Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

СОФИЯ

Здравейте мами!Изпаднала съм в голяма чуденка newsm78, ако маже да ми помагнете със съвет :lolСинът ми тези дни навърши 6 месеца, дахранвам с Аптамил1.Въпросът ми е откога да му давам двойката?Ясно ми е, че се дава от шест месечна възраст, но знам че е по-малко хранителна , а и други негативи съм чувала... SadНезнам как да процедирам...още колко мога да остана на еденицата?А и на двойката пише 120мл. за 6 месеца #Crazy, това ми се вижда нелогично, нали им трябват повече течности?Вие откога я давахте?Благодаря ви за отговорите!  bouquet
Цитирай

Бургас

Aз давах друга марка,но си минах на двойката след като навърши 6м.Въобще не съм се ръководила за количеството по това какво пише на опаковката.Давах толкова колкото искаше бебето.
Цитирай

СОФИЯ

Марго, мерси за отговора! HugИ аз не се ръководя по надписите на опаковката, но такова разминаване с почти 100мл. #Crazy А и чуденката ми е, че двойката е частично адаптирана newsm78
Цитирай

Бургас

Ами сигурно се има в предвид,че бебето вече започва захранване и не  е необходимо млякото да е толкова обогатено.Обаче пък и не мисля че е проблем и още 1 месец си даваш единицата.Моята дъщеря пие все още 3ката,но отдавна мина 3г.
Цитирай

СОФИЯ

Сега се обадих и на двама пидиатри и те ме посъветваха за седмица да смесвам еденица с двойка.Чудя се обаче редно ли е?Незнам защо но нещо ме кара да си останем за още малко на еденица, бъркам ли?
Цитирай

Бургас

Не!Не бъркаш.
Цитирай

София

За смесването - може да смесваш, може да не смесваш.
За "по-хранителна" - някои от съставките са занижени, калориите често също, но това е съобразно общия хранителен режим на детето. Тъй като след 6-ия месец децата минават и на друга храна, която също доставя необходимите хранителни вещества, производителите са променили състава на млякото. Така и трябва да бъде, за да не се приема мляко за сметка на друга храна, особено след годинката, както и да не се получи предозиране с някои витамини и минерали, което може да бъде и не толкова безобидно, колкото сме свикнали да смятаме.
Цитирай

СОФИЯ

Марго, Пандора, много ви благодаря за отговорите!  bouquet
Цитирай

Бургас

Преминах на двойка малко след навършени шест месеца на хлапето.Имах половина кутия от единицата и след като я изразходих тогава преминах на двойка.Не съм смесвала , но не виждам причина да се прави или да не се.
Цитирай

Плевен

На мен педиатъра ми каза, че не е задължително да давам двойка. Детето може да се храни и само с единица. Обясни ми, че в двойките и тройките нямало нещо по-добро, просто били с по-малко обработки, тъй като детето расте и организма понася и "по-слабо" адаптирано мляко /ако мога изобщо да се изразя така, ама не помня термина, който каза/. Моето дете се храни още с 1 и като гледам добре му се отразява.
Цитирай

Sofia

Не е по-малко хранителна. Съобразено е с възрастта за това по-добре давай двойка според мен, а и според нашето педи. Нуждите на детето се променят и точно за това има различни формули за различните възрасти.
Цитирай

Варна

При различните марки е различно  Peace . Това което пиеше дъщеря ми беше от 6-тия месец. Като ги навърши започнах да давам от 2-ката обаче се запече. Спрях ги и продължих да давам 1. След около месец пак дадох 2 и вече нямаше проблем  Peace Води се по детето  Peace
Цитирай

СОФИЯ

Христос Воскресе!
 easter
Майчета, много ви благодаря за отговорите!
Цитирай

Белгия/София

Като навърши 6 месеца, минаваш на двойката. Съставът на млеката е съобразен с възрастта и е хубаво да се следва. Няма никаквъв смисъл да смесваш двете млека, напълно излишно е. За 6 месеца 120мл е абсурдно малко, предполагам е някаква грешка. Давай толкова, колкото иска.
Цитирай

На мен педиатъра ми каза, че не е задължително да давам двойка. Детето може да се храни и само с единица. Обясни ми, че в двойките и тройките нямало нещо по-добро, просто били с по-малко обработки, тъй като детето расте и организма понася и "по-слабо" адаптирано мляко /ако мога изобщо да се изразя така, ама не помня термина, който каза/. Моето дете се храни още с 1 и като гледам добре му се отразява.

Просто съставките са по-малко обработени, което ще рече, че стомахчето ще работи повече и съответно детето ще е по-дълго сито Peace  (питах "млекарка" от Хранителния в Пловдив)
И аз не съм смесвала, директно минах от няколко дни насам. Резултатът е  - същото количество ни засища за по-дълго време, уверих се в думите на приятелката си.

По-горе някой беше писал да не се подценяват съставките в 1 и 2. Щом така е преценено, че едни минерали, киселини и витамини ще се увеличават, а други - намаляват , значи така трябва
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.