Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
От прекараната тежка вирусна инфекция, на Емата си и остана постоянно разстройство. Ака поне по три пъти на ден - рядко, леко зеленикаво и със слуз. Тъй като направеното микробиологично изследване показа, че няма наличие на бактерии или гъбички, вече не знам какво и как да лекувам, за да се нормализират нещата.  ooooh! Явно проблемът все пак е някак си в храненето, а то е само кърма.  Rolling Eyes Смятам да започна да давам оризова безмлечна каша (и без това ни е време за захранване). Как смятате - правилно ли е и дали ще й се нормализира коремчето?  newsm78 

ps Отделно от това обривите, които имаше, като беше болна, се превърнаха в тежка екзема, която боря вече повече от седмица  Sad , но това е друга тема.  Rolling Eyes

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде прочети тук за разстройството,какво е нормално да се очаква и как да се действа - Сиърс са си лекари,при това твърде известни - и сама ще си отговориш на въпроса,пък и ще се поуспокоиш малко Grinning
Съжалявам за екземата Sad - много е неприятно и упорито SadДано бързо да мине!

# 2
  • Мнения: 1 250
Пюре от моркови, но ти си го прави. Само варени моркови, без захар.

Но не те съветвам да въвеждате нови храни при слуз - не се знае как ще понесат на коремчето.

Даваш ли ентерол?

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Хайде прочети тук за разстройството,какво е нормално да се очаква и как да се действа - Сиърс са си лекари,при това твърде известни - и сама ще си отговориш на въпроса,пък и ще се поуспокоиш малко Grinning
Съжалявам за екземата Sad - много е неприятно и упорито SadДано бързо да мине!

Хедра, мерси за статията, много е полезна!  Hug
Всъщност аз не се притеснявам, знам, че нещата са такива и бавно ще се възстановява от това тежко заболяване, но все пак питам - да дам ли оризова безмлечна каша или не?  Wink В статията също се споменава, че е добре при разстройство. Питам само защото досега не съм давала нищо освен кърма...

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Пюре от моркови, но ти си го прави. Само варени моркови, без захар.

Но не те съветвам да въвеждате нови храни при слуз - не се знае как ще понесат на коремчето.

Даваш ли ентерол?

Ами оризовата каша нали я смятат за съвсем безобидна, даже в някои страни не я броят за захранване...  newsm78
Ентерол от десетина дни не давам вече, лекарят каза, че и с него не бива да се прекалява.

# 5
  • Мнения: 6 243
Айде пак аз да се обадя с нашия челен опит - нали сме няколко дни по-напред от вас с тоя вирус. Нашето ако н.се нормализипа преди няколко дни. Вероятно и Емата ще си стабилизира коремчето до ден - два. Изчакай, не бързай с ориза или морковите. Но така или иначе наближавате време за захранване, оризовата каша е добър вариант за първа храна - само не я давай заради това точно разстройство, то така или иначе ще се оправи от самож себе си.

# 6
  • Мнения: 1 250
Възможно ли е вируса да е отключил някаква непоносимост към кърмата?

# 7
  • Мнения: 35 873
Възможно ли е вируса да е отключил някаква непоносимост към кърмата?


не

# 8
  • Мнения: 1 250
...
защото нашия батко си имаше от раждането си разстройство и разранено дупе, което мина като го захраних с кисело мляко на 6 месеца.

# 9
  • Мнения: 351
и ние изкарахме подобен вирус на вашата възраст - съвета на нашата педиатърка беше само кърма докато съвсем се оправи, за да не се стресира детенцето допълнително, а време за захранване има. аз 4аках беб40 напълно да се оправи и 4ак тогава - на 6 месеца и 2 седмици, го захраних.
Бързо оздравяване от нас

# 10
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз при едно такова упорито разтройство дадох оризова вода. Разтройството беше в следствие на антибиотик. Ядох запичащи храни - резултат никакъв. 2 пъти дадох оризова вода - помогна, но после, на 3я ден пак си и маше разтройство, макар и по-малко. Лекарката ни изписа Нормофлор - за нармализиране на чревната флора след антибиотика и другите лекарства. Сега вече акаме по 3-4 пъти на ден (за сравнение преди това беше като новородено - почти всеки памперс), но не е разтройство, слузта почти изчезна, няма бели петна в памперса. Иначе по съвет на Хедра тогава спрях да ям всякакви млечни продукти - да не би да е от тях, обаче не помогна. Confused
Само да добавя, че докато траеше разтройството не наддавахше.

# 11
  • Мнения: 4 414
и ние след един вирус доста си подрискахме...чревната флора се възстановява бавно....нашата педиатърка ни препоръча да я кърмя и оризова вода по малко да и давам...на мен лично не ми се струва удачно да и даваш оризова кашичка точно сега, ама ти си знаеш, де...
дано по-бързо се оправите!

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами ще чакам с кашата, пък да видим кога ще се оправи... Дано не продължи още много седмици, че дупето вече "цъфна" в обрив!  Sad

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 910
Аз пак да питам, ходихте ли на хомеопат?
Разтройството, дори упорито може да се повлияе много добре от някои леарства, едно от тях е Арсена.

# 14
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз пак да питам, ходихте ли на хомеопат?
Разтройството, дори упорито може да се повлияе много добре от някои леарства, едно от тях е Арсена.

Не съм, признавам... Embarassed Не мисля, че хомеопатката ми разбира много от бебета, тя дава директно гранулките на Боарон. Може би трябва да потърся нов хомеопат...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт