Прегнил...?

  • 2 248
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Онзи ден бях на дофтор и той ми каза 4е трябва да ми се постави инжекция Прегнил за предизвикване на  ову По неговите из4исления на 19(петък) , но по моите из4исления аз и без това трябва да съм в ову около тази дата за6тото М. ми дойде на 7.08
Слагана ли е ви е такава инжекция и има ли резултат от нея ? А какво 6те стане ако и без нея си имам ову  newsm78

# 1
  • Мнения: 7 716
Прегнил се слага, за да се таймира овулацията.
Използва се при контролиран койтус или асистирани репродуктивни технологии.

Последна редакция: ср, 17 авг 2005, 15:06 от Lali

# 2
  • София
  • Мнения: 35 897
Pregnil-а е ЧХГ,най общо той казва на хипофизата да отделя повече прогестерон.Хубавото е това че той предизвиква синтеза на прогестерон в тялото,а не  е просто хормон,който се вкарва от вън.Както е с Дуфастон,Оргаметрил и др.прог.преп-ти.
Ако си мериш БТ ще видиш една хубава трифазна графика(при мен беше така)Ако правиш тест за бременност -резултата може да е (+).Аз се чувствах все едно съм бременна,а не бях.

# 3
  • Мнения: 2 022
Pregnil-а е ЧХГ,най общо той казва на хипофизата да отделя повече прогестерон.Хубавото е това че той предизвиква синтеза на прогестерон в тялото,а не  е просто хормон,който се вкарва от вън.Както е с Дуфастон,Оргаметрил и др.прог.преп-ти.
Ако си мериш БТ ще видиш една хубава трифазна графика(при мен беше така)Ако правиш тест за бременност -резултата може да е (+).Аз се чувствах все едно съм бременна,а не бях.
Ц, Прегнила в случая  предизвиква спукването на фоликула. Прегостерона се отделя от жълтото тяло, не от хипофизата. По-нататък през лутеалната фаза, ЧХГ изпълнява функциите, които описваш.

# 4
  • Мнения: 637
Онзи ден бях на дофтор ...

Препоръчвам ти да отидеш на доктор.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 897
 Извинявам се.Съкратих обеснението и се получи недоразумение.Да така е.Прогестерон се синтезира от Корпус лутеум.Прегнила,които представлява ЧХГ действа на хипофизата,където се образуват ФСХ и ЛХ. ЛХ оказва влияние върху зреенето на фоликула и самата овулация.Оказва влияние вурху пукналия се вече фоликул,за трансформирането му в Корпус лутеум.Оказва влияние на синтеза на прогестерон.Исках да кажа че като се постави Прегнил-се увеличава синтеза на прогестерон,като краен резултат.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
 Confused Абсолютен офф ама ... та   dia_din  лентичката ти отговаря ли на действителността  newsm78  ?

# 7
  • София
  • Мнения: 35 897
Не, но ми харесва да си я гледам така.Ех ,мечти....

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Е  да , поне мечтите ни остават  Sad  !
Мерси за отговора  Simple Smile.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
Онзи ден бях на дофтор ...

Препоръчвам ти да отидеш на доктор.

  202uu

# 10
  • Мнения: 304
Добре де Sad ходих на доКтор ... и прегнила ми го биха... #Crazy на 19.08 (петък) и в4ера пак при доктора и ми изписа Утрогестан  Thinking Каза ми 4е лигавицата на матката ми била 17 мм (ако не се лъжа)  newsm78
Знае ли някой това добре ли е и дали имам шанс да съм бременна Praynig Praynig Praynig

# 11
  • София
  • Мнения: 35 897
!7 mm за лигавица е много добре.Да може да си бременна.Имай в предвид,че от Прегнила ще се чувстваш като бременна и без да е така.Гадене,повръщане,засилено обоняние ...т.н може да изпитваш всички симптоми,а да няма нищо.Теста за бременност също ще е(+).БТ-също.Казвам ти всичко това защото аз го изпитах.И за да не се надяваш много и после да се разочароваш. .Но ДА ДА ДА може да си бременна.Много ще се радвам да е така.Успех.Бъди търпелива и чакай спокойно.Въпреки,че това е най-гадното-чакането.

Общи условия

Активация на акаунт