СИНДРОМ НА РАЗТЪРСВАНЕТО ... леко с нервите

  • 4 838
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 156
казвали са ми, че майка ми го е правила с мен като съм била малка...

# 31
  • Мнения: 346
Напълно съм съгласна ,че разтърсването е вредно,но не и това,което пишеше на края на статията-за спането на шум.Още от родилния дом бебка е свикнала и на говор да спи и на музика,но не силна и на телевизор.По-стресиращо за нея би било ,ако е свикнала да спи на пълна тишина,защото е в нащата стая и не може да й я осигурим напълно.

# 32
  • Мнения: 3 869
Напълно съм съгласна ,че разтърсването е вредно,но не и това,което пишеше на края на статията-за спането на шум.Още от родилния дом бебка е свикнала и на говор да спи и на музика,но не силна и на телевизор.По-стресиращо за нея би било ,ако е свикнала да спи на пълна тишина,защото е в нащата стая и не може да й я осигурим напълно.

Шумът от кръвния поток, който бебето слуша 6 месца, е със силата на мощна прахосмукачка  Mr. Green Добре, че не са много притенциозни новородените и спят и на шум и на тихо, но вече на няколко седмици тишината може да ги хвърли в див рев... Колко родители са благословили сешуара, прахосмукачката и абсорбатора като универсалното приспивателно за техните деца между 2 седмици и 3-4 месеца...

# 33
  • София
  • Мнения: 17 591
Не мисля, че на някого би хрумнала нелепата мисъл да хвърли във въздуха новородено с цел да му се "радва".
От друга страна, пълзящо - прохождащите и скоро проходилите деца често падат. И, вярвайте ми, природата се е погрижила да не получават мозъчни увреждания от това "разтърсване". "Разтърсването" при подхвърляне ("фърр") не е по- силно, нито по- опасно за мозъка. Разбира се, става дума за бебета над 6 - 7 месеца. И, разбира се, не говорим да се хвърли на лампиона. Но пък и едва ли има много хора, които биха го направили.
В статията става дума за разтърсване с цел... знам ли, стряскане, привличане на вниманието и изобщо - спиране на рева. Нещо опасно - поради описаните причини - и глупаво - понеже вероятно ще предизвика нов пристъп на плач. Не за играта с децата. Играйте с децата си, те са за това, а и за тях това е най- прекрасното изживяване - моментите, в които сте близки и щастливи заедно...


ПП
Порасналото бебе ще ви покаже, че играта му харесва - освен със смеха ще се опита, примерно, да изимитира звуците, които издавате по време на подхвърлянето, за да си изпроси още. А няколко месеца по- късно направо ще си каже "още" или "пак" или нещо подобно. Ако не можете да различите дали усмивката е радост или нервен смях, свързан със страх, значи бебока просто е още малък за тази игра - не че няма да я обича, нито, че я харесва. Просто че сте опитали по- рано, от колкото то би искало... или разбрало.

# 34
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
КОгато мъжа ми за първи път направи фър на бебка тя се стресна и аз му казах да не прави така. След няколко месеца детето вече беше достатъчно голямо и узряло за тази игра и се забавлява и до ден днешен страхотно. Винаги когато ми е било нервно съм гледала ако е възможно да не се доближавам до нея, защотото съм чела, че бебето усеща чувствата на майката и на свой ред става нервно, което съответно изнервя допълнително майката и става верижна реакция. Раздрусвала съм я леко, когато се захласваше и посинееше, даже онзи ден се случи, но не мисля, че това и е навредило. А за шума също не съм съгласна с написаното. Все пак не става въпрос да усилиш телевизора или уредбата до край и да си правиш дискотека Naughty, това би подлудило и възрастен, какво остава за бебе. Аз съм пускала музика, но тихо даже и аз съм заспивала така Mr. Green

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Статията е изключително полезна , благодаря  на     superse   bouquet
Сега поне  ще мога  научно да  обяснено на хората покрай мен защо  не искам детето да бъде друсано и подхвърляно.

# 36
  • Мнения: 840
Много полезна статия Peace Преди време бях попаднала на подобна статия, та от тогава и през ум не ми е идвало да разтърсвам или да подхвърлям детето си.

Общи условия

Активация на акаунт