Ужасно подути и болезнени крайници, от какво може да е ?

  • 8 872
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 237
Здравейте,
пускам темата, за да питам по един проблем със здравето на майка ми.От 10 дена е с ужасно подути ръце и крака, направо са обезформени и много я боли.Не може да спи, плаче от болка.Направо е на буци......Разбира се, ходила е на лекар.Направили са и всякакви изследвания които показват, че е в прекрасно здраве  Rolling Eyes  / включително рентгена не показва нищо/
Да, ама очевадно не е така. Тя е зле и страда много, да не говорим че не може дори в обувките да си влезе.Всички лекари вдигат рамене и казват , че не знаят какво е. Някой имал ли е подобен проблем и знаете ли какво може да е ?  След като лекарите не знаят ми остава надеждата тук да намерим някакъв отговор.... Sad Тя подозира, че може да е артрит ,но изследванията го отхвърлят като диагноза.Между другото тя е така вспка година по това време.Дали не е от времето, или пък от притеснения.....Направо вече сме отчаяни..... Sad

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Имам приятелка със същия проблем. Всяка пролет излиза болнични или отпуска заради този си проблем. От много години насам. Всички изследвания са ок, но така или иначе краката й се подуват, зачервяват и болят ужасно...Ще се радвам да прочета за някакво решение тук  Peace

# 2
  • Мнения: 2 237
Направо е ужасно....На всичкото отгоре подържа и температура 37,5 - 37,8, което я изтощава допълнително.Не е спала от една седмица и направо вече едва гледа....И никой не може да каже какво е  Thinking

# 3
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
С албумина как е? Ако е добре и той, е възможно да е алергична реакция.

# 4
  • Мнения: 2 237
Добре е, всички стойности са повече от перфектни а тя пищи от болка  Confused Какво е това чудо.......

# 5
  • Мнения: 5 140
а с бъбреците как е?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Да не е подагра?

# 7
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
всяка година по това време? можеш ли да кажеш какви изследвания са правени и стойности? малко подробности - други болести, лекарства, в  другите години как минава?

# 8
  • Мнения: 17 546
Значи, не може да има симптоми, болки, видима промяна и температура, и нищо да и няма! Просто не преглеждат както и което трябва. Сменете лекарите, потърсете специалисти, да поиска и Доплер на крайниците да и бъде направен. Пълна кръвна картина, урина и тестове за алергия. Макар, че до сега не съм чула подуване и болки в крайниците, да е вид реакция при алергия. Нещо свързано с работната и среда? Трябва да се погледне от всеки ъгъл. Това, че е по едно и също време през годината, също може да е показателно за уточняването на произхода на проблема. Просто не търсят правилно, така смятам.

# 9
  • Мнения: 2 237
Да, майка ми е от малко провинциално градче и сами се сещате, че лекарите там не са много на ниво.....Не че нещо, ама просто гледат да отпратят пациентите по-бързо, не им се разправя....Вероятно ще се наложи да се направят изследвания и тук в София.Други заболявания няма в момента, с бъбреците е добре. Но преди 10 години беше болна от рак и отсраниха матката и яйчниците.Оздравя от рака, но не знам дали пък и това няма връзка.С вестибуларния апарат също има проблеми - понякога я боли глава, казва че потъва, повръща и се, залита.Случвало се е да се загуби дори и да не се ориентира къде е.Тогава пак лекарите казваха че и няма нищо, а тя не можеше да ходи в права линия. Направихме всякакви изследвания в София, ЯМР дори но и тук не откриха нищо.Явно тая жена е някакъв феномен, болна е а не е болна.Парадокс.  Thinking

# 10
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
прадокс?! парадокс е липсата на професионално мнение в нейния случай
не каза какво става в миналите пъти когато е имала същия проблем...

# 11
  • Мнения: 2 237
mishka_moja , всеки път като и стане така, минава без някакво особено лечение.Обикновено за около месец.По едно време ходеше на нагревки, после ги спря....абе какво да ти кажа.....Как да лекува нещо като няма диагноза.Ще я навивам да идва в София да правим изследвания, то е ясно.Че те същите тия лекари и баща ми така го държаха три месеца с т-ра 40 градуса и казваха , че нищо му няма  ooooh!  Отиде в Пазарджик - същото, после в Пловдив....Накрая дойде в София и най-накрая откриха какво е - бактерии в сливиците.Просто и ясно.Ама нали на никой не му се занимава.....Но да се отплесвам.Да видим какво да правя с майка, че не мога да я гледам да пищи от болка....  Sad

# 12
  • Мнения: 82
А, на  ревматолог била ли  е?

# 13
  • Мнения: 1 677
Мисля си бъбреци, сърце, алергия - казваш, че всяка година по едно и също време се разболява.
Но пък всички стойности от изследванията да са наред, странно...

# 14
  • Мнения: 1 942
В подобна ситуация бихме пробвали на своя глава противоалергична терапия. Хомеопатията също ми се струва, че ще помогне.

Повече ми прилича на някакво възпаление на ставите, но след като изследванията са ок май ще е стреляне на посоки.

Все пак лекарите са предписали нещо. Не ми се вярва да иде с подути крайници и да и кажат "а нищо ти няма отивай си."

Общи условия

Активация на акаунт