Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 апр. 2009, 10:06 ч.

Моля за вашите съвети момичета

• 746
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, моля за вашия съвет по следния проблем, който изключително много ме притеснява.
Имам нередовен цикъл, през пролетта още повече. Така е от години. Досега лекарите все са ми изписвали противозачатъчни, но от последния тримесечен курс с Милигест минаха 8-9 месеца. След хормонални изследвания се установи че прогестерона в лутеалната фаза ми е занижен. От скоро правим опити за бебче. Последната ми менструация беше на 25 февруари, на 8 април бях на лекар.  Докторът каза че съм в овулация - не знам каква беше тази случайност, но реших да не изпускам възможността и не ми предписа дуфастон за предизвикване на менструация. Правихме опити двата следващи дни, а и деня преди прегледа също.  Вече е 15 ден след овулацията, имам болки като пред МЦ, гърдите ще се пръснат. Теста за бременост тази сутрин е отрицателен.  Мисля, че не съм бременна, въпреки че ми се иска да е така. Моля ви за вашите съвети. Колко дни още да изчакам преди да предприема нещо- пак доктори, предизвикване на М. Много ми е напрегнато така, не издържам.  Надявах се че или ще се случи чудото или ще ми дойде до 14 дни.
Доктора ми предписа дуфастон 7 дни от 18 ден на МЦ. за регулиране, но пръво трябва да дойде М.
Моля ви искрено за вашите коментари и съвети. Благодаря.

# 1
  • Варна
Не мога да ти дам съвет, но мога да ти кажа, че и моята сестра е така от години. Имаше големи проблеми ходеше постоянно по доктори и я тъпчеха с противозачатъчни. Когато се омъжи забременя по нормален начин и сега си има едно хубаво момченце на 12 години. Продължава да не и идва редовно, но не знам дали сега се лекува. Просто трябва да се успокоиш и всичко ще се оправи Hug Flowers Four Leaf Clover

# 2
  • между два континента
Доктора ми предписа дуфастон 7 дни от 18 ден на МЦ. за регулиране, но пръво трябва да дойде М

Не съм спец, но си мисля, че не е редно дуфастона да се пие без да се знае дали със сигурност овулацията е минала. В противен случай може да я потисне!!! Ако си решила да търсиш решение на проблема с прилагането на прогестеронови препарати, тогава е редно и да си засичаш овулацията - мерене на БТ, ову тестове или фоликулометрия.

Относно въпроса ти - според мен си изчакай да ти дойде нормално. Без предизвикване. Защото понякога уринарните тестове не отчитат преди закъснение и даже и при малко закъснение... Ако действително е имало овулация и не си забременяла, тогава максимум до 17-18 дена след нея трябва да ти дойде...

Успех!  Peace

# 3
  • софия
Направи си кръвен тест и той ще покаже дали има бременност. Ако няма, можеш да започнеш Дуфастона.

# 4
Дуфастона така или иначе не пречи при бременност.
Даже често го изписват.
Успех и дано теста да не е отчел правилно!

# 5
Благодаря на всички, които се отзоваха. За съжаление днес сутринта ми дойде.
Изчетох доста неща из форума, в интернет и не намерих логично обяснение за нередовния ми цикъл. Ниския прогестерон в лутеалната фаза не би ли трябвало да пречи на имплантирането, да го скъсява... а цикълът е 40-50 дни- каква е причината за тази късна овулация. И какво ще ми помогне прогестероновия препарат ако не знам кога е овулацията. Докторът ме увери че дуфастона няма да ми попречи на забременяването, но ако действително подтисне овулацията... Май ще потърся второ мнение, не искам да губя 3 месеца в пиене на хапчета, които ме отдалечават от целта. В правилна посока ли са разсъжденията ми според вас? Може ли някой да ми обясни накратко как точно ще ми помогне дуфастона. Мерси!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт