Машина за хляб - 16 част

  • 93 454
  • 1 067
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 606
polin_a невероятно изглеждат!!Започвам да се зарибявам сериозно!!!

# 16
  • Мнения: 1 147
Моите първи козуначета се пакат. Направих ги с парченца шоколад вътре...
Гелева, я кажи как точно слагаш парчетата шоколад? Не се ли разтича шоколада като се пече Thinking
Голям мерак ми е и на мен да направя с шоколад, ама все си мисля, че ще се разтече ...

# 17
  • Мнения: 622
И аз утре ще връткам козунаци и ще боядисвам яйца.  Laughing
Не помня дали писах в темата, че ще правя три вида- със стафиди, с мед и орехи и с шоколад... Единия ще го пека в машинката, а другите във фурната. Много се надявам да се получи както съм го замислила... А за втасването- онзи ден като правих питката за РД, разделих тестото на две и докато се месеше второто, първото втасваше увито с кърпа и под него ел. възглавница.  Mr. Green

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Урааааааааа,за Полин. Peace Peace Peace
Много се радвам,че си успяла.Изглеждат страхотно,браво.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето и първата доза, топли, топли, още не извадени от формите. Две в гюведжета и един в правоъгълна форма за кекс. Сега се пече и един във форма с дупка. Simple Smile

десито, тестото го разплесквам с ръце като правоъгълник, нареждам парченца шоколад и после увивам на руло, което усуквам. На снимката се вижда тук таме шоколада, който се е показал при печенето. Peace

# 20
  • Мнения: 622
Охооо, Гелева, супер изглежда! polin_a, твоите също!  Hug

# 21
  • Мнения: 4 358
b]Гелева, Полина[/b] браво бе девойки Peace Peace Peace.
Аз ще съм утре-Стискайте палци.
Мъчно ми е за момичетата с повредените машинки Sad много гадно.Но това да е момичета Hug машините да са - ние да сме живи и здрави.
Весели празници на всички ви момичета.
Лео  bouquet за новата темичка.
Милето Praynig дано бързо да поправят машинката ти.На Мулинекса като чета и му вдигам мерника аз #Cussing out.Защо е най прехвалената марка не знам.И те се повреждат не по рядко от другите.И аз съм с Мулинекс.Ако ме предаде ще я хвърля през балкона #Cussing out

# 22
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Бях решила да не правя повече козунаци,но сега като го гледам този на Гелева с шоколада и пак ме досърбяват ръцете.
Гелева,чудесни са Peace.

# 23
# 24
  • Мнения: 1 147
Ей наводних си клавиатурата Mr. Green Страхотни сте ги сътворили Hug И на мен ми се меси, ама сме на гости и без машина, чудих се дали на ръка да не меся, ама няма и хубава фурна тук, та не смея да рискувам .... Но като се приберем, непременно ще пробвам и аз с шоколад  Wink
Гелева, много мерси Hug

# 25
  • Разград
  • Мнения: 3 110

Много добре изглеждат козунаците Peace.А разчупи ли да видиш отвътре?

# 26
  • София
  • Мнения: 619
addicted страхотен козунак и яйца ,поздравявам те  Peace
Ето моят първи козунак  Confused поне се надявам да е вкусен.Втория още не съм го снимала,но стана доста по висок в тавата ама защото сложих цялото тесто от машинката,а не го разделих като тези

Не знам защо,но сплитам,оставям да втаса и след това плетката я няяяямааааа  #Cussing out

# 27
  • Мнения: 9 776
Гелева, страхотно си се справила, с тези орехчета отгоре, мммм...Аз също така разплесках на правоъгълник, за да си сложа мармалада и стафидките Laughing
max-mama, страхотна ти е рецептата, направо си я записвам на чисто и с моите си бележки, че да не се чудя за догодина - ама на коя програма беше, ама кога сипвах брашно, кога масло и т.н. Трябва да си отворя нов тефтер Mr. Green. Стария свърши.
lubopitko, Бъни,nora13 , тенкю Hug!
Бъни, успех утре Peace!
Пък за повредените машинки - ами има си и добра страна - тъкмо момичетата ще се научат как се меси козунак на ръка, пък ние - като лентяйки с машини /кой кат нас/, догодина, като се счупят нашите и няма да сме в час изобщо ooooh!. Аз предлагам който прави на ръка, после да описва тука най-подробно, че иначе се забравя. Пък всяка машинка може да сдаде багажа, не дай боже. Иначе съм сигурна, че стават вкусни всякак, даже на ръка повече, щото повече труд си вложил. Но наистина най-важното е ние да сме живи и здрави, другото се нарежда само Peace!

# 28
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Полин,радвам се,че ти е харесала рецептата. Hug
ronkis ,за козунака,след като сложиш и мазнината в тестото,започваш да ръсиш по мъничко брашно върху тестото(с върха на сл) и гледаш как се усвоява.Ако е бързо,пак прибавяш.Ако се задържа брашното по повърхността на тестото,значи е готово и го оставяш на машината.
Много често пиша това изречение,но за тестото е много важно.Ще ме извините,ако съм станала досадна с това.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 975

Много добре изглеждат козунаците Peace.А разчупи ли да видиш отвътре?
Тези ще нося утре на свекито затова не съм разчупила,но от вчерашните единия е преполовен, доста разпльокан вид имаше след преместването от хлебопекарната(беше съвсем втасал когато стана аварията)във друга форма и във фурната но пък вкусен.Късно прочетох за локума,но още една доза може да забъркам ако ми остане утре време.

Общи условия

Активация на акаунт