Запушено носле?

  • 1 130
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
Бебчо е почти на месец. Физиологичен разтвор й капвам всяка сутрин.

 От днес обаче, когато е будна диша като Дарт Вейдър.  Rolling Eyes  Когато спи - диша нормално. Има някакво гурелче, което не можах да извадя по никакъв начин. Не че е голяма драма, но има ли други хитрости за запушено носле, кажете ми?

# 1
  • Мнения: 603
Много е мъничко бебчето. Спрейчето Стеримар е доста ефикасно за втечняване на секрета, но незнам дали пръскалото няма да е много голямо за носленцето.
Инъче това, което се събира и засъхва в ноздричките, с по-тъничките клечки за уши го вадихме. Но ти сигурно го си знаеш това.
Съжалявам, че не знам някои други трикове.

# 2
  • Мнения: 2 258
И ние действахме единствено със Стеримар и физиологиен разтвор.Внимателно можеш със тампоне памук,напоено във физиологиен разтвор ,да се опиташ да извадиш от носленцето това,което пречи на малкият бебешок.Успех!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз пръскам със Стеримар, малко ми е трудно, защото само си върти главата, но все пак успява да влезе нещо вътре  Mr. Green Също почиствам с клечка за ухо с предпазител.

# 4
naznam dali e podxodia6too za malko bebe no znam retsepta ot narodnata meditsina koeto e mnogo efikasno lekyva dori xroni4na xrema.V 100gr. zextin se striva 30gr. propolis sedi na tamno 1 sedmitsa.Kape se v nosa kato se redyva s normali kapki.Pomaga mnogo nadivamse i na vas da svar6i rabota. smile3521

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 765
По 1-2 капки вит.'С' . Има ефект и е безвредно. Wink

# 6
  • Мнения: 22
за Запушени нослета ние използваме на фирма хималая едно гелче - продават го в аптеките за облекчаване на хремата с евкалипт-много е ефикасно и безвредно за малки и големи - но внимаваите като се мажете да не попадне в очичките-просто е неприятно
успех и чисти нослета Wink

# 7
  • Мнения: 1 753
Оххх, не искам да те плаша, но Анна точно беше на 1 месец когато се започнаха нейните запушени носове, конюнктивит и болести... Ужас беше 2 месеца докато се изчисти всичко. Оказаха се бактерии, които си беше донесла от родилния дом. Направо ми идеше да се гръмна... беше ужасно...
Започна със запушен нос. Просто една сутрин се събуди с хъркащо носле, не можеше да диша, да спи и да яде нормално. Слагахме физиологичен разтвор, но не помагаше. След 1-2 дена започна от очите й да излиза гъст, жълт секрет и се наложи да й вземат секрет за изследване от носа и от очите. Намериха 2 вида бактерии, които пусто се оказаха много упорити. Тъкмо се излекуваме и аааааайде пак се възпали я носа я очите. И така бяхме 2 месеца. Изкапахме сигурно 4-5 вида капки, всичките антибиотични. И накрая ги уморихме гадовете. Ама беше ад под небето.

Дано при вас не е това  Praynig ... че направо не ти завиждам. Дано бебчето просто да се е простудило леко и със малко физиологичен разтров да се оправи. Милото мъниче...

Абе я кажи ти как сесправяш с двете бебета? Помага ли ти някой? Мен ме чака същия екшън след 5 месеца  Tired Я сподели малко опит  Wink Simple Smile

# 8
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Оххх, не искам да те плаша, но Анна точно беше на 1 месец когато се започнаха нейните запушени носове, конюнктивит и болести... Ужас беше 2 месеца докато се изчисти всичко. Оказаха се бактерии, които си беше донесла от родилния дом. Направо ми идеше да се гръмна... беше ужасно...
Започна със запушен нос. Просто една сутрин се събуди с хъркащо носле, не можеше да диша, да спи и да яде нормално. Слагахме физиологичен разтвор, но не помагаше. След 1-2 дена започна от очите й да излиза гъст, жълт секрет и се наложи да й вземат секрет за изследване от носа и от очите. Намериха 2 вида бактерии, които пусто се оказаха много упорити. Тъкмо се излекуваме и аааааайде пак се възпали я носа я очите. И така бяхме 2 месеца. Изкапахме сигурно 4-5 вида капки, всичките антибиотични. И накрая ги уморихме гадовете. Ама беше ад под небето.
И при нас беше така Sad.Не го пожелавам на никой!!!Дано вече ги затегнат малко тия болници,че от пустата им "хигиена",все има вътреболнични инфекции Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 35 960
Вземете носен секрет - вероятно сте си донесли от болницата стафилококи. Май всички юнски бебета, раждани в "Св. София", имат. Видях, че си от София, къде си раждала? Вит. С - то, за което си те посъветвали, е болезнен вариант, изпробвала съм го.

# 10
  • Мнения: 5 183
като си бях в България лятото на 2003 в една аптека ми препоръ4аха пасти4ка за нослето на бебе - Нисита. Много съм доволна и сега все си поръ4вам да ми купуват и изпращат.

# 11
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
И аз  съм доволна от Ниситата. Кристи също беше така дълго време, но се оправи. В началото, по съвет на педиатъра, му накапвах и почиствах нослето с отвара от лайка /използвах клечките за уши с ограничител/. Има слабо противовъзпалително действие и е безвредно. Опитай и успех.

Общи условия

Активация на акаунт