуна имат си Simple Smile Детските имат контра, отделно на кормилото обикновено имат и предна и задна спирачка. Само тези със скоростите са без контра.

Общи условия

Активация на акаунт