Имали ли сте подобен проблем с транскарт?

  • 12 015
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 67
И аз отначало бех решила ,ч е пари от мен няма да видят. Още повече ,че съм си спазвала стриктно всички задължения по договора, но вече на няколко пъти ме увериха,че те знаят как да си ги вземат.
Затова още веднъж моля , ако някой знае какъв е начина човек да с есправи с такъв проблем, да го каже, че косата ми побеля тези дни.............

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
и моят мъж има проблеми с транскарт.Преди около година имаше такава за 500 лв,трябваха ни спешно пари,използвахме я и след това въстановихме сумата.От тогава,не сме се сещали за нея и вчера получихме писмо,че дължим 24 лв и стотинки-такса обслужване.Не ми е ясно,защо като сумата е възстановена и вече не изолзваме картата?Ако картата е подновена не трябва ли са знаем и ние и ако е така нали в нея трябва да има пари,а то няма?
А мъжът ти подаде ли си молба за прекратяване на договора?
Май хората въобще не четат какво подписват и после ред сълзи, ред сополи.

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 10:00 от джуджанка

# 17
  • Мнения: 804
Много съжалявам,че имате такива проблеми!Ние сме клиенти на Транскарт от 9години и никога не сме имали проблеми.Винаги сме си погасяли задълженията навреме,но и сме си получавали извадка всеки месец.Единствено се ядосвам,че не можем да си правим справка он-лайн,много е сложно подаването на заявление за този вид услуга.Надявам се и при Вас всичко да се оправи,защото няма по лошо от това,някой да те тормози за неизплатени пари,а никой няма да Ви плати за изхабените нерви и ядове.Успех на всички!!!

# 18
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Това ми е отговора от Трнаскард:
Във връзка с Вашето запитването Ви уведомявам, че съществуват два вида
кредитни карти с марката ТРАНСКАРТ. Едните са с револвиращ кредит, отпуснат
от бившата Евробанк (днес Банка Пиреос България), а другите са с револвиращ
кредит, отпуснат от Транскарт Файненшъл Сървисис ЕАД.

 Считано от м. октомври 2006 г. Банка Пиреос България спря издаването на
нови кредитни карти с марката ТРАНСКАРТ и в момента единственият издател на
тези кредитни карти е Транскарт Файненшъл Сървисис ЕАД. Нещо повече,
кредитните карти ТРАНСКАРТ, издадени с кредит от Банка Пиреос България, от
м. октомври 2006 г. не са активни, т.е. с тях не могат да се извършват
разплащания.

 Има граждани, които притежават две кредитни карти с марката ТРАНСКАРТ -
действаща кредитна карта ТРАНСКАРТ, издадена от Транскарт Файненшъл Сървисис
ЕАД, и неактивна кредитна карта ТРАНСКАРТ, издадена с кредит от Банка Пиреос
България, по която не са си погасили дължимите суми.

 Двете институции -  Транскарт Файненшъл Сървисис ЕАД и Банка Пиреос
България, в момента не са свързани по какъвто и да е начин и, следователно,
ръководството на Транскарт Файненшъл Сървисис ЕАД не може да отговаря за
методите, по които Банка Пиреос България събира вземанията си по отпуснатите
кредити.

# 19
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
А това е по въпроса със закриването на тяхна карта :

получено искане за прекратяване на сключения договор с дружеството.То
трябва да съдържа следните задължителни реквизити: Три имена, ЕГН и Подпис.

При желание от Ваша страна след закриване на предоставения кредит може да Ви
бъде издаден документ, удостоверяващ, че не сте клиент на ТФС ЕАД. За целта
в искането трябва да посочите актуален e-mail, на който го получите.
Оригиналът се изпраща на  адреса за кореспонденция, фигуриращ в базата данни
на дружеството.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
И кое точно не е ясно в отговора им? Много добре са си го написали хората. Само дето българите четем само когато трябва да даваме пари!

