А вие на какво мнение сте?

  • 2 126
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 394
Прочетете това.
Какво мислите по въпроса?Съгласни ли сте с тези твърдения или не!Моят дядо смята,че това са драсканици на разни писарушки,които трябва да отчитат дейност.Аз не съм на това мнение и съм напълно съгласна с написаното.
Да видя и вашите мнения по въпроса.
Неинформиран ли е българина относно полезните и вредни храни или просто така му изнася-да се прави на такъв?

# 1
  • Мнения: 6 991
Ами...аз не познавам човек, който да не е информиран. По-скоро са информирани, но не им пука, на повечето ми познати.

# 2
  • Мнения: 505
Не знам дали е вярна статията, ама е невероятно досадна.

# 3
  • Мнения: 12 648
Толкова съм информирана, че вече не им обръщам внимание. Няма храна, за която да не съм прочела противоречиви мнения.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ама е невероятно досадна.

 Peace
Всеки вече взе да е спец по здравословно хранене и да списва. А всъщност само се преписва.
И ни побъркаха от една и съща информация, поднесена над хиляда пъти с леки вариации.  Crazy

# 5
  • Мнения: 15
Информация има предостатъчна.Вече  е и противоречива.От  съвети,с какво ,кога и как да се храним,започна от всичко да ми се гади.
Който иска е информиран,но не им пука с какво се хранят.Едва ,като закъсат здравословносе питат как и защо  стигнах до тук.

# 6
  • Мнения: 1 310
Да, запозната съм с вредата от тези храни и гледам да спазвам някакъв здравословен начин на живот за мен и моето семейство.  Peace
Но въпреки всичко, стресът и негативните неща, които постоянно се случват около нас, също оказват много вредно влияние на организма ни, като цяло. Sad

# 7
  • Мнения: 11 747
И на мене ми беше досадна статията и не дочетох.
Все пак, смятам, че не са информирани хората за вредността на храните. Или поне са сериозно объркани от противоречива и крайна информация. Масово се ширят разбирания, че шоколада и вафлите са полезни, щом съществуват, щом ни се дояждат, значи организма си имал нужда от тези вещества  Thinking
Майка ми, явно беше решила да се оправдае, че цял живот е пушачка и ме информира, как чула, че цигарите са полезни за сърдечно-съдовата система  Thinking
Имам позната пък, която си купи препарат за почистване на печката на билкова основа, че другите били химии  Crazy  Явно и печката и води здравословно съществуване  Laughing

# 8
  • Мнения: 6 991

Имам позната пък, която си купи препарат за почистване на печката на билкова основа, че другите били химии  Crazy  Явно и печката и води здравословно съществуване  Laughing
има си смисъл в това, по-еко е, не е вредно за планетата Peace

# 9
  • Мнения: 194
Зависи от дозата Wink

# 10
  • Мнения: 431
Всичко е и вредно и полезно, зависи кой плаща "изследването".

# 11
  • Мнения: 1 394
Цитат
Всеки вече взе да е спец по здравословно хранене и да списва. А всъщност само се преписва.
И ни побъркаха от една и съща информация, поднесена над хиляда пъти с леки вариации
Не е нужно да ни побъркват,трябва да го разбираме от веднъж.И защо ли ни побъркват с такава информация?...
Защото не възприемаме!Ако повечето хора я бяха възприели и дочели докрая някои статии...може би нямаше много да се пише за това...поне така мисля аз...
Цитат
По-скоро са информирани, но не им пука, на повечето ми познати.
И при мен е така,а най-лошото е ,че чакат да опре ножа до кокал и тогава се захващат да четат и да се информират подробно....И знаеш ли какво откриват?...тези драсканици са истина!...ама при някои е твърде късно и твърде бавен е процеса на оздравяване...а би могло да бъде много по-лесно,ако на повечето хора не им бе досадно да се информират,нали така?

# 12
  • Мнения: 12 648

Не е нужно да ни побъркват,трябва да го разбираме от веднъж.И защо ли ни побъркват с такава информация?...
Защото не възприемаме!Ако повечето хора я бяха възприели и дочели докрая някои статии...може би нямаше много да се пише за това...поне така мисля аз...

А дали не е поредната манипулация. Защото всички здравословни храни са в пъти по-скъпи от нездравословните. Каква е логиката черното брашно да е по-скъпо от бялото?

# 13
  • Мнения: 1 394
Цитат
А дали не е поредната манипулация. Защото всички здравословни храни са в пъти по-скъпи от нездравословните. Каква е логиката черното брашно да е по-скъпо от бялото?
Много е просто!На практика би следвало тези храни да са най-евтини,защото не са и преработвани,но производителите на здравословни храни са твърде малко в България и нямат конкуренция.Защо да не печелят повече?Ако имат достатъчно конкуренти със сигурност ще паднат и цените.Така е в търговията.Когато си сам на пазара,можеш да си позволиш всичко,но когато се появи конкурент,той смъква цената,за да печели клиенти и тогава започва истинското падане на цените,а това идва от съревнованието и начина да се печелят клиенти.
А плодовете и зеленчуците са скъпи,защото ги продават на 100% печалба /знам го от сигурен източник/,а и търговците на плодове и зеленчуци наистина се възползват от това,че българина ,започва да им обръща все по-голямо внимание.А каква по-добра печалба от това?

# 14
  • Мнения: 5 370
Всичко е и вредно и полезно, зависи кой плаща "изследването".
Лизбет, понякога си мисля, че ми четеш мислите. Mr. Green
По темата - прекалено много му сеете на корена ряпа.Мисля аз.

Общи условия

Активация на акаунт