Кога са годишните тестове (матурите) за 4-и, 5-и и 6-и клас?

  • 24 244
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
Космос, ето това не го разбирам. Нали догодина сегашния 6 клас ще кандидатства в т.нар. елитни гимназии точно с резултатите от  матурите. Къде е логиката да се подценяват тази година и да се издигат в ранг на приемен изпит догодина.

# 16
  • Мнения: 33
Ne znam kak shte e sega i za v bude6te,az vi kazvam kak be6e dosega,a vsqka godina ne6to se promenq!

# 17
  • София
  • Мнения: 17 921
Връх Мусала според мен е много права. Peace При положение, че тазгодишните шестокласници догодина се предполага да кандидастват на база показаните на матурите резултати, трябваше да се отдаде по-голяма значимост на въпросните изпити.Аз изпитвам съмнения, че дори при желание отстрана на ученик и учител определена оценка от външното оценяване да бъде вписана като текуща в бележника, това може да стане..Последните матури са точно два дни преди приключването на учебната година.Не виждам как към този момент учениците все още няма да са оформени за годината по всички предмети, застъпени в матурите.. Thinking
Самите деца, знаейки  факта, че нищо няма да зависи от въпросните изпити, едва ли ще си дадат много зор  при подготовката ..Дано поне си разберат оценките преди да излезат във ваканция. Peace

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 13:09 от not stubborn enough

# 18
  • Мнения: 33
Ами какво да Ви кажа,на класа на моя син някой резултати бяха излезли преди да им оформят успеха,иначе нямаше да ви го напиша,става въпрос за 5и 6 клас,други оценки много късно,не помня вече точно кои...А бележниците им събраха 2 дни преди края на срока.Каква тежест ще отдадат учителите на външната оценка- вече Ви писах,зависи от тях,защото те си разчитат на впечатленията и показаното от ученика през цялата година!Изчакайте до края на годината и тогава споделете как е било при вас... newsm78
  Що се отнася до кандидатсването с тези оценки - не мога да кажа нищо,мисля,че ще падне голямо преписване,но това си е лично мое мнение!!!Точно поради тази причина децата едва ли ще се готвят сериозно,просто в деня на външното оценяване ще седнат до някой отличник.....

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Шани ,на нашата родителска казаха ,че оценката се вписва по желание на ученика. Повечето учители заявиха ,че очакват много объркани тестове ,т.е. да има въпроси ,чиито отговори децата не знаят /защото в различните учебници нещата са  различни  Crazy/. Така че те няма да ги вземат в предвид. За да не се отпуснат децата, сега започват много подобни тестове/с оценки/.
 Колкото до тези матури ,те са пълна смехория. М.г. тест по география бил донесен в клас, и най-слабите ученици имат по 2-3 грешки. Според мен от догодина ,ако се кандидатства с матури ,те ще са нещо съвсем различно като трудност.

# 20
  • Мнения: 33
Ако се кандидатства с матури,може би трябва да разработят 2-3 варианта,за да се избегне преписването,може би?!? Thinking

# 21
  • Мнения: 6
Здравейте отново! Hug Сега решавах задачи в нета и намерих една,която според мен е грешна,защото десет десети в учебника по математика се смята за неправилна дроб!
http://www.math10.com/bg/testove/5klas/test-5klas-drobi.html
Говоря за първа задача от теста.Нещо не мога да се справя с нея! Embarassed Embarassed Embarassed и вече ще се  #2gunfire Joy

# 22
  • Мнения: 6
А да и знаете ли каде да намеря миналогодишнити тестове за пети клас? Embarassed Embarassed Embarassed Mr. Green

# 23
  • Мнения: 21 438
Здравейте отново! Hug Сега решавах задачи в нета и намерих една,която според мен е грешна,защото десет десети в учебника по математика се смята за неправилна дроб!
http://www.math10.com/bg/testove/5klas/test-5klas-drobi.html
Говоря за първа задача от теста.Нещо не мога да се справя с нея! Embarassed Embarassed Embarassed и вече ще се  #2gunfire Joy
Верен е третият отговор. Правилна е онази дроб, на която числителят е по-малък от знаменателя.

# 24
  • Мнения: 21 438
А да и знаете ли каде да намеря миналогодишнити тестове за пети клас? Embarassed Embarassed Embarassed Mr. Green
http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/top_menu/news/ar … javane_4-5kl.html

# 25
  • вкъщи
  • Мнения: 704
за юни на нас ни дадоха датите

# 26
  • Мнения: 6
Здравейте отново! Hug Сега решавах задачи в нета и намерих една,която според мен е грешна,защото десет десети в учебника по математика се смята за неправилна дроб!
http://www.math10.com/bg/testove/5klas/test-5klas-drobi.html
Говоря за първа задача от теста.Нещо не мога да се справя с нея! Embarassed Embarassed Embarassed и вече ще се  #2gunfire Joy
Верен е третият отговор. Правилна е онази дроб, на която числителят е по-малък от знаменателя.
Обаче в отговорите пише че верния отговор е 1 newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 74
Кажете къде да открия тестове за 6 клас в нета?

# 28
може ли някои да ми изпрати тестове за 4 клас

# 29
  • Мнения: 21 438
може ли някои да ми изпрати тестове за 4 клас
Виж линка, който съм дала малко по-нагоре за пети клас. Там има тестовете и за четвърти.

Общи условия

Активация на акаунт