билки и лекарства за нерви

  • 113 484
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 473
Какво чудно има в това ... newsm78 На мен лично много ми помага дианксита и се чувствам добре  Grinning Това , че на някой не помага ...да съгласна съм  Peace
Не, посто деанксита е антидепресант, синтетичен при това и трябва много да се внимава с употребата му. Не се препоръчва да се приема, непредписан от лекар и май водеше до зависимост при по-дълъг прием. На мен ми действа добре шлемник байкалски. Но трябва по-продължително да се приема. Ефектът идва след около 7 дни някъде.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 14:58 от eli6

# 31
  • Мнения: 730
Подкрепям emili7497 относно силата на мисълта. Има прекрасна тема "Подсънанието може всичко", в която също има многооооо богат опит на много момичета.
"Алтернативното лечение не може да ми помогне"- е  констатация- ако сте направили този избор, кой ли наситина може да Ви помогне?  Simple Smile

# 32
  • Русе
  • Мнения: 123
 И аз подкрепм мнението,че при такива проблеми не може да се разчита само на билки или лекарства,а човек трябва да промени сам вътрешната си нагласа,да застане над житейските проблеми и да гледа по-позитивно.На мен преди няколко години ми бяха изписали една хранителна добавка на билкова основабяха с валериана и още нещо... сега ми излезе от ума.Ами не ми помогнаха.Една приятелка наскоро имаше и тя проблем с нервите,изписаха и лекарства.Е,започна да се чувства по-зле.Сега ги спря и е много по-добре.
 Относно йогата - би могла да помогне,да.Тя не е просто практика,а начин на живот,който може да промени мирогледа ти.В Русе има курс,даже не е един.Аз посещавах,сега с детенцето нямам време.Ако искаш пиши,ще ти изпрая на лични къде и кога се провежда.

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 02:00 от Танче

# 33
  • Мнения: 440
И аз съм съгласана,че с мисълта може да се промени всичко,но става много трудно/поне според мен/.Опитвам се всяка сутрин да си повтарям положителни неща,така както пише в "Подсъзнанието може всичко",но лошото при мен е че чакам ефекта да е мигновен, а това няма как да стане.

# 34
  • Мнения: 22
И аз съм съгласна,че с мисълта може да се промени всичко,но става много трудно/поне според мен/.Опитвам се всяка сутрин да си повтарям положителни неща,така както пише в "Подсъзнанието може всичко",но лошото при мен е че чакам ефекта да е мигновен, а това няма как да стане.

Няма как ефектът да е мигновен, наистина. Ако беше така, всичко би било толкова лесно и изобщо нямаше да обсъждаме подобни теми. А всъщност за всяко нещо се иска постоянство, воля и дисциплина. Опитай се да си наложиш като един вид задължителни упражнения това повтаряне на положителни мисли. Но не го прави по инерция, машинално, а наистина се съсредоточи върху положителните мисли, стани едно с тях, визуализирай ги в представите си, просто се отпусни и мечтай положително поне за 5 минутки  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 520
Аз пък съм много доволна от Дианксита Peace Пия си по 1 на ден сутрин и се чувствам много добре Laughing
Само по лекарско предписание, нали?! newsm78
Защото синтетични лекарства не може да се приемат неограничено време.

По темата - от билковите лекарства, досега най-доброто за нерви си остава валидола.

# 36
  • Мнения: 440
Бях невероятно нервна,пиех атаракс/само суртин/,по обяд започвах да се тъпча с валериан,валидол,разни капки.На работа ми ставаше лошо,нещо започваше да ме души и стяга - ох ,беше кошмар,за който не искам да си спомням.Една суртин забравих да ви взема хапчето,но се сетих чак по обяд.Тогава реших че вече мога и без тях.Започнах всяка сутрин да правя тибетските упражнения,записах се и на йога.Вече като ми се разтупти сърцето ,вземам валерианче и започвам да дишам - бавно и спокойно.Не зная какво ми подейства,може би всичко в комбинация,но виждам подобрение.

# 37
  • Мнения: 22
Искам да ви кажа, че пих билковия препарат "От А до Я ", бях предубедена, мислих си, че ще му остане само рекламата, но трябва да ви кажа, че съм много доволна..опитайте, и не е скъп.

# 38
  • Мнения: 94
Здравейте момичета,днес стигнах до тази тема и искам ако може да ви напиша какво знам аз за дианксита/пила съм го,ахмак/-слаб антидепресант,който разваля зъбите след продължителна употреба.Атаракс-също слаб,който в някои случаи може да доведе до импотентност/това за мъжете/.Да се лекуваш с тях е все едно да пиеш аспирин за пневмония.Посещение при психолог може би е по-добре/за да се пребориш със страховете,депресията,тревожноста/от употребата на антидепресанти.

# 39
  • Мнения: X
На мен ми предписаха Ремотив. Това е всъщност жълт кантарион. Предписа ми го психиатър, който го е давал на пациентите си и според него е доста добър продукт, при лека и умерена депресия помага. Той ми каза, че е останал изненадан от доброто му действие. Аз го пия от един месец и още е рано да давам отзиви.

# 40
  • Мнения: 572
Момичета, от години се боря със същите оплаквания и лекарства досега не съм вземала, няма и да взема.  Бързите промени на кръвното наистина не са никак приятни, но трябва да свикнете с мисълта, че това се случва заради безумния стрес на който сме подложени и просто трябва да се борим за да не останат децата ни без нас. Взимам когато се налага валерян и глог на капки. Ментата си я спестявам. Жълт кантарион също помага, но той е много слаб. Йога помага, гласувам за нея с две ръце, въпреки че и аз съм много непостоянна в упражняването и поради липса на време. Мед-слаб, но изключително полезен за цялостно укрепване на организма ни, така че и него препоръчвам. Един силен организъм нали се сещате че много по-лесно ще се справи със стреса. Който може да плува - сега е лято, басейн и море. Водата страшно успокоява, дори в банята да влезете и да вземете един душ ще ви стане по-добре. И най-вече - разходки пеш в паркове. Колкото може по-често. С малки деца сме - и за тях добре и за нас добре.

Общи условия

Активация на акаунт