Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Рискова бременност
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

гр. Софиа

Здравейте милички ,искам да ви попитам докога се пие утрогестан.Моя лекар ми каза да го спра в 14 г.с, но искам да ви питам има ли значение как се спира ,имам предвид намалява ли се дозата или просто да го спра ,защото вече съм в 14 г.с.Предварително ви благодаря за отговорите.
Цитирай

Ст.Загора

Аз Утрогестан пих 3х3тв. до края на 3м. След това го спрях. Не ми казаха да намалям дозата постепенно, но ти най добре слушай лекаря си.
Цитирай

гр. Софиа

Благодаря,той просто ми каза да го пия до 14 г.с, но аз не съм то попитала как се спира.Явно ще го пия до днес и край, спирам го.
Цитирай

Видин

Утрогестана се спира постепенно Peace Ако си била на 2 пъти по 1, минаваш на веднъж на ден и след седмица-две примерно го спираш.Аз го пих до 12г.с. а след това до 20 продължих на Дуфастон  Peace
Цитирай

гр. Софиа

вече съм в 14 г.с и се притесвявам да то пия, но може би ден два постепено ще намаля дозата и после ще го спра.Благодаря ви много зо отговорите.

Цитирай

Видин

Защо се притесняваш? Rolling Eyes Той не че ще ти подейства зле, просто не действа вече под тази си форма.Дуфастона също е прогестерон, но извлечен по друг начин и се дава до 20г.с.  Peace
Сега и да го пиеш - файда няма Very Happy
Цитирай

гр. Софиа

Аз пия утрогестан повече от месец и затова ще го спра след ден два ,какта ме посъветва.До вчера пих 2х2,днес сутрината пих едно ,довечера едно ,а за утре можеби само едно.беше ми изписан,защото съм с един мисед ,а сега в края на 12г.с прокървих ,но кървенето спря за един час.,затова лекаря ми каза да го пия до 14г.с и да го спра.Още веднъж ти благодаря за съветите.
Цитирай

София

Утрогестан се пие докогато ти е казал доктора.
Едни лекари препоръчват постепенно спиране, други - рязко.
Няма наблюдения за рискове при втория начин.

Разликата между Утрогестан и Дуфастон е, че едното е микронизиран, а другото синтетичен прогестерон.
Но са едно и също, като първото е по-добре да се прилага вагинално, а второто - орално.
Спирай го спокойно, няма място за притеснение.
Цитирай
spored men do kraia na tretia mesec triabva da se vzema utrogestan ,po-skoro vaginalno po 2.4uvala sam,4e na niakoi sutrin i ve4er po 2 pak vaginalno
Цитирай

Аз го приемах, но вагинално до 14-15 седмица, и понеже ми беше изписан 3х2, сама си го намалих на 2х2 и после го спрях.
Цитирай

софия

При мен д-р Сигридов беше казал до 12 г.с., но поради зацапване го продължих и мисля, че го пих до към 14-15 г.с.
Най-добре е лекаря да прецени след преглед как и кога да се спре.
Цитирай

Консултацията с лекар по този въпрос е задължителна.При всяка от нас състоянието е било различно,както и причините за употребата на утрогестан.Аз имах киста на яйчника и го спрях когато се спука в 14г.с.Желая ти успех  :bouquet:
Цитирай

София

само твоят лекар може да прецени,в зависимост от състоянието ти.АЗ го пих до 30-та г.с. и го спрях от раз.
Цитирай

В момената съм в края на 10 г.с и пих отначало утрогестана 3 по 2 , а сега го пия 3 по 1 и лекарят каза че ще го пия до 13 г.с.
Цитирай

София

Пиех го до 12 седмица,не съм го спирала постепенно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора