Идеи за бърза вечеря

  • 107 816
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 832
Аз лятото правя миш-маш с пресни пиперки, а зимата - с печени.
По темата мога да предложа пипер с прясно мляко и сирене (задушава се нарязания пипер на котлона, добавя се малко прясно мляко, да стане като каша, ако се наложи се добавя брашно и накрая се натрошава сирене); както и риба на скара - със салата е идеална бърза, полезна и лека вечеря.

# 16
  • Истанбул
  • Мнения: 305
Запържваме в малко мазнина нарязани на кубчета катрофи,след като се поопържат отгоре изливаме смес от 2=3 яйца ,малко брашно и малко мляко =т.е смес за омлет овкусен с шарена сол.Чакаме омлетът да се изпържи и снемаме от огъня.

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Почти всичките ми вечери са бързи  Mr. Green
1.Паста
2.Омлет
3. Някакво месце на грил тигана, може и зеленчуци, с някъкъв сос, може и готов, може и само със соев сос
4. Салати най-различни
5. Арабски питки, пълнени със зеленчуци, някакво месце или млечен продукт и сос
6. Арабски кус-кус с разнообразна гарнитура, това е вариация на пастата
като се сетя ще дописвам...

# 18
  • Мнения: 2 926
Най-бързо приготвям:
спагети
яйца по панагюрски
тостове с каквото има от хладилника

# 19
  • Мнения: 4 668
Карначетата стават много бързо на фурна - буквално за 5 мин. се изпичат . Много вървят с картофено пюре / от готовите , разбира се / .
Пилешки крилца на фурна - и друг път съм ги писала - много евтино и много бързо  Peace -
нареждат се крилцата в тава , поръсват се обилно с подправката за печено пиле на "Котани" слага им се малко масло и се пекат - първо под фолио , накрая вече го махаме . Става нещо убийствено . Моите мъже все такива искат  Laughing И като направиш и една зелена салата - ето ти супер вечеря .
Всякакви пържолки също стават бързо във фурната или на грил тигана .
Свински хапки с лук , чушки и соев сос също стават за 15 мин . в тиган с капак ...

# 20
  • Мнения: 930
добри идей, ей сега ще спретна миш -маш, че нямам нищо за вечеря Peace

# 21
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Сред фаворитите ни за бърза вечеря е омлетът - с различни плънки. Често мятам банички от фризера, пици с готово тесто, солен кекс... Според случая...

# 22
  • Мнения: 721
набързо приготвям:
яйца-на очи,бъркани,омлет,миш-маш
гювечета в МВ,сирене по шопски
кренвирши с кашкавал на фурна
спагети
скара-не ми отнема никакво време, мъжа ми е по печенето
печено пиле
паниран кашкавал
домати с ориз
сандвичи
салати

# 23
  • Мнения: 6 712
оранжева леща на яхния или супа - увира много бързо

asyalein, имаш ли рецепта??Правих веднъж, но въобще не ми хареса. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 290
Всякакви омлети, кренвирши с кашкавал на фурна, ориз със зеленчуци (ползвам от замразените). И разбира се, бърза шопска салата.

# 25
  • Мнения: 5 591
Най-често приготвям-принцеси,яйца по панагюрски,яйца с пържено мляко,арабска салата(рецептите са  от темата на 90 дневната диета),кремвирши с кашкавал в микровълновата,спагети(макарони) със сос -кромод,кайма,чубрица,доматен сос.

# 26
  • Мнения: 1 254
Яйца по панагюрски,
миш-маш,
броколи със сирене на МВ,
сирене по шопски,
кашкавал-пане,
гювече без картофи,
грах-яхния от кутия,
панирани калмари,
гъбена/сиренена каша
също гъби с ориз стават бързо , а през това време правя салатата Simple Smile
ако купиш готова изчистена риба (пъстърва) се пържи/опича за нула време 
св.пържоли на тиган
спагети с лек сос

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
vancheto, какви са тези яйца с пържено мляко?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 049
Паста с готов сос. Най-често пенне със сос песто и сметана.
Или брускети.
Или голяяяяяяма салата + припечени филийки, натрити със скилитка чесън и наръсени със зехтин.

# 29
  • Мнения: 180
Салати всякакви и пиленце запечено във фурна,под всякаква форма и най-различни подправки, или с ориз или с кратофки....че то става най бързо и вкусно. А сега с тая новата подправка на Маги за сочно пиле,става вкусотия страшна  Joy

Общи условия

Активация на акаунт