Съпруги на военнослужещи

  • 52 002
  • 713
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 95
Честит празник на всички,много професионални успехи  Hug


Понеже днес парада го гледах телевизионно,защото майчето си сецна кръста и не е за правостоящ,а баща ми водеше италианските гости(ох какви забавни понпончета имаха на шапките тия хора  Crazy ),водещия и госта му(мисля,че беше от запаса някакъв) обясняваха,че жилища вече щели да се дават на военнослужещи с минимален стаж 10 години.Видях,че по-горе пишете 15 години,не знам кое е правилното,просто аз това чух и да кажа  Peace

# 61
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Здравейте! Честит празник на всички!

Ами реално като се замислим 10 год не са много - това са си 7 офицерски години (нали им признават и приблизително 3 от военното училище), така че реално се получава на около 31 -32 г възраст....Въпросът е кои ще се докопат до тях?  Wink и Друго - въобще  за какви жилища се говори... защото бях дочула за Пловдив, че във военния хотел предлагали стаи вместо да дават квартирни, но въобще не били удобни за семейства....

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 16:02 от AIR

# 62
  • Мнения: 95
Това със стаите  Laughing преди 4 години когато за последно се установихме в София на баща ми му предложиха "жилище" в Овча купел за 4ри членно семейство.То представляваше две стаи - едната на 5я другата на 8я етаж  Laughing Стаите са в едни общежития в съседство с общежитията на бежанците на края на света почти...

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Тия общежития в квартал Овча купел са ужасни за семейства. Друго си е да ти предложат един апартамент за да можеш спокойно да си настаниш семейството. Това за 10 години сега го чувам. Дано е вярно! Но годините от военните училища не се смята май. Поне за варианта 15 години е така.

# 64
  • Мнения: 95
Това го чух по телевизията днес докато течеше парада,но повече инфо не казаха  Peace

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано е вярно!

# 66
# 67
  • Мнения: 114
ivben,Благодаря ти ние сме от Пловдив и при нас нещата за детските градини са така.Това за ел.път още не са го въвели.А воения хотел му направиха основен ремонт,с климатици и др.екстри.Чух 4е на ергени се дават по 1,2 стаи а на сем. по 3,4 но как е вътре незнам.Няма свободни места всичко се запълни за отрицателно време.кам него направиха и детска градина с двор и всичко останало за децата на военните.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
.А воения хотел му направиха основен ремонт,с климатици и др.екстри.Чух 4е на ергени се дават по 1,2 стаи а на сем. по 3,4 но как е вътре незнам.Няма свободни места всичко се запълни за отрицателно време.кам него направиха и детска градина с двор и всичко останало за децата на военните.
Ее добре е, че са помислили и за децата. Peace

# 69
  • Мнения: 86
Честит празник и от мен  Grinning
Несъм гледала новините но ми казаха че новият закон са го приели значи в нашият град всеки момент ще отворят детската градина която военните вече са построили и доколкото разбрах квартирите които са ведомствени няма да се плащат и ако няма място във детските градини на поделенията таксите ще се поемат от МО ,но нали е истина  newsm78

# 70
  • Мнения: 110
Здравейте момичета аз не съм съпруга на военен. Самата аз съм военна а мъжът ми е полицай. 

# 71
  • Мнения: 114
vankonasi,това наистина ли е прието защото сега наемите за военнете квартири доколкото съм информирана бяха максимум до 50,60лв.А това за градините защото доста се притеснявам нашия калпазан ако не го приемат там където е записан.Как ще се процедира,служебна бележка от поделението 4е е военен и да го приемат в др.градина ли.Военните закони,нямат нищо общо с гражданските и в др. градина да не ми се озъбят.Как точно са нещата.

# 72
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
ivben,Благодаря ти ние сме от Пловдив и при нас нещата за детските градини са така.Това за ел.път още не са го въвели.А воения хотел му направиха основен ремонт,с климатици и др.екстри.Чух 4е на ергени се дават по 1,2 стаи а на сем. по 3,4 но как е вътре незнам.Няма свободни места всичко се запълни за отрицателно време.кам него направиха и детска градина с двор и всичко останало за децата на военните.

A тази детска градина въведоха ли й различни групи, защото поне миналата година беше само 1 група и в нея бяха всички деца...от 3 до 6 г...
Аз също живях в Плд до есента и все още се водя там на работа в едно от поделенията.....

Ей, ама как връщат всичко старо, след като преди това се опитаха да го унищожат... Самата аз съм ходила в детска градина за деца на офицери...сега обаче въпросната градина е цех на Парушев  #Cussing out

относно квартирните - ами те отнеха правото, с тоя закон който измислиха, на толкова хора да вземат квартирни (въпреки че пак има мнооого вратички), дано поне пренасочат парите за детските градини...
Silvia_ , кажи какво мислиш за тая ваксина против рака на маточната шийка, която ни предлагат... чувам доста противоречиви мнения.....
vankonasi . това за градините е хубаво, но едва ли ще стане....или военните деца ще са "10 дупка на кавала"....

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 10:32 от AIR

# 73
  • Мнения: 114
не съм чула за тези неща,някой ако е информиран за всички привилегии за който се говори че ще се приемат нека пише.Благодаря ви предварително момичета.Лек ден на всички.

# 74
  • Мнения: 114
air,цяло лято са сборни групи както ти си писала от 3 до 6г.От септември се оформят групите и всеки си трагва в групата.На 24май ще ходя да видя дали е приет.Ще разговарям с директорката и ще ти пиша всички подробности.

Общи условия

Активация на акаунт