# 21
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
И кое точно не е ясно в отговора им? Много добре са си го написали хората. Само дето българите четем само когато трябва да даваме пари!
Въпроса е защо ние не сме били уведомени преди 3 години за тези пари а моя личен въпрос е при условие,че аз нямам от новите карти а по старата съм покрила сума 2007 година къде са отишли тези пари?
Винаги съм си чела извлеченията,които съм получавала и съм си покривала сумите,не обвинявай безпричинно,моля.

Както и да е,аз парите ще ги покрия,колкото и да смятам,че една и съща сума ще я покрия 2 пъти...Не мога да се занимавам от разстояние и е-майли с тях...Успех на останалите  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами като си покрила към тази карта сумата отиваш в Евробанк и се обясняваш с тях. Като нямаш карта към Транскарт защо тях ги плюеш. Евробанк какво ти отговориха?
И кое точно не е ясно в отговора им? Много добре са си го написали хората. Само дето българите четем само когато трябва да даваме пари!
Винаги съм си чела извлеченията,които съм получавала и съм си покривала сумите,не обвинявай безпричинно,моля.
И пак стигаме до извода, че когато трябва да даваме пари четем, а като трябва да взимаме сме приятно разсеяни.

# 23
  • Мнения: 804
Съвет от мен към всички-пазете си касовите бележки,така във всеки един момент можете да докажете какви пари сте теглили и върнали,дори при срив на компютърната система.Аз пазя бележките от цялата настояща година и мога във всеки един момент да докажа каква сума съм изразходила и какво съм върнала.Това е в случай,че не получавате редовно известията.За мен Транскарт са изрядни във всяко едно отношение,при преминаването към друга банка също получихме уведомление,дори нова карта с по голяма сума като изрядни платци.Успех!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами изрядните платци нямат проблеми в повечето случаи и в повечето банкови и кредитни институции. Проблем става когато някой "забрави" да си внесе "някаква малка сума".

# 25
  • Мнения: 804
Джуджанка    newsm10    така е,права си.Винаги трябва да следиш всичко от....до.Като си взел,после трябва да го върнеш-средно положение няма.

# 26
  • София
  • Мнения: 35
Джуджанка    newsm10    така е,права си.Винаги трябва да следиш всичко от....до.Като си взел,после трябва да го върнеш-средно положение няма.



  202uu  202uu

# 27
  • София
  • Мнения: 2 958
  bouquet Малко са умните хора, които знаят как да си следят и управляват финансите! Защото никой не е длъжен да мисли за твоя кредит, а сам трябва да се интересуваш за него. Mr. Green

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ами сестра ми ходи в Пиреос,искат разписката за последната вноска,но аз разписки от преди 2 години не пазя,за това и казах,че ще си платя пак  Peace
Защо да съм разсеяна когато съм вземала?Аз си подписах договора към Евробанк,сега такава банка няма...Не съм си получила уведомленията...Картата ми е закрита което означава,че нямам задължения...Транскард ,за мен са некоректни защото не са ни уведомили за настъпилите промени...
Както и да е...надявам се,че единици ще се почувстват неприятно изненадани като мен,дори и да не съм права да бъда изненадана.
Джуджанка,чувствам се всякаш ме нападаш..Не е приятно..Другите споделиха,споделих и аз  Peace

А по въпроса,че не съм си водила правилно финансите-ами права си и то много май май

# 29
  • София
  • Мнения: 35
А дали пък не трябва всяка една кредитна институция да назначи персонално за всеки клиент свой служител,който да е в непрекъсната връзка с него и да го подсеща как да обслужва кредита си?Ами не,истината е,че тук сме свикнали винаги другите да са ни виновни и все нещо не сме доразбрали.Когато ти се отпуска кредит, ти се предоставя договор и ценова листа - прочиташ го и ако си съгласен го подписваш,ако не си - НЕ.Щом вече си го подписал,това значи че си съгласен с условията и, че си го прочел внимателно.В последствие се окзава,че това не винаги е така и от това произлизат какви ли не недоразумения.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт