Облицовачни плочки в хол !!!

  • 27 617
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 834
А защо трябва да са точно плочки? Вече има и декоративни щампи за стени и колони- бързо, не много скъпо и ефектно Peace. http://www.youtube.com/watch?v=zOSKSIFpngU и тук http://www.youtube.com/watch?v=-RhN6a_Fn3s

# 16
  • Мнения: 35
Аз също искам да си сложа такива плочи, но винаги съм се чудила как се бърше прах. Може би трябва да са с много малък релеф, защото иначе голямо чистене ще пада. clean

# 17
  • София
  • Мнения: 337
Аз ще правя част от стената в дневната с камъни. Другите стени са много светли; мебелите ще са поне с цвят на венге, а подът е паркет. Според мен комбинацията между дърво и камък е подходяща.

Искам да питам, някои има ли идея колко струва реденето на камък (не на облицовъчни плочки) newsm78. Чух за някакви суми от 100-150лв\кв.м и малко се постреснах. Все пак самият камък струва 7лв\кв.

уф, не знам как да пусна картинка на хола Sick

# 18
# 19
  • Мнения: 5 173
Ако имаш регистрация в www.snimka.bg качи там. може и в сайтове като http://prikachi.com/ Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 419
Аз ще правя част от стената в дневната с камъни. Другите стени са много светли; мебелите ще са поне с цвят на венге, а подът е паркет. Според мен комбинацията между дърво и камък е подходяща.

Искам да питам, някои има ли идея колко струва реденето на камък (не на облицовъчни плочки) newsm78. Чух за някакви суми от 100-150лв\кв.м и малко се постреснах. Все пак самият камък струва 7лв\кв.уф, не знам как да пусна картинка на хола Sick

Преди 3 години ни взеха по 150 лв/кв м. Има няколко начина - единият е този с цимента, с него не съм запозната много. При нас надраха дълбоко стените - бяха измазани и с бял латекс, така предадени от строителя. После с кафяв спрей напръскаха стената, за да не е бяла и да се вижда отдолу. След това с един пистолет закачиха мрежа - не беше метална, пластмасова.  После отдолу-нагоре започнаха да редят камъче по камъче, като залепяха с някакво лепило в туба - прилича на силикон. При нас камъните са кафяви - лепилото и то. Камъните бяха от т.нар. кокали - изрезки от кррая на плочи - от единия край гладки, от другия - естествен завършек. Залепих ги с гладкото върху стената, като самите камъни лягат един върху друг. Гледах ги внимателно - страшен прах и връсотия, камъните тежаха към 1500 кг. за 2 стени и 3 колони. Всеки се подбира по размер, форма и дебелина. Голяма играчка.

Накрая където останаха малки фугички - минаха пак с лепилото - така се запълни цветово и се доукрепи. Идваха хората за по 4 часа на ден. Не можеш да наредиш повече от няколко реда един над друг, защото натежават и падат. Трябва да изсъхнат добре и на другия ден- пак)
 

# 21
  • Мнения: 5 173
То било голяма играчка ooooh!.
Обаче е мн красиво, спор няма.
Може ли снимка?  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 085
То било голяма играчка ooooh!.
Обаче е мн красиво, спор няма.
Може ли снимка?  bouquet

Една приятелка се оплака, че събират прах. На мен ми харесват, бях се навила да направя коридора с такива, но като чух за праха се отказах. Ама ако е за една колона, ми се струва, че праха може да се преживее.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 419
За прахта не съм сигурна колко е - има едни "събирачки" - като от бели пера с дръжка - те всичко обират  Peace

# 24
  • Мнения: 5 173
Извинявам се за офф-а, но минавам да напомня да си изчиствате кутиите за ЛС  bouquet

# 25
  • на една крачка от Дунав Мост
  • Мнения: 109
ние купихме плочките като ги наредим ще снимам и покажа
останалите стени ще са с латекс много светъл ,а една от тях където е ТВ ще е с тапет светло кафяв

# 26
  • Мнения: 173
Виждала съм на един обект, на който правихме кухня ретро.
Стои СТРАХОТНО.
На мен много ми допада, но трябва да е голямо помещението, защото иначе изглежда като маза.
Ще чакам снимки  Wink

# 27
  • Мнения: 7
Ние сложихме подобни в трапезарията на стената ,която е приобщена тераса.На снимката в далечината се виждат, но не са естествен камък а испански декоративен теракот.Снимката не е много ясна ,защото е снимано с телефон, но ако някой се интересува мога да пусна по добри снимки.
(http://www.snimka.bg/album.php?album_id=322535&pid=9620897)

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
ние купихме плочките като ги наредим ще снимам и покажа
останалите стени ще са с латекс много светъл ,а една от тях където е ТВ ще е с тапет светло кафяв

Би ли казала от къде купи плочките и на каква цена?

А ако някой даде линк към магазин, за да ги разгледам ще съм много благодарна.

# 29
  • София
  • Мнения: 337
Преди 3 години ни взеха по 150 лв/кв м. Има няколко начина - единият е този с цимента, с него не съм запозната много. При нас надраха дълбоко стените - бяха измазани и с бял латекс, така предадени от строителя. После с кафяв спрей напръскаха стената, за да не е бяла и да се вижда отдолу. След това с един пистолет закачиха мрежа - не беше метална, пластмасова.  После отдолу-нагоре започнаха да редят камъче по камъче, като залепяха с някакво лепило в туба - прилича на силикон. При нас камъните са кафяви - лепилото и то. Камъните бяха от т.нар. кокали - изрезки от кррая на плочи - от единия край гладки, от другия - естествен завършек. Залепих ги с гладкото върху стената, като самите камъни лягат един върху друг. Гледах ги внимателно - страшен прах и връсотия, камъните тежаха към 1500 кг. за 2 стени и 3 колони. Всеки се подбира по размер, форма и дебелина. Голяма играчка.

Накрая където останаха малки фугички - минаха пак с лепилото - така се запълни цветово и се доукрепи. Идваха хората за по 4 часа на ден. Не можеш да наредиш повече от няколко реда един над друг, защото натежават и падат. Трябва да изсъхнат добре и на другия ден- пак)
 

Благодаря ти!
За съжаление ти само потвърди опасенията ми. Добре, че ще правим само 7 кв.м. Може да се откажем от "кокалчетата" и да минем на едни малко по-оразмерени плочици, които се редяли по-бързо и по-лесно. проблемът е, че изглеждат доста сходни по размер.

ето как трябва да изглежда при мен:
http://prikachi.com/files/878144I.jpg

Общи условия

Активация на акаунт