Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 апр. 2009, 22:16 ч.

Необходимо ли е да сме прями,откровени

• 3 523
  • 82
  •   1
Отговори
Гледайки Вип брадър ,но и не само от там ,защото все по-често чувам,че трябва да сме ''честни'' и винаги да казваме на хората какво мислим,та се питам наистина ли е хубаво да казваш какво мислиш ,на кого му е нужно ,без да ме е питал ,да разбере какво мисля за него.А и да ме пита не мисля,че аз ще съм този ,който ще го характеризира и защо се смята за лицемерие ако си премълчиш.
Кажете аз ли съм много внимателна ,че винаги обмислям да не обидя някой или да го засегна ,или така е редно

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 22:32 от mama 123

# 1
Щом ще си говорим "право куме, та в очи", я да ми изясниш ти защо точно си внимателна:
а) защото не искаш да нараняваш хората
б) защото така е редно, така казват и пп.
Има разлика. В първия случай си продължаваш да си внимателна, щото ти идва отвътре; във втория - като погледаш още малко телевизия и решиш, че вече не се прави така, а иначе, ще почнеш и ти честно да обиждаш хората.
Мда...  Thinking

# 2
Когато ми се иска мнението си го давам такова каквото е.
Но когато не ми го искат,не го натрапвам...само и само за да кажа кой кой е....

# 3
Не съм чувала до сега за подобно нещо да се смята за лицемерие, ако премълча мнението си за някой, който дори не ме пита.

# 4
не става тая работа с абсолютната прямота винаги и на всяка цена. нищо че сега 100 човека ще ти кажат как те вииинаги са искрени Wink

# 5
Охххххххххх малко се успокоих,че не съм не-добре.Защото постоянно ми казват кое ,как е редно да се прави ,а аз не искам мнение,но слушам и нищо не казвам ,защото реша ли да оборя,ще трябва да обидя.Не е редно според мен да казвам на друг човек кое е правилно и кое не.Всеки взима най-доброто решение за себе си. Peace

# 6
  • София
Абсолютно винаги казвам това,което мисля! Ако човек не може да понесе истината за себе си или чуждата гледна точка,значи нещо му куца!

# 7
А защо казваш ,защото те питат или ти решаваш,че трябва да си кажеш мнението.Дори да е истина,защо е необходимо ти да казваш мнението си,ако не ти се иска .Или решаваш,че трябва всеки да знае какъв е според теб и как решаваш ,че истината е това ,което ти мислиш

# 8
Абсолютно винаги казвам това,което мисля! Ако човек не може да понесе истината за себе си или чуждата гледна точка,значи нещо му куца!

Хайде сега , и с кое право си мислиш, че истината за мен ще ми я кажеш ти? Или пък аз да си мисля, че казвам истината за някого.  Laughing
Мога да споделя мнение, ако ми е поискано, но без да ангажирам.
Другото е простотия.
Абсолютно откровена и честна съм само към себе си, а към хората, които най много обичам съм най внимателна към поднасянето на "моята" истина.

# 9
  • Cтраната на лалетата...
и аз бях така едно време...  но с време, нещата се се промениха... не всеки е готов е чуе истината  Peace
 а няма  смисъл да се нараняват хора!

# 10
Да, казвам това което мисля.
За това и изключително много хора не могат да ме понасят. )))
От което ни най-малко не ми пука.

# 11
  • София

Хайде сега , и с кое право си мислиш, че истината за мен ще ми я кажеш ти? Или пък аз да си мисля, че казвам истината за някого.  Laughing
Мога да споделя мнение, ако ми е поискано, но без да ангажирам.
Другото е простотия.
Абсолютно откровена и честна съм само към себе си, а към хората, които най много обичам съм най внимателна към поднасянето на "моята" истина.
Аз пък мисля,че ти изобщо не схвана за какво говоря!
Истината е не винаги мнението на даден човек към друг. А и аз казах истината или чуждата гледна точка...можеше да прочетеш какво съм написала преди да се ежиш...

# 12
  • София
 Бившата ми свекърва казваше:" Абе,казано е -право куме,та в очи...Ама не може съвсем направо, трябва малко да се позаобиколи..."
 Години ми трябваха,за да го проумея...

# 13
Абе я по-добре спри да гледаш Биг Брадър и подобни ла.на, ами си оползотворявай по-добре времето.

# 14
  • София
А защо казваш ,защото те питат или ти решаваш,че трябва да си кажеш мнението.Дори да е истина,защо е необходимо ти да казваш мнението си,ако не ти се иска .Или решаваш,че трябва всеки да знае какъв е според теб и как решаваш ,че истината е това ,което ти мислиш
Абе какво ви става хора?! Задала си въпрос-отговарям и веднага скочи! Не,не си натрапвам на никой мнението-ако ми го искат тогава го казвам,но го казвам так,както наистина го мисля,а не както на човека срещу мен ще му хареса....Пффффффф

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